Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Érdi Mária továbbra is vb-éllovas!

Elképesztő sorozat! Érdi Mária túl van a verseny felén, és még mindig vezet a hágai világbajnokságon!

Érdi Mária továbbra is lendületben! A magyar vitorlásversenyző az ILCA 6 hajóosztályban – hat futam után vezet a világbajnokságon. A szerdai két futamot már az Arany-csoportban bonyolították le. Az elsőben 17., a folytatásban pedig 4. lett. Előbbit legrosszabb eredményként kiejtheti, így 20 helyezési ponttal szerepel a mezőny elején.

„A mai nap egy kicsit másabb volt, mint az eddigiek - legalábbis számomra, de összességében örülök, hogy az első Arany-csoportos versenynap után is élen állok. Még van hátra négy futam ebben a csoportban, és vasárnap a medal race-szel zárul a vb. Ma ismét csúszott a program egy egységnyit, ez ilyenkor idegtépő tud lenni, de túl vagyok rajta, és bizakodva várom a folytatást.” – mondta az MVM Zrt. támogatásával versenyző Érdi Mária.

„Egyelőre csak a négy Arany-csoportos futamra koncentrálok. Azt le kell vitorláznom a lehető legjobban, és aztán remélhetőleg ott lesz a medal race. Azt már a vb előtt is sejtettem, hogy embert próbáló lesz ez a világverseny, és ez beigazolódott” – tette hozzá a kétszeres olimpikon.

0 Tovább

Érdi Mária továbbra is vezet a világbajnokságon​​​​​​​

Érdi Mária két nap után is vezet az olimpiai kvalifikációs  vb-n. Az ötkarikás hajóosztályok hágai vitorlázó világbajnokságán az ILCA osztályban eddig négy futamot rendeztek. A két hétfői futamból az egyiken harmadik, a másodikon pedig hetedik lett az MVM SE vitorlásversenyzője, így összetettben továbbra is élen áll a világ legjobbjait felvonultató vb-n.

„Nagyon változó szélviszonyokat hoz ez a verseny, változó áramlásokkal, de örülök annak, hogy a második versenynapon is nekem jött össze a legjobban a két futam. Vasárnaphoz képest sokkal simábban ment minden, akkor ugyanis volt, hogy négy órát vártunk egy rajtra. Az olimpia után ez a legrangosabb világverseny, úgyhogy mindenki itt van az elitből, és mindenki jó formában érkezett Hágába.” – mondta Érdi Mária.

A hágai világbajnokságon, ahol a párizsi kvóták többsége gazdára talál, a keddre tervezett két futammal lezárul a selejtezős szakasz. Innentől a mezőny első fele számára az arany csoportban folytatódik majd a küzdelem.

Fotó - Sailing Energy

0 Tovább

Kick-box – remek Eb-felkészülésen vannak túl a formagyakorlatosok​​​​​​​

Minden eddiginél jobban sikerült edzőtáborral készült a kick-box sportág hazai formagyakorlat szakágának korosztályos válogatottja az augusztus végi utánpótlás Európa-bajnokságra. A szakág vezetője, Puravecz Péter legalább négy aranyérem megszerzésében bízik a törökországi Eb-n.

Négynapos tábort tartottak Kiskunhalason a kick-box sportág hét szakága közül a formagyakorlatosok. A táborban négy korosztályban 23, az Eb-re indulási jogot szerzett fiatal vett részt. A szakág hazai vezetője, Puravecz Péter elmondta: minden korábbinál jobban sikerült a felkészülés, amiben többek között közrejátszott, hogy egy tornász teremben tudtak készülni, illetve, hogy a mozgásformák mindegyikét egy-egy szakértő felügyelte.

Mivel a formagyakorlatok a harcművészetekből ismert mozdulatok mellett akrobatikus elemeket is tartalmaznak, több oktatót is bevontunk. Tradicionális technikákhoz értő edző mellett volt tornászedző, akrobatikához értő tréner és további segédek is. Ezáltal három-négy csoportban tudtunk személyre szabottan foglalkozni a sportolókkal. Nem általános oktatás zajlott, hanem az egyéni hibákat javítottuk, és úgy próbáltuk tökéletesíteni a gyakorlatokat” – magyarázta a szakember.

A korábbi táborok során is kemény munka folyt, most azonban a sportolók is ráéreztek arra, hogy egy tornászterem adta lehetőségek mennyit tudnak lendíteni a fejlődésen – emelte ki Puravecz Péter.

Máskor tatamis termekben rendeztük az ilyen összetartozásokat, most viszont volt például szivacsgödör, és lépten-nyomon olyan eszközökbe botlottunk, amelyek mind-mind segíteni tudtak a gyakorlatok csiszolásában. Nagyon örülök annak, amilyen jelentős szakmai fejlődést láttam a versenyzőkön, de ugyanúgy annak is, hogy milyen jó hangulat uralkodott a négy nap során. Az esti összegyűlések, barátkozások, közös nevetések is olyan pluszok, amik szintén nagyon fontosak” – mesélte a szakágvezető.

Az Európa-bajnoki várakozásokat taglalva, Puravecz Péter emlékeztetett rá, hogy a tavalyi utánpótlás világbajnokság több magyar tehetségnek pályafutása első nagy világversenye volt, most viszont már ők is némi rutinnal felvértezve vágnak majd útnak.

A tavalyi vb a sok magyar debütáló miatt nehéz terep volt, most pedig, Európa-bajnokság lévén, még valamivel szűkebb lesz a mezőny is. Ezért én bízom abban, hogy kicsit eredményesebbek is leszünk, mint tavaly. Körülbelül négy aranyéremre számítok, emellett pedig hiszem azt, hogy minden egyes indulónk képes az éremszerzésre. Ezért talán nem elrugaszkodott az, hogy legalább húsz dobogós hely megszerzésében reménykedem. Nem titkolom, éremesőt várunk!” – bizakodott a sportvezető.

A 18 éven aluliak Európa-bajnokságát augusztus 28. és szeptember 2. között rendezik meg Isztambulban.

0 Tovább

Erős pointfighting csapat utazik az augusztus végi kick-box Eb-re​​​​​​​

Ötnapos edzőtáborral készült Csongrádon a hatalmas létszámú, csaknem kilencven fős magyar utánpótlás pointfighting válogatott az augusztus végi kick-box Európa-bajnokságra. A szakág vezetője, Csikós Péter szerint a fiatal sportolók gyakorlatilag már készen állnak az Eb-re, a következő három hétben pedig tökéletesíteni fogják a formájukat, és erős csapattal utaznak majd Isztambulba.

A kick-box hét szakága közül a pointfightingosok felkészülési edzőtábora párhuzamosan zajlott az októberi World Combat Games-re készülő sportolók (kvalifikáltak és tartalékok), valamint a világ egyik legeredményesebb egyesülete, a Halker-Király Team szokásos nemzetközi edzőtáborával. Így a megközelítőleg kilencven fős pointfighting utánpótlás válogatott együtt gyakorolhatott a legjobb hazai pointfightingosokkal, továbbá bolgár, görög, horvát és belga edzőpartnerekkel.

"Célzottan úgy terveztük a tábort, hogy azt összehozzuk a WCG-re készülők és a Király Team nemzetközi edzőtáborával. Úgy gondolom, hogy ez jó közeg volt mindenki számára, és előfordult, hogy egy-egy edzésen 110-120 fő vett részt, és erősítette egymást a két tábor" – mesélte Csikós Péter, a szakág hazai vezetője.

A délelőtti edzéseken a sportolók főleg technikai és szituációs gyakorlatokat hajtottak végre, míg a délutáni tréningeken a küzdelmek domináltak, amelyek során élesben próbálhatták ki magukat. Az edzéseket Csikós Péter mellett Jároszkievicz Krisztián és Debreczeni Dezső vezették, de beszállt a tréningek tartásába Király István is, aki egyúttal a sportág európai szövetsége, a WAKO Europe elnöke.

"Mivel tisztában vagyok azzal, hogy az év során a klubedzők készítik fel a versenyzőiket, úgy gondoltam, hogy itt is az a legjobb, ha egy színes és nagyon erős edzői stáb dolgozik össze, Nyugodtan kijelenthetem, hogy minőségi munkát kaptak az Eb-re készülő fiatalok, akik szintén odatették magukat" – mondta Csikós Péter.

A szakvezető elégedetten számolt be arról, hogy a sportolók már alapvetően jó állapotban érkeztek a táborba, hiszen minden klub már túl volt a saját edzőtáborán. Ezt pedig az edzők segítségével próbálták még jobban feltunningolni az öt nap során.

"Úgy gondolom, hogy körülbelül kilencven százalékos állapotban vannak már most az Eb-re utazók. Ehhez kinek-kinek otthon, a saját egyesületében kell majd a következő három hétben hozzátenni a maradékot. Vagyis gyakorlatilag készen állunk az Európa-bajnokságra, az utazásra pedig tökéletesek leszünk, Ahogy a tavalyi világbajnokságon a szakági éremtáblázaton másodikak lettünk, az a célunk, hogy most is megőrizzük ezt az előkelő helyet az országok között" – jelentette ki a szakvezető.

A 18 éven aluliak Európa-bajnokságát augusztus 28. és szeptember 2. között rendezik a törökországi Isztambulban, ahol a gyermek, kadet és junior korosztályokban a pointfighting mellett a másik hat szabályrendszerben is avatnak bajnokokat.

0 Tovább

Tizenhét érmet szereztek a magyar egyetemisták Csengtuban az Egyetemi Világjátékokon!​​​​​​​

Kína negyedik legnagyobb városában, Csengtuban megrendezett Egyetemi Világjátékokon minden idők legjobb eredményét hozta a magyar egyetemi csapat a 17 megszerzett éremmel (3 arany, 8 ezüst 6 bronz), mellyel az éremtábla 17. helyén végzett. Az éremtáblázat élén 1. Kína.(103 arany, 40 ezüst, 35 bronz), 2. Japán (21 arany, 29 ezüst, 43 bronz), 3. Dél-Korea (17 arany, 18 ezüst, 23 bronz) végeztek.

Grandiózus megnyitóval vette kezdetét július 28-án a nyári Egyetemi Világjátékok (EVJ) a kínai Csengtuban. A megnyitón a magyar zászlót Pigniczki Fanni, a Károli Gáspár Református Egyetem hallgatója, aki ritmikus gimnasztika sportágban képviselte hazánkat és Ágh György vízilabdázó, a Kodolányi János Egyetem hallgatója vitte. A július 28. – augusztus 8. között zajlott multisport eseményt Hszi Csin-ping, a Kínai Népköztársaság elnöke nyitotta meg a Dong'an Lake Sports Park Stadionban, ahol 113 nemzet 6 500 egyetemi sportolója vett részt.

Az Egyetemi Világjátékokon idén 161 fős magyar delegáció képviselte hazánkat, melyből 113-an versenyzők, akik huszonöt hazai (Budapesti Corvinus Egyetem (8), Budapesti Gazdasági Egyetem (12), Budapesti Metropolitan Egyetem (1), Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (8), Debreceni Egyetem (6), Debreceni Református és Hittudományi Egyetem (1), Edutus Egyetem (4), Eötvös Loránd Tudományegyetem (12), Eszterházy Károly Katolikus Egyetem (2), Károli Gáspár Református Egyetem (2), Kodolányi János Egyetem (1), Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (5), Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem (18), Miskolci Egyetem (4), Nemzeti Közszolgálati Egyetem (5), Neumann János Egyetem (1), Nyíregyházi Egyetem (2), Pannon Egyetem (1), Pázmány Péter Katolikus Egyetem (5), Pécsi Tudományegyetem (5), Semmelweis Egyetem (3), Soproni Egyetem (1), Széchenyi István Egyetem (4), Szegedi Tudományegyetem (3), Wekerle Sándor Üzleti Főiskola (1)) és négy külföldi (Kings’s College London, The Ohio State University, The University of Mississippi, Washington State University) felsőoktatási intézmény képviseletében,  tizenkét sportágban (asztalitenisz, atlétika, evezés, íjászat, judo, kosárlabda, ritmikus gimnasztika, sportlövészet, taekwondo, úszás, vívás, vízilabda) vágtak neki az egyetemi sport legrangosabb versenyének. A verseny jelentőségét növeli, hogy egyre több sportágban része az olimpiai, illetve sportági világbajnoki kvalifikációnak.

Idén két csapatsportágban – vízilabda és kosárlabda – képviseltette magát egyetemi csapat. A magyar egyetemi női kosárlabda válogatott az 5. helyen végzett, 1981 óta nem volt ilyen jó helyezése a női magyar egyetemi kosárlabda csapatnak. Visszatekintve elmondható, hogy nagyon komoly volt a mezőny, sajnos a két ázsiai csapattal (Tajvan, Japán) nem bírtunk, bár mind a kettővel nagyon szoros meccset játszottunk. Összességében nézve az öt mérkőzésből hármat megnyertünk, de a két vereség miatt sem lehetünk csalódottak, hiszen azok is nagyon magas színvonalú mérkőzések voltak. – összegezte a viadalt Magyar Bianka, a magyar női egyetemi kosárlabda csapat vezetőedzője.

A vízilabda csapat a csoportmérkőzések alatt Szingapúrt, a németeket és a japánokat is jelentős fölénnyel verték meg, a görög egyetemi csapattal pedig 13-13-as döntetlent játszottak. A negyeddöntőbe kerüléshez a hazai csapat legyőzésén keresztül (19:7) vezetett az út, majd az USA csapatán is átlépve jutottak be a döntőbe, melyet az Egyetemi Világjátékok záró napján játszottak le. A döntőben az olaszok ellen vérre menő csatát vívtak egyetemistáink, de az olaszok jobbnak bizonyultak, így ezüstérmes lett a csapat.

Az egyéni sportokban is a maximális helytállás jellemezte a magyar delegáció valamennyi tagját.Kiválóan teljesítettek úszóink, akik 4 éremmel járultak hozzá a magyar csapat sikeréhez. Sportlövőink 3, judósaink, vívóink, atlétáink és ritmikus gimnasztikában Pigniczki Fanni 2-2 érmet szereztek az EVJ-n. Nem telt el olyan nap az Egyetemi Világjátékok hivatalos versenynapjain, hogy ne lett volna magyar érmes. Ráadásul idén megdőlt a 2017-es tajpeji EVJ rekord is, aholtizennégy éremmel (5 arany, 5 ezüst, 4 bronz) a tizennegyedik helyen végzett a magyar csapat az országok közötti ranglistán, és az 1-6. helyezettek is az idei EVJ-n összességében a legtöbb pontot gyűjtötték az 1965-ös Budapesti Universiade óta. 113 sportolóból Kínában16 egyetemről 32-en szereztek érmet, melyből hárman dupláztak.

Az Egyetemi Világjátékok ideje alatt Juhász Péter a MEFS főtitkára és Ancic-Valkai Ágnes a MEFS nemzetközi kapcsolatok igazgatója tárgyalt a FISU főtitkárával és legfelsőbb vezetőivel, annak érdekében, hogy az év végi Nemzetközi Egyetemi Sportszövetség soron következő tisztújító közgyűlésén magyar részről is legyen tagja a FISU felsővezetésnek, valamint 2026-ban ismét Magyarország adhasson otthont Egyetemi Világbajnokságnak.

Az Egyetemi Világjátékokon való részvételhez nagyban hozzájárult a Honvédelmi Minisztérium Sportért Felelős Államtitkársága és az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. Külön köszönet illeti a sportági szövetségeket a felkészítésért, a finanszírozás előteremtéséért, több sportágban a magas szintű részvétel és irányítás biztosításáért.

 

A legjobb magyar eredmények (1-6. helyezések):

Arany:

·Pigniczki Fanni (KRE) – ritmikus gimnasztika – egyéni összetett

·Pigniczki Fanni (KRE) – ritmikus gimnasztika – labda

·Gőz Roland (WSUF) – judo - -90 kg

Ezüst:

·Sportlövészet –női 10m légpuska csapat: Dénes Eszter (MATE), Lovász Dorina (BGE), Bajos Gitta (EDUTUS)

·Fábián Sára (NKE) – sportlövészet – női 10 m légpisztoly

·Fábián Sára (NKE) – sportlövészet – női 25 m pisztoly

·Horváth Gergő (TF) – vívás – férfi kard egyéni

·Sebestyén Dalma (SZE) – úszás – női 200 m vegyes

·Sebestyén Dalma (SZE) – úszás – női 200 m pillangó

·Késely Ajna (BGE) – úszás – női 400 m gyors

·vízilabda csapat: Ágh György (KJE), Aranyi Máté (BGE), Baksa Benedek (EKKE), Batizi Benedek (BME), Bóbis Botond (SZTE), Dala Máté Döme (BME), Danka Bendegúz (ELTE), Ekler Bendegúz (TF), Kevi Bendegúz (BME), Mizsei Márton (BME) Nyíri Balázs (PPKE), Sugár Péter (BCE), Szeghalmi Zsombor (DE)

Bronz:

·Gyertyás Róza (NKE) – judo - -52 kg

·Szabó-Feltóthy Eszter (BME) – úszás – női 200 m hát

·Török Gergely (DE) – atlétika – férfi magasugrás

·Mátó Sára (PPKE) – atlétika – női 400 m gát

·Evezés - férfi könnyűsúlyú kétpárevezős:Szabó Bence (SZE) – Furkó Kálmán (TF)

·Vívás - női párbajtőr csapat: Gnám Tamara (EDUTUS), Kardos Edina (TF), Muhari Eszter (ELTE), Tóth Jázmin (BCE)

4. helyezés:

·Sportlövészet - 50 m puska 3 pozíció férfi csapat: Hammerl Soma (BGE), Dénes András (MATE), Kiss Viktor (The Ohio State University)

·Vívás - férfi párbajtőr csapat:Bányai Zsombor (MATE), Fenyvesi Csaba (NKE), Keszthelyi Péter (PPKE), Kovács Gergely (ELTE)

·Pigniczki Fanni – ritmikus gimnasztika - buzogány

·Pigniczki Fanni – ritmikus gimnasztika - szalag

5. helyezés:

·Sipőcz Richárd – judo - +100 kg

·Sportlövészet – 50 m 3 pozíció női csapat: Lovász Dorina (BGE), Toma Dorina (BGE), Horváth Lea (The University of Mississippi)

·Evezés - női könnyűsúlyú kétpárevezős: Fehérvári Eszter (SZE), Szili Dorina (SZTE)

·Vívás - férfi kard csapat: Horváth Gergő (TF), Rabb Krisztián (TF), Galgóczy Tamás (BCE), Noseda Szabolcs (BGE)

·Női kosárlabda csapat: Aradi Zsanett (ELTE), Boros Berta (TF), Dúl Panka (EDUTUS), Kenyeres Anett (TF), Király Andrea (TF), Mányoky Réka (TF), Mérész Beatrix (EDUTUS), Salamon Zsófia (ELTE), Szerencsés Tamara (ELTE), Varga Sára (SOE), Wentzel Nóra (PTE). Szakvezetés: Dr. Sterbenz Tamás csapatvezető, Magyar Bianka vezetőedző, Király Evelin technikai vezető, Hegedűs Péter edző, Juhász Ferenc erőnléti edző, Nyitrai Balázs masszőr.

6. helyezés:

·Sportlövészt - férfi 10 m légpuska csapat: Dénes András (MATE), Hammerl Soma (BGE), Kiss Viktor (The Ohio State University)

0 Tovább

Teqball – Magyar sikerek Kínában

Kínában is nyerni tudott az Európa Játékok aranyérmes duója. Csingtaóban volt a Teqball Tour legutóbbi állomása, ahol a férfi párosban a Bányik Csaba, Katz Balázs kettős győzött – adta hírül a Magyar Teqball Szövetség. A második helyet a Phakpong Dejaroen, Uthen Kukheaw thaiföldi kettős szerezte meg, megelőzve a székelyföldi egységet, Györgydeák Aport és Ilyés Szabolcsot.

Női párosban bronzérmes lett a Janicsek Zsanett, Barabási Kinga magyar-román vegyespáros. A marosvásárhelyi Barabási Katz Balázzsal állt össze mixben, ott harmadikok lettek, miután az ezüstöt ebben a kategóriában a Janicsek Zsanett, Bányik Csaba páros gyűjtötte be, a thaiföldiek, Suphawadi Wongkhamchan és Phakpong Dejaroen pedig nyertek. A magyar színeket ezen a  versenyen a Taksonyi Teqball SE klasszisai képviselték.

A Teqball Tour következő állomása Thaiföldön, Koh Samui szigetén lesz augusztus 10. és 13. között.

0 Tovább

Fekvenyomó Európa-bajnokság: Magyar éremeső Franciaországban​​​​​​​

Az összes korosztályt figyelembe véve a magyar fekvenyomó-válogatott 16 érmet szerzett a franciaországi Mérignacban megrendezett Európa-bajnokságon.

A Magyar Erőemelő Szövetség információi szerint felnőttben – vagy ahogy a sportágban jegyzik openben – Salamon Erika ezüstérmet szerzett a támasztóruha nélküli kategóriában (classic), az 57 kilósoknál. Szabó Ágnes a +84 kilós classic kategóriában harmadikként zárt, akárcsak Palágyi Zsanett a classic 63 kilogrammos súlycsoportban. A többszörös világbajnok és Világjátékok-résztvevő Szabó Ágnes a támasztóruhás kontinensbajnokságon (EQ) is dobogóra tudott állni, ahol szintén harmadik lett.

Európa-bajnoki címet szerzett Cserna János a masters II-es korosztályban (m2, classic 120 kg), Salamon Erika (m2, EQ 57 kg), ő egyébként az abszolút aranyat is begyűjtötte, valamint a dobogó tetejére tudott állni Lója Krisztina (m1, EQ, 69 kg), és az ifiknél Sajben Dániel (EQ, 59 kg).

Petróczki Magdolna két érmet szerzett: az m2-es korosztályban második lett a támasztóruhás versenyben, míg harmadikként végzett classicban az 52 kilósoknál. Az m2-es korosztályban a női csapat is érmes, miután a harmadik helyen fejezte be az Eb-t.

További ezüstérmesek: Schneider Erzsébet (m2, EQ, 84 kg), Kőhalmi Borsika (63 kg, classic), Szekeres Ábel (+120 kg, classic) Utóbbi két versenyző ifjúsági korú.

Berke Lóránd, a Magyar Erőemelő Szövetség elnöke:„Nagy létszámú csapattal utaztunk az Eb-re, és dobogós reményeink jó része meg is valósult. Külön öröm, hogy openben is voltak dobogósaink. Sikeresnek értékelem a magyar válogatott teljesítményét. Jövőre Amerikában vb-t rendeznek, és arra kezdjük meg lassan a felkészülést. Dicséretes továbbá az is, hogy a dobogós helyeken túl több Eb-pontszerző pozíciót is szereztek a magyar válogatott tagjai!” Berke Lóránd egyébként maga is versenyzett, m1 classicban a 93 kilósoknál 6. lett. Open classicban a hazai szövetség alelnökéért is szoríthattunk, Schauer Kornél végül 4. lett a 120 kg-os súlycsoportban.

Kromek András szövetségi kapitány: „Hihetetlenül sűrű lett a mezőny. Ezt mi sem bizonyítja jobban, mint az, hogy olyan világklasszisnak, mint Szabó Ágnesnek is meg kellett küzdenie a dobogós helyekért. A támasztóruha nélküli versenyen a magyar válogatott 69 százalékban sikeres gyakorlatot tudott bemutatni, a támasztóruhás kategóriában ez a mutató pedig 81 százalék. Az érmeken túl ezt is sikerként könyvelhetjük el.”

0 Tovább

Késely és Sebestyén a mai két érmes az Egyetemi Világjátékokon​​​​​​​

Az Egyetemi Világjátékok tizedik napján a vívás és az úszás utolsó napján is voltak magyar érdekeltségű versenyek.


Úszás

Az úszás negyedik, egyben utolsó versenynapján Késely Ajna (BGE) női 400 m gyorsban állt rajthoz, ahol nagy hajrában a 2. helyet szerezte meg a döntőben 4:09:50-es idővel, így ezüstérmes lett. Az első helyen a kínai Li Bingjie (4:08:38), a harmadik helyen pedig az olasz Antonietta Cesarano (4:10:49) végzett.

Női 200 m pillangóban Sebestyén Dalma (SZE) a 2. helyen végzett 2:09:12-es idővel, míg Hatházi Dóra (Washington State University) 4. helyen zárta a futamot (2:10:18). Az első helyen az olasz Antonella Crispino végzett 2:09:10-es idővel, a harmadik helyen pedig a japán Chiho Mizuguchi 2:09:65-el.

 

Vívás

A vívás utolsó versenynapján a Benyus Attila (BME), Frühauf Benjámin (King’s College London), Korom Erik (BGE) és Mihály Andor (SE) összeállítású férfi tőr csapat volt érdekelt 45:15 arányban vesztették el az olaszok elleni mérkőzést a 8-as táblán, így nem jutottak a legjobb négy közé.

 

Holnap, az Egyetemi Világjátékok záró napján helyi idő szerint 12:00-i kezdéssel a magyar férfi egyetemi vízilabda-válogatott döntőzik az olaszok ellen. 

0 Tovább

Fantasztikus sorozat - az Egyetemi Világjátékok 9. napja sem telt el magyar érem nélkül

Evezés

Az Egyetemi Világjátékokon az evezés utolsó napján hat magyar egység is érdekelt volt a döntőkben. A férfi könnyűsúlyú kettőpárevezősök versenyében Furkó Kálmán (TF) – Szabó Bence (SZE) párosnak a harmadik helyen sikerült beérnie (6:30,18), annak ellenére, hogy a rajtnál elkezdett szakadni az eső. Az első helyezést az olasz egység szerezte meg 6:16,86-os idővel,másodikok német egyetemisták lettek 6:18,28-al.

Női egypárevezős versenyszámban Preil Vivien (TF) a 7. helyen végzett a B döntőt megnyerve8:05,36-os időve.

A férfi egypárevezősök kategóriájában Gerei Tamás (TF)indult, aki a B döntőben második helyen futott be, így a 8. helyen zárt7:10,93-al.

Férfi kormányos nélküli kettesben a tegnapi kvalifikáció során a B döntőben Kerekes Krisztián (TF) - Hopp Márton (BME) párosunk a második helyet szerezte meg, így a 8. helyen végeztek (7:07,33 idővel)

Férfi kettőpárevezős Bácskai Máté (ELTE) - Szabó Márton (TF) a 6. helyen végeztek. 6:36,32-es időeredménnyel.

Női könnyűsúlyú kettőpárevezős Fehérvári Eszter (SZE) – Szili Dorina (SZTE) 5. helyen végeztek7:22,01-el. Ezekkel a számokkal ért véget az evezés az EVJ-n.

 

Vívás

Férfi párbajtőr csapat Bányai Zsombor (MATE), Fenyvesi Csaba (NKE), Keszthelyi Péter (PPKE), Kovács Gergely (ELTE)negyedik helyezést értek el.

Női tőr csapat Kovács Réka (ELTE), Mesteri Viktória (ELTE), Nekifor Mária (METU), Pöltz Anna(NKE) a 16-os táblán kikaptak a lengyelektől, így nem jutottak tovább.

 

Atlétika

Ma az atlétáink férfi félmaraton, férfi távolugrás és női magasugrás döntőben voltak érdekeltek. Férfi félmaratonban Arany Attila, a Debreceni Egyetem hallgatója 1:12:33-as időeredménye a 29. helyre volt elég. Németh Mátyás (NJE) távolugrásban a 9. helyet szerezte meg (7,39 m). Fekete Fédra (BCE) női magasugrásban pedig a 10. helyen végzett, 1,80 méteres eredménnyel.Ezzel befejeződött az atléták versenye az Egyetemi Világjátékokon.

 

Úszás

Úszásban ma a női 200 m pillangó selejtezőjét tartották, ahol Hatházi Dóra (Washington State University) és Sebestyén Dalma (Széchenyi István Egyetem) képviselte a magyar egyetemistákat. Dóra a 2. helyen (2:12:47), Dalma pedig a 3. helyen (2:13:71) jutott az elődöntőbe, ahonnan mindketten kvalifikálták magukat a másnapi döntőbe. Női 50 m mell selejtezőjén Sztankovics Anna (Miskolci Egyetem) a második legjobb idővel (31:59) jutott azelődöntőbe, ahonnan az 5. helyen (31:70) kvalifikálta magát a másnapi döntőbe, amit az úszás utolsó napján augusztus 7-én rendeznek.

 

Vízilabda

Ma az USA ellen játszott a magyar egyetemi férfi vízilabda csapat a döntőbe jutásért. A biztos kezdés után egy kicsit megtört a csapat lendülete, de végül egy góllal nyerték a mérkőzést (11:10). A döntőre az Egyetemi Világjátékok záró napján (augusztus 8.) kerül sor az olaszok ellen. A csapat tagjai: Ágh György (KJE), Aranyi Máté (BGE), Baksa Benedek (EKKE), Batizi Benedek (BME), Bóbis Botond (SZTE), Dala Máté (BME), Danka Bendegúz (ELTE), Ekler Bendegúz (TF), Kevi Bendegúz (BME), Mizsei Márton (BME), Nyíri Balázs (PPKE), Sugár Péter (BCE), Szeghalmi Zsombor (DE). Szakvezetés: vezetőedző: Horváth János; edző: Keszthelyi Tibor; csapatvezető: Dávid Zoltán. Legutoljára, a 2019-es Nyári Egyetemi Világjátékokon Nápolyban a magyar férfi vízilabda egyetemi válogatott a harmadik helyen végzett (2013-ban és 2015-ben volt már aranyérmes az egyetemista válogatott EVJ-n).

0 Tovább

Bronzérmes a női párbajtőr csapat az Egyetemi Világjátékokon​​​​​​​

Vívás

Mai napon a férfi kard és a női párbajtőr csapat versenyei zajlottak Csengtuban. A női párbajtőr csapat jól tartotta magát egészen az elődöntőig, ahol 45:39-re kikapott a házigazda kínaiaktól, így japánnal a harmadik helyért kellett megvívniuk, melyet 33:42-re meg is nyertek. A lányok nyakában így a bronzérem csilloghat. A csapat tagjai: Gnám Tamara (EDUTUS), Kardos Edina (TF), Muhari Eszter (ELTE) és Tóth Jázmin (BCE).

Férfi kard csapatunk a legjobb négy közé jutásért a japán egyetemistákkal vívott, amit 42:45 arányban elvesztett, így a lengyelek elleni utolsó mérkőzésen az 5. helyért küzdöttek. Egy ponttal 44:45-re nyert a magyar férfi kardcsapat, így az 5. helyen zárták a viadalt. A csapat tagjai: Galgóczy Tamás (BCE), Horváth Gergő (TF), Noseda Szabolcs (BGE), Rabb Krisztián (TF).

 

Kosárlabda

A magyar egyetemi női kosárlabda válogatott az Egyetemi Világjátékokon az utolsó mérkőzését az 5. helyért Lengyelország ellen vívta, akit64-52-re sikerült legyőznie, így az 5. helyen zárták a bajnokságot. Az 2019-es Egyetemi Világjátékokon Magyar Bianka másodedzőként vett részt a női kosárlabda versenyen, ahol nem sikerült a legjobb 8 közé jutnia a csapatnak, így nemcsak, hogy nagy bravúr az idei 5. hely, hanem1981óta nem volt ilyen jó helyezése a női magyar egyetemi kosárlabda csapatnak. Visszatekintve elmondható, hogy nagyon komoly volt a mezőny, sajnos a két ázsiai csapattal (Tajvan, Japán) nem bírtunk, bár mind a kettővel nagyon szoros meccset játszottunk. Összességében nézve az öt mérkőzésből hármat megnyertünk, de a két vereség miatt sem lehetünk csalódottak, hiszen azok is nagyon magas színvonalú mérkőzések voltak.– összegezte a viadalt Magyar Bianka a magyar női egyetemi kosárlabda csapat vezetőedzője.

 

Atlétika

Szombaton az atlétikában a női 20km gyaloglásban SpillerTiziana (ME) 13.helyezést ér el az 1:44:00-es idejével. Folytatódtak a női hétpróba versenyszámai, ahol Szűcs Szabina (ELTE) révén voltak érdekeltek a magyarok. Távolugrásban 6,03m, gerelyhajításban 41,04m, 800m futásban pedig 2:16.67 eredménnyel zárt, mely a 4 helyre volt elég. A férfi távolugrás kvalifikációja is ma volt, aholNémeth Mátyás (NJE) az 5. helyen kvalifikálta magát 7,79,-el, így holnap indulhat a döntőben. Hodossy-Takács Sámuel (DRHE) a 14.helyet szerezte meg 7,43m-es eredményével, így nem jutott be a döntőbe.

 

Evezés

Evezésben a tegnapi nap folytatásaként középfutamokat és reményfutamokat rendeztek, melyben számos magyar volt érdekelt annak érdekében, hogy a másnapi döntőben érmes helyezésekért versengjenek.

Női egypárevezősök középfutamában Preil Vivien (TF) a 4.helyen végzett 8:09.73-al, ezzel "B" döntőbe jutott.

Férfi egypárevezős reményfutamát Gerei Tamás Ágoston (TF) 7:21.39-al megnyerte, középfutamban pedig a 4. helyen végzett, ezzel "B" döntőbe jutott.

Férfi kettőpárevezős reményfutamában Bácskai Máté (ELTE) - Szabó Márton (TF)kettős az 1.helyen végzett 6:42.77-es eredménnyel, mellyel az "A" döntőbe jutottak.

Női könnyűsúlyú kettőpárevezős reményfutamában Fehérvári Eszter (SZE) - Szili Dorina (SZTE) páros a 4.helyen futott be 8:04.28-as eredménnyel, ezzel az "A" döntőbe jutottak.

Férfi könnyűsúlyú kettőpárevezős reményfutamában Furkó Kálmán (TF) - Szabó Bence (SZE)az első helyen ért célba (6:48.85), ezzel ők is bejutottak a holnapi "A" döntőbe.

 

Úszás

Úszásban ma két számban voltunk érdekeltek. Női 200 m gyors selejtezőjében Szabó-Feltóthy Eszter (BME) 2:02.77-es eredménye a 12. helyre volt elég, így bekerült a másnapi elődöntőbe.

Női 100 m pillangó döntőjében Sebestyén Dalma (SZE) pedig a 7. helyen végzett.

0 Tovább

sportbanyaszat

blogavatar

Sokkal több érték, és érdekes sztori van a sportban, mint ami elsőre látszik. Isten hozott a 2-es tárnában!

Kedvencek

NemOlimpiaiSportok NemOlimpiaiSportok

Ezen az oldalon a nem olimpiai sportágak híreit olvashatják. Ha infót szeret...

Közösségben az Egészségért Közösségben az Egészségért

Egy jó közösségben minden egyszerűbb, a sport és céljaid elérése egyar...

Feedek

Feedek

Archívum