Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Egyetemi Világjátékok – Megvan az első úszó érem!

Úszásban is megvan az első érem Sebestyén Dalma (SZE) révén az Egyetemi Világjátékokon Csengtuban!

 

Úszás

Egyetemista úszóink ma női 200 m vegyes döntőben és női 100 m pillangó reggeli selejtezőben és esti elődöntőben voltak érdekeltek.

Sebestyén Dalma (Széchenyi István Egyetem) 200 méter vegyesen 2:13:44-es idővel ezüstérmes lett. Az első helyen az olasz Anita Gastaldi 2:12,74-es idővel, harmadik helyen pedig Caroline Theil végzett 2:14,28-as idővel.

Női 100 m pillangó selejtezőben Hatházi Dóra (Washington State University) 10. helyen 1:00:15-ös idővel, míg Sebestyén Dalma (SZE) 5. helyen jutott az elődöntőbe 59:65:00-ös idővel. Az elődöntőben Hatházi a 12. helyen végzett, Sebestyén pedig a 8. idővel jutott a holnapi döntőbe.

 

Atlétika

Női hétpróbában Szűcs Szabina (ELTE) képviseli hazánkat. Az első napi eredményei: 100 m gát - 14.24 mp, magasugrás - 1.65m, súlylökés – 11.43m, 200m – 25.05 mp. A következő versenynap távolugrás, gerelyhajítás és a 800 méteres futás vár még rá.

Férfi gerelyhajításban Kovács Noel (EKKE) 69.43-as eredményével a 14. helyen végzett.

Női 1500 méteren Heffner Hédi (SE) 19. helyen végzett 4:35.45-ös időeredménnyel, férfi 110 m gáton pedig Nagy Richárd (ELTE) 14.59-el a 20. helyen zárta a versenyt.

A férfi kalapácsvetés döntőjébe két magyar kvalifikálta magát. Czeller Gábor (TF) 70,33 m-es dobással a 7., Doma Benedek (BCE) 67,02 m-el a 10. helyen végzett.

Tóth Anna (ME) női 100 méter gát döntőjében volt érdekelt, ahova a 2. helyen kvalifikálta magát. Sajnos a döntőben elesett a 10. gát után, így nem tudta befejezni a versenyét.

 

Vívás

Férfi tőrözőinké volt ma az EVJ-n a pást, ahol Mihályi Andor (SE) a legjobb 16 között végzett. Benyus Attila (BME), Frühauf Benjamin (King’s College London) és Korom Erik (BGE) pedig a legjobb 32-ben búcsúzott a versenytől.

 

Evezés

A mai napon kezdetét vette az evezés is az Egyetemi Világjátékokon, Chengduban. Férfi kormányos nélküli kettes előfutamban Hopp Márton (BME) - Kerekes Krisztián (TF) 8. helyezést ért el (7:25.97), reményfutamban folytatják.

Női egypárevezős előfutamban Preil Vivien (TF) 8. helyezést ért el (8:13.26), így elődöntőzik. Férfi egypárevezős előfutamban Gerei Tamás Ágoston (TF) 13. helyezést ért el (7:34.19), reményfutamba jutott.

Férfi kettőpárevezős előfutamban Bácskai Máté (ELTE) - Szabó Márton (TF) 3. helyezést értek el (6:52.27), reményfutamba jutottak.

Női könnyűsúlyú kettőpárevezős előfutamban Fehérvári Eszter (SZE) - Szili Dorina (SZTE) 7. helyezést értek el (8:17.00), reményfutamban folytatják.  Férfi könnyűsúlyú kettőpárevezős előfutamban Furkó Kálmán (TF) - Szabó Bence (SZE) párosa 3. helyezést ért el (6:46.41) a reményfutamban folytatják.

 

Vízilabda

Férfi vízilabdásainknak ma a házigazda kínaiak ellen kellett bizonyítaniuk teltházas hazai nézőközönség előtt. Szerencsére a fiúk mind fejben, mind fizikailag ott voltak, így 19:7-re legyőzték Kínát. A következő meccs az USA ellen lesz augusztus 6-án és a tét a döntőbe jutás.

0 Tovább

Két érem atlétikában a csütörtöki nap mérlege az Egyetemi Világjátékokon​​​​​​​

Mátó Sára (PPKE) és Török Gergely (DE) jóvoltából ma sem szakadt meg a magyar éremeső az Egyetemi Világjátékokon Csengtuban.

Atlétika:

Ma atlétikában két magyar bronzérem született. Női 400 méter gáton Mátó Sára (PPKE) 56.58 mp-es eredménye és férfi magasugrásban Török Gergely (DE) 2.20 m-es eredménye a dobogó harmadik fokára juttatta egyetemista sportolóinkat az Egyetemi Világjátékokon.

Női 100 méter gáton pedig Tóth Anna (ME) az előfutamban 13.6-os időeredménnyel az 5. helyen jutott tovább az elődöntőbe. 

Úszás:

Az úszás is folytatódott az Egyetemi Világjátékokon, Csengtuban. 200 m vegyes Sebestyén Dalma (SZE 2:14.09-es idővel kvalifikálta magát a döntőbe. Ilyés Laura (SE) 2:20.88-al nem jutott a döntőbe, ahogy 100 m háton Szabó-Feltóthy Eszternek sem volt elég az 1:03.91-es ideje a döntőbe jutásra.

Kosárlabda:

Kosárlabdában a magyar női egyetemi csapat a brazilokkal játszott, ahol fej-fej melletti szoros küzdelemben 61:66-ra győztek a mieink, ezzel az 5. helyért játszhatnak majd az utolsó mérkőzésükön.

Asztalitenisz:

Asztaliteniszezőink közül már csak Kovács Sebestyén (PTE) volt versenyben a mai nap a férfi egyéni versenyszámban, ahol a legjobb 32-ben végzett.

Taekwondo:

Taekwondoban a Patakfalvy testvérek indultak. Ma -53kg-ban Patakfalvy Lucának (BCE) szoríthattunk, aki a legjobb 16-ban végzett.

Vívás:

Vívásban a férfi párbajtőrözőké és a női tőrözőké volt ma a pást.

Férfi párbajtőrben Kovács Gergely (ELTE), a legjobb 16-ban, Bányai Zsombor (MATE) és Keszthelyi Péter (PPKE) a legjobb 32-ben, míg Fenyvesi Csaba (NKE) legjobb 64-ben végzett.

A női tőrözőink közül Mesteri Viktória (ELTE), Nekifor Mária (METU) és Pöltz Anna (NKE) a legjobb 32-ben végzett, míg Kovács Réka (ELTE) a kvalifikációban búcsúzott.

0 Tovább

Nem szakadt meg az éremeső-sorozat az Egyetemi Világjátékok 5. napján sem!​​​​​​​

Vívásban Horváth Gergő (TF) ezüst, úszásban Szabó-Feltóthy Eszter (BME) bronzérmet szerzett az Egyetemi Világjátékok ötödik napján Csengtuban.


Vívás

Mai nap kezdtek az egyetemista vívóink a női párbajtőr és a férfi kard fegyvernemmel.

Női párbajtőrben ma a legjobb eredményt Muhari Eszter (ELTE) érte el azzal, hogy bejutott a legjobb 8 közé. Tóth Jázmin (BCE) a legjobb 16 között végzett, Kardos Edina (TF) és Gnám Tamara (EDUTUS) pedig a legjobb 32-ben zárta a versenyt.

Férfi kardozóink közül Horváth Gergő (TF) ezüstérmet szerzett. A 64-es tábláról búcsúzott a versenytől Galgóczy Tamás (BCE) és Noseda Szabolcs (BGE), Rabb Krisztián (TF) a legjobb 16 közé kerülve nem jutott tovább.

Úszás

Úszásban az EVJ ötödik napján a 200 m hát döntőjében voltunk érdekeltek Szabó-Feltóthy Eszter (BME) révén, aki 2:10:77-es időeredménnyel a harmadik helyet szerezte meg a kínai Liu Yaxin (2:08.18) és a portugál Rodrigues Rebelo Camila (2:10:47) mögött.

Vízilabda

A mai férfi vízilabda mérkőzés parázs hangulatban telt, mivel a magyar egyetemi csapat a görögök ellen játszott. A mérkőzés döntetlen lett (13:13), így csoportelsőként jutott tovább a magyar csapat, korábban legyőzve a szingapúriakat, japánokat és németeket. A következő mérkőzésen, augusztus 4-én a négy közé kerülés már a tét.

Atlétika

Férfi kalapácsvetésvetésben két egyetemista révén is érdekeltek voltunk, kora reggel Czeller Gábor (TF) a kvalifikáción a 7., Doma Benedek (BCE) a 11. helyen jutottak be a döntőbe.

Női 400 m gáton Mátó Sára (PPKE) döntőbe jutott, Dobránszky Laura (PPKE) a 14. helyen, Soos Levente (MATE) szintén 400 m gáton a 26. helyen zárta a versenyt. Női 800 méteren K. Szabó Gabriella (BGE) a 12. helyen végzett.

Férfi diszkoszvetésben Strigencz Zalán (PE) a 10. helyen, férfi súlylökésben pedig Tóth Balázs (NYE) a 8. helyen zárta a versenyét.

Asztalitenisz

Férfi asztaliteniszezőink a 64-es táblán mérkőztek ma egyéniben, ahol Kovács Sebestyén az indiai ellenfelét legyőzte, Huzsvár Erik és Molnár Dávid pedig kikapott a kínai, illetve az indiai egyetemistától. Férfi párosban csoportmérkőzések folytak, ahol Huzsvár Erik – Mihalovity Dominik 3:0-ra legyőzte ománi ellenfelüket, míg a Kovács Sebestyén – Molnár Dávid kettős 3:1-re kapott ki az irániaktól. A Huzsvár-Mihalovity páros a 16 közé jutásért egy kínai párostól szenvedett vereséget, így férfi párosaink versenye véget ért.

Taekwondo

Taekwondoban Patakfalvy Csenge (BCE) -62 kg-ban 2:0-ra kikapott koreai ellenfelétől, így nem jutott a legjobb 16 közé. Holnap testvére, Patakfalvy Luca (BCE) -53 kg-ban mérkőzik.

Sportlövészet

A sportlövészeink ma 10 m légpuska vegyespáros és 10 m légpisztoly vegyespáros számokban zárták az EVJ-t.

10 m légpisztoly vegyespárosban a kétszeres Egyetemi Világjátékok ezüstérmes Fábián Sára (NKE) és Szemán Dávid (ELTE) páros a kvalifikáció során a 12. helyen végzett, így nem jutott be a döntőbe.

10 m légpuska mix selejtezőben Dénes Eszter (MATE) Hammerl Soma (BGE) kettős a 7. helyet érte el, majd a döntőben a 8. helyen zárták a versenyt, mellyel véget ért számukra az Egyetemi Világjátékok.

A sportlövők összesített éremversenyében a magyar egyetemisták az 5. helyen végeztek 3 ezüstéremmel.

 

Végeredmények:

2. hely:

Fábián Sára (NKE) női egyéni 10 m légpisztoly

Fábián Sára (NKE) női 25 m pisztoly

Női 10 m-es légpuska csapat: Bajos Gitta (Edutus Egyetem), Dénes Eszter (Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem) és Lovász Dorina (Budapesti Gazdasági Egyetem)

4. hely:

Férfi 50 méter puska 3 pozíció csapat: Hammerl Soma (BGE), Dénes András (MATE) és Kiss Viktor (The Ohio State University)

5. hely:

Női 50 m 3 pozíció csapat: Lovász Dorina (BGE), Toma Dorina (BGE), Horváth Lea (The University of Mississippi)

6. hely:

Férfi 10 m légpuska csapat: Hammerl Soma (BGE), Kiss Viktor (The Ohio State University), Dénes András (MATE)

8. hely:

10 m légpuska mix kategória: Dénes Eszter (MATE) Hammerl Soma (BGE)

9. hely:

Női 10 m légpisztoly csapat: Fábián Sára (NKE) Domsits Olívia (NKE), Fleischer Bernadett (DE)

0 Tovább

Újabb magyar érem Csengtuban

A sportlövészet utolsó előtti versenynapján Fábián Sára (NKE) női 25 m pisztolyban ezüstérmet szerzett. A női 50 m-es 3 pozíciós csapat, melynek tagjai:  Lovász Dorina (BGE), Toma Dorina (BGE), Horváth Lea (The University of Mississippi) az 5. helyezést érte el. Szemán Dávid férfi 10 m pisztolyban pedig a 29. helyen zárt.

Férfi asztalitenisz egyéniben ma is zajlottak a csoportmérkőzések, ahol mind a négy magyar egyetemista nyert, Molnár Dávid (PTE) pedig csoportgyőztesként jutott tovább.

Az atlétikaversenyek első napján számos magyar érdekeltség is volt. Mátó Sára (PPKE) női 400 m gáton 7. helyen került be az elődöntőbe. Férfi magasugrásban Török Gergely (DE) a 9. helyen végzett, mellyel döntőbe juttatta magát, Guth Mátyás (MATE) pedig a 15. helyen zárt. Női súlylökésben Veiland Violetta(SZTE) a 10. helyet szerezte meg, Iván Zsombor (DE) hármasugrásban a 18., míg Bacsa Fanni (ME) távolugrásban a 27. helyen zárt. Gerelyhajításban Eszenyi Napsugár (TF) a 15. helyen végzett.

Elkezdődtek a versenyek az úszásban is, ahol Szabó-Feltóthy Eszter (BME) 200 m háton döntőbe jutott.

0 Tovább

Megalakult a budapesti karate világbajnokság szervezőbizottsága​​​​​​​

Megtartotta alakuló ülését az október 24. és 29. között a Papp László Budapest Sportarénában sorra kerülő karate világbajnokság szervezőbizottsága. Az eseményen a felszólalók hangsúlyozták: az előkészítő munka már hónapok óta zajlik, valamint reményüket fejezték ki, hogy minden idők legjobb vb-jének adhat otthont Budapest, és a magyar versenyzők is jól szerepelnek majd.

A létrejött szervezőbizottság elnökségét Dr. Schmidt Ádám, sportért felelős államtitkár, Dr. Mészáros János, a Magyar Karate Szakszövetség elnöke, valamint Dr. Sas András, a Nemzeti Rendezvényszervező Ügynökség Zrt. vezérigazgatója alkotják.

Bevezető felszólalásában Dr. Mészáros János elmondta, hogy hosszú távú stratégiai gondolkodás előzte meg vb Magyarországra hozatalát. Az MKSZ elnöke kifejtette: már 2013-ban, a szintén budapesti karate Eb idején tudni lehetett, hogy a karate bemutatkozhat majd a tokiói olimpián. Ezért jelezték rendezési szándékukat egy világbajnokság lebonyolítására, amely végül a koronavírus járvány miatt 2022-ről 2023-ra tolódott.

A sportvezető megjegyezte: a sportágon belül óriási a várakozás a magyarországi eseményt illetően, hiszen ez lesz az utolsó nagy világbajnokság karatéban, ugyanis 2024-től a nemzetközi szövetség, a WKF megváltoztatja a rendezési szabályokat. Dr. Mészáros János megköszönte az állam támogatását a rendezésben, és kijelentette: reméli, hogy nemcsak nagyon jó vb lesz, hanem a magyarok is eredményesen teljesítenek.

„A magyarok karatéban nagyon jók, a világ élvonalában vannak, de hatalmas a konkurencia, minden kategóriában hat-nyolc versenyző van, aki bármikor képes az éremszerzésre. Nekünk legalább három-öt olyan versenyzőnk van, akik szintén képesek erre. Hárspataki Gábor nemrég olimpiai érmeshez méltó nyilatkozatot tett: azt mondta, hogy világbajnok akar lenni, és a nyakában az éremmel szeretné meghallgatni, hogy ott vagyunk a következő olimpián. Remélem, hogy a magabiztossága beigazolódik” – mondta az MKSZ elnöke.

Bízik abban, hogy jövő januárban a döntéshozók úgy határoznak, hogy a karate visszakerül az olimpiai programba, és 2028-ban Los Angelesben ismét ott lehetnek a karatésok – erről beszélt a sportért felelős államtitkár.

Dr. Schmidt Ádám emlékeztetett rá, hogy az év elejétől a nagy kiemelt nemzetközi sporteseményeket új eljárásrendben bonyolítják le.

„Az első nagy próbatétel az atlétikai vb lesz, ahol ezt teszteljük. Az eddigi munka alapján bízom benne, hogy augusztusban megrendezzük minden idők legjobb atlétikai világbajnokságát, októberben pedig minden idők legjobb karate világbajnokságát” – jelentette ki Dr. Schmidt Ádám.

Az államtitkár szerint egy jól sikerült vb nemcsak a hazai karate világának adhat erőt, de üzenet is lehet a döntéshozóknak, hogy a karate kerüljön vissza az olimpiai programba.

„Bár jogi értelemben a szervezőbizottság most alakul, de az előkészítési munkák már több hónapja folynak” – mutatott rá Dr. Sas András.

Az NRÜ vezérigazgatója elmondta: közelségük miatt a Szent István napi ünnepségek és atlétikai világbajnokság lebegnek most a szemük előtt, de számukra a karate vb is éppen ugyanolyan fontos.

0 Tovább

Pigniczki Fanni sporttörténelmet írt az Egyetemi Világjátékokon

Eddig nem telt magyar éremszerzés nélkül egyetlen versenynap sem az Egyetemi Világjátékokon, így Magyarország 5. helyen áll az éremtáblán az EVJ 3. napján.

Pigniczki Fanni - aki idén diplomázott a Magyar Testnevelési és Sporttudományi EgyetemMsC ritmikus gimnasztika szakedzőként és tavaly szeptemberben kezdte el a harmadik diplomájának megszerzését a Károli Gáspár Református Egyetemen- a tegnapi összetett aranyérem után ma egy fantasztikus labdagyakorlattal aranyérmet szerzett. Szalag és buzogány gyakorlataival éppen csak lecsúszott a dobogó harmadik fokáról, így a 4. helyen zárt, míg karikában rontott, ami csak a 7. helyre volt elég. Fanni jelenleg az egyetlen olyan magyar egyetemi sportoló, aki két aranyérmet is szerzett a csengtui Egyetemi Világjátékokon.

Judósaink közül ma Gőz Roland (Wekerle Sándor Üzleti Főiskola) 90kg-ban szerzett aranyérmet, Sipőcz Richárdnak sajnos a mai szereplése viszont csak az 5. helyre volt elég.

Sportlövészeink (Hammerl Soma (BGE), Kiss Viktor (The Ohio State University), Dénes András (MATE)) férfi 10 m légpuska csapatversenyében a 6. helyet szerezték meg. Egyéniben Hammerl Soma (BGE) 627.1 ponttal a 9., Kiss Viktor 623.4-el a 24. és Dénes András a 28. helyen zárt 620.9 pontjával. A nőknél 25m pisztolyban Fábián Sára (NKE) a 12., míg Domsits Olívia (NKE) a 28. helyen zárt.

Asztaliteniszben megkezdődtek a férfi egyéni mérkőzések, ahol mind a négy magyar egyetemi induló 2-2 meccset játszott:

Kovács Sebestyén (PTE): 3-1 (HUN-MNG);3-0-ra (TUR-HUN)

Huzsvár Erik (KRE): 0-3 (JPN-HUN), 3-0 (AZE-HUN)

Molnár Dávid (PTE): 3-0 (HUN-MNG), 3-2 (HUN-CHN)

Mihalovity Dominik (PTE):3-1 (NOR-HUN), 0-3 (SVK-HUN)

A mai nap találkozott a magyar delegáció tagjaival és az eddigi érmesekkel a csunkingi magyar konzul is.

0 Tovább

Labdarúgás - Hazai pályán ikszelt a bajnokkal a Kassa!

Biztató kassai kezdés a szlovák élvonalban! Az újonc FC Kassa hazai pályán – telt ház előtt – a címvédő Slovan Bratislavát fogadta a labdarúgó Nike Liga nyitófordulójában, és végül 0-0-ra végzett a pozsonyiakkal.

A szlovák bajnokságban a párosítás önmagában rangadónak számít, erre nyolc évet kellett várni a szurkolóknak, hogy az első osztályban megmérkőzzenek kedvenceik, de miután a Kassa az elmúlt idényben megnyerte a másodosztályt, borítékolható volt a telt ház és a felfokozott hangulat a nyitófordulóban. A szlovák labdarúgó bajnokságban ugyanis hagyomány, hogy a címvédő a másodosztály bajnokával csap össze az első fordulóban.

 A találkozó pörgős futballt hozott, és az elején nem látszott az, hogy a hazaiak az utóbbi években nem az első osztályban pallérozódtak. A mérkőzés előrehaladtával helyenként mezőnyfölényt alakítottak ki a fővárosiak, de a vendéglátók jól védekeztek, és Kira kapus remekül védett. A pozsonyiak a labdát többet birtokolva, többek között Abubakari révén többször is veszélyeztettek, de ezen a nyitófordulós összecsapáson nem esett gól.

FC Kassa - Slovan Bratislava 0-0

 

FC KOŠICE: Kira - Golikov, Šindelář, Krivák, Mizerák - Pačinda (90.+7. Sovič), Greššák, Faško (90. Sagna), Qose (70. Gallovič), Turčák (90. Petrák) - Medved.

Edző: Anton Šoltis.

 

ŠK SLOVAN: Borjan - Blackman (70. Pauschek), Križan (80. Savvydis), Wimmer, Vojtko - Kucka, Agbo (64. Tolič) - Marcelli (80. Zuberu), Lichý, Zmrhal (70. Barseghyan) - Abubakari

Edző: Vladimír Weiss

0 Tovább

Egyetemi Világjátékok – Magyar arany Csengtuban!

Pigniczki Fanni, a Károli Gáspár Református Egyetem hallgatója ritmikus gimnasztika összetettben megszerezte az Egyetemi Világjátékokon a magyar egyetemi csapat első aranyérmét.

Az Egyetemi Világjátékok második napján sem maradt a magyar csapat érem nélkül. Pigniczki Fanni (KRE) tegnap karika és labda gyakorlatával az első helyen várhatta a mai folytatást, ahol buzogányban szintén az első helyet szerezte meg, szalagban pedig csak a japán tudta megelőzni, így összetettben ő állhatott fel a dobogó legfelső fokára. Karika, labda és buzogány gyakorlataival az első, szalag gyakorlatával pedig a második helyen kvalifikált a szerenkénti döntőbe.A versenyen több olyan versenyző is mögötte végzett, akik az augusztusi olimpiai kvalifikációs Világbajnokságon indulnak az olimpiai kvóta megszerzéséért.Fanni a 2019-es nápolyi Egyetemi Világjátékokon összetettben kilencedik, karikával és szalaggal nyolcadik helyezést ért el.

Csapatsportokban vegyes eredmények születettek. A férfi egyetemi vízilabda válogatott 17:6-ra legyőzte a japánokat, így augusztus másodikán a csoportból már csak Görögország legyőzése várat magára ahhoz, hogy csoportelsőként folytassák a versenyt.

Női kosárlabdában a japánok ellen kiélezett, fej-fej melletti küzdelemben ma a japánok bizonyultak jobbnak így 59:64 arányban megnyerték a meccset, így csoportmásodikként jutottak tovább. A következő meccsüket Tajvannal játszák már a legjobb nyolc között.

Sportlövészetben férfi 50 méter puska 3 pozíció csapatversenyben Hammerl Soma, Dénes András és Kiss Viktor a 4. helyet szerezte meg. Egyéniben Hammerl Soma 11. helyen, Dénes András a 14. és Kiss Viktor a 20. helyen zárta a versenyszámot.

Asztaliteniszezőink csapatban csoportgyőztesként jutottak a legjobb 16 közé, ahol Hongkong búcsúztatta őket a negyeddöntő előtt. A következő versenynapokon az egyéni és páros mérkőzések várnak rájuk.

0 Tovább

Kilenc magyar érem az I. Teq Fesztiválon

Magyar söpréssel zárultak az I. Teq Fesztivál Teqball tornájának döntői Esztergomban, miután sem női, sem férfi, sem vegyes párosban sem volt jobb a hazai csapatoknál. Kota Gabriella egy órán belül két arannyal gazdagodott, Odnoga Mátyás és Bakó Ádám pedig a világbajnok és világelső szerb duót győzte le a fináléban.

teqball

A hölgyeknél az esőszünet miatt szombatra halasztott bronzmeccsel indult a szombati program, amiben Péchy Petra és Vicsek Nóra nyert Amelie Julian és Dezsényi Zsófia ellen, délután pedig következett a döntő. Ács Krisztina és Kota Gabriella ott folytatták, ahol pénteken abbahagyták, és bár az első szettben még meg tudta őket szorongatni az Európa-bajnok Vasas Lea, Janicsek Zsanett páros, a másodikban már hengereltek Ácsék a fő asztalon megrendezett mérkőzésen. Ács kiváló védekezéssel és előkészítéssel, Kota pedig remek befejezésekkel vétette észre magát, és teljesen megérdemelten vitték el a második játszmát is. A páros az egész tornát szettveszteség nélkül hozta le, nem férhetett kétség a győzelmükhöz.

teqball

Döntő, női páros:

Ács, Kota (magyar) – Vasas, Janicsek (magyar) 2:0 (9-, 4-)

„Szerencsére a feladásaink és az ütéseink jól sikerültek, pedig nehéz felkészülni egy ilyen mérkőzésre. De minden úgy alakult, ahogy szerettük volna. Az egész tornán jó meccseket játszottunk a meleg ellenére, jó kis torna volt!”– értékelt Ács Krisztina.

Kotának nem sok ideje maradt szusszanni, ugyanis Katz Balázs oldalán szinte rögtön jelenése volt a vegyes döntőben a szerb Maja Umicsevics, Nikola Mitro tandem ellen. Noha a szerbek jobban kezdtek, hamar összeállt a hazaiak játéka, viszont 8:8 után ritmust váltottak aUmicsevicsék és sorozatban négy ponttal elvitték az első játszmát. A második felvonás is szorosan indult, majd a magyarok a lelkes közönség legnagyobb örömére el tudtak lépni. Remek szervákkal növelték az előnyüket Katzék, amit megtartottak a szett végéig és egalizáltak. A döntő etap pedig igazából csak az elején volt kiélezett, mert Kota és Katz utána még eggyel feljebb tudott kapcsolni, ült a védekezés és a támadás is, a vendégek képtelenek voltak tartani a ritmust, így szinte izgalommentes végjáték után került az aranyérem a magyarok nyakába.

 teqball

Döntő, vegyes páros:

Kota, Katz (magyar) – Umicsevics, Mitro (szerb) 2:1 (-8, 7-, 5-)

„Nem volt egyszerű egyik döntő sem, a női páros kicsit stesszesebb volt, mert az egy olyan párharc, aminek ez már a sokadik felvonása volt, úgyhogy nagyon örülök, hogy nyertünk. Balázzsal pedig ez volt az első tornagyőzelmünk együtt, pedig jó ideje próbálkozunk, viszont valami mindig hiányzott. Nem sokat pihentem a két meccs között, de szerencsére ritmusban maradtam és sikerült győzni!”– mondta a két aranyat begyűjtő Kota Gabriella.

Mitro szintén pihenés nélkül vágott bele második fináléjába, ahol BogdanMarojeviccsel világelsőkként indultak harcba Bakó Ádám és Odnoga Mátyás ellen, akik egy körrel ezelőtt a 11 hónapja veretlen Katzot és Bányik Csabát ejtették ki.

A magyarok hatalmas lendülettel kezdtek, Odnoga nagyobbnál nagyobb lecsapásokat mutatott be Bakó hibátlan előkészítéseiből, az első játékrész igazi diadalmenet volt. A térfélcserét követően is maradt a momentum a hazaiaknál, ám néhány labdamenet után átvették az irányítást Marojevicsék a kitűnő fejjátékuknak köszönhetően, azonban Bakóék meg tudtak újulni, fordítottak, és Odnoga leheletfinom megoldásával lezárták a meccset, egyúttal megszerezték első tornagyőzelmüket.

„Belülről ez egy szoros meccs volt, ki-ki pontokat játszottunk, amiket talán mi használtunk ki jobban és be tudtuk fejezni úgy, hogy ne tudjanak visszajönni, valamint elég jól is védekeztünk. Nagyon sokat jelent ez a győzelem önbizalom szempontjából, ez volt az első nemzetközi tornánk, kijött a lépés, a kémia pedig megvan, mert a pályán kívül is nagyon jó barátok vagyunk és ezt be tudjuk hozni a pályára” – elemezte a tornát Odnoga Mátyás.

„A napi formabeli különbség is dönthetett, egész meccsen flowban voltunk, precízen játszottunk a saját játékunkat, Matyi eszméletleneket ütött, én pedig jól tudtam védekezni és feladni. Most jön Pula, nagy elánnal készülünk, azt is meg akarjuk nyerni és a dobogó felső fokán szeretnénk állni!”– tette hozzá Bakó Ádám.

Döntő, férfi páros:

Bakó, Odnoga (magyar) – Mitro, Marojevics (szerb) 2:0 (7-, 10-)

Teqvolyban mindkét kategóriában amerikai bajnokot avattak, a nőknél Marlee Rice és MacyJerger két szettben múlta felül Réthelyi Zsófit és Divényi Zitát, míg a férfiaknál Nolan Albrecht és Nathaniel Miller három szettben bizonyultak jobbnak a szintén amerikai Adam Homennél és a brazil Jhony Salvadornál.

„Nagyon jól éreztünk magunkat itt Esztergomban, tetszett a vízközeli helyszín és jó meccseket is játszottunk. Örülünk, hogy döntőbe jutottunk, titkon reméltük, hogy eljutunk idáig, mert már egy ideje nem teqvolyztunk, úgyhogy kicsit meglepett, hogy jó formában maradtunk. A szurkolás, a hangulat és a körítés nagyon rendben volt, élveztük a játékot is!”

– mondta a finálé után Réthelyi Zsófi és Divényi Zita.

A magyarok tehát összesen három arany-, két ezüst- és négy bronzéremmel zárták Esztergomban az I. Teq Fesztivált.

0 Tovább

Megszakadt az Európa-bajnokok 11 hónapos veretlenségi szériája

Komoly meglepetéssel folytatódott az I. Teq Fesztivál Teqball tornája Esztergomban, ugyanis a második játéknap nyitómeccseinek egyikén elvérzett a vegyes páros egyik fő esélyesélyek tartott Vasas Lea, Bakó Ádám csapat, amely hiába vezetett 1:0-ra, a szerb Bogdan Marojevics, Anasztaszija Lemajics egység képes volt megfordítani és ezzel kiejteni a favoritokat.

Rájuk a negyeddöntőben Blázsovics Ádám és Péchy Petra várt, míg a felső ág másik mérkőzésén ugyancsak szerb–magyar párharcot rendeztek Janicsek Zsanett, Csereklye Martin, valamint Maja Umicsevics és Nikola Mitro részvételével. Odnoga Mátyás és Vicsek Nóra nagy küzdelemre és három játszmára kényszerítette Kota Gabriellát és Katz Balázst, míg az erdélyi Szilágyi Arnold és Barabási Kinga elképesztően szoros csatában, szetthátrányból fordított az éremesélyes francia duóval, Amelie Juliannel és Hugo Rabeux-val szemben.

A negyeddöntőben Péchyék behúzták a szerb–magyar csatát, hogy aztán az elődöntőben következzen Umicsevics és Mitro, akik viszont túl nagy falatnak bizonyultak a szerbek jutottak döntőbe. Az alsó ágon Bányik Csaba és Ács Krisztina szettveszteség nélkül mentek el a legjobb 4-ig, ahol állandó páros társaikkal, Katzcal és Kotával csaptak össze. Természetesen ez a rangadó is elment három játszmáig, melynek végén Kotáék hátrányból fordítva örülhettek a döntőnek. A bronzcsatában így két magyar tandem feszült egymásnak, amit két játszmában Péchy Petra és Blázsovics Ádám húzott be.

A férfi párosok küzdelme is a legjobb 16-tal folytatódott, az első körben nem született meglepetés, viszont annál látványosabb meccset játszott például az Európa-bajnok Bányik Csaba és Katz Szilágyival és a lengyel BartlomiejFranczukkal. A negyeddöntők a 2:0-s eredmények ellenére szikrázó meccseket tartogattak, Odnoga és Bakó Ádám némi meglepetésre két sima szettben múlta felül Blázsovicsot és Csereklyét, Bányik és Katz viszont megizzadt Kovácsfi Barna és Rabeux ellen. Az elődöntőben a világbajnok Mitro és Marojevics hamar lerendezték az egyéni vb -és Eb-győztes Györgydeák Aport, valamint Ilyés Szabolcsot, a másik összecsapáson pedig újabb meglepetés született, Odnoga és Bakó szenzációs harcban vetett véget Katz és Bányik 11 hónapja tartó veretlenségének, akik később a bronzzal vigasztalódhattak a romániaiak ellen.

„Úgy jöttünk ide, hogy mindenképp szeretnénk döntőzni. Első nemzetközi versenyünk, szerintem eddig egész jól sült el. Oké, nagyon jól. Este még megnézünk róluk egy videót, de ha a mai formánkat hozzuk, akkor kiélezett, jó küzdelem várható. Remek összhangban vagyunk, megvan a kémia, nagyon jó Ádival játszani, és kívülről is sok segítséget kapunk”– mondta Odnoga Mátyás az elődöntőt követően.

A női páros verseny végjátékára délután került sor, és mindkét elődöntő roppant szorosan alakult: Kota és Ács 12:10, 12:9-re győzött Julian és Dezsényi Zsófia ellen, míg az Európa-bajnok Vasas és Janicsek 12:10, 12:10 arányban múlta felül Vicseket és Péchyt. A bronzmeccsen a játszmákat tekintve Vicsekék vezettek 1:0-ra, amikor leszakadt az ég és az eső elmosta a további programot, így annak a befejezésére, valamint az összes döntőre szombaton kerül sor.

A teqvolysokat is rosszul érintette a zivatar, náluk is szombatra tolódott a férfiak küzdelmének befejezése, és a nők fináléját is holnap rendezik meg.

0 Tovább

sportbanyaszat

blogavatar

Sokkal több érték, és érdekes sztori van a sportban, mint ami elsőre látszik. Isten hozott a 2-es tárnában!

Kedvencek

NemOlimpiaiSportok NemOlimpiaiSportok

Ezen az oldalon a nem olimpiai sportágak híreit olvashatják. Ha infót szeret...

Közösségben az Egészségért Közösségben az Egészségért

Egy jó közösségben minden egyszerűbb, a sport és céljaid elérése egyar...

Feedek

Feedek

Archívum