Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Hatalmas sportdiplomáciai siker kick-boxban

A kick-box európai szervezete, a WAKO Europe első alelnökének választották Király Istvánt a sportág korosztályos Európa-bajnokságát megelőző tisztújító közgyűlésen. A Magyar Kick-Box Szakszövetség alelnöke eddig elnökségi tagként tevékenykedett a szervezetben, jelenlegi megbízatása négy évre szól. Király István szerint ezzel Magyarország megítélése tovább erősödött kick-boxban, és reméli, hogy a novemberi felnőtt világbajnokság után újabb világversenyeket sikerül majd Budapestre hozni.

 

„Nagy büszkeség, hogy a magyar sportdiplomáciát ilyen szinten tudjuk képviselni, és hogy a kick-box révén van egy újabb sportág, ahol a legmagasabb fórumon vagyunk jelen” – mondta Király István.

Azért nagy fontosságú a megbízatás, mert a kick-boxban – ahol a világszövetséghez közel 140 tagország tartozik 

– Európa messze a legerősebb, ezért „aki az európai szövetséget irányítja, az gyakorlatilag az egész WAKO-t irányítja” – fogalmazott a mesteredző-szakedző.

Király István szerint hazánk sportdiplomáciája eddig is erős volt kick-boxban, de ezek után még nagyobb lesz a súlya a magyarok szavának. Ezt elsősorban arra szeretné fordítani, hogy Magyarország minél több világverseny házigazdája legyen.

„Szeretnénk azok közé a sportágak közé tartozni, amelyek rendszeresen hoznak Magyarországra világversenyeket. A hagyományos hazai világkupák és a Budapesten novemberben sorra kerülő felnőtt világbajnokság után szeretnénk a 2019-es utánpótlás Európa-bajnokságot is megrendezni.”

Király István nemcsak sportvezetőként ismert a kick-boxos berkekben, hiszen egyúttal a legeredményesebb magyar szakág, a pointfighting hazai vezetője, az általa irányított egyesület, a csepeli Halker-Király Team pedig hosszú évek óta a világ legeredményesebb klubja pointfightingban.

A korosztályos Európa-bajnokság versenyei keddtől szombatig tartanak a macedóniai Szkopjéban, és több mint száz magyar fiatal méretteti meg magát.

0 Tovább

Több mint 120 indulóval megkezdődött a balatonfüredi szörf Eb

20 éve nem volt ilyen jelentős szörfös esemény itthon

 

Több mint 20 éve nem volt ilyen nagyszabású szörfös esemény, mint a balatonfüredi Raceboard & DII szörf Eb. A versenyen Raceboard kategóriában, több mint 22 ország 120 szörfversenyzője méreti meg magát.

 

Szeptember 9-éig tart Balatonfüreden a Raceboard & DII szörf Eb-t. Az eseményt Varga Mihály, a hazai szörf szövetség elnöke nyitotta meg, beszédében kiemelte: "a szörf sokban hasonlít az üzleti élethez. Egy-egy döntés egy egész versenyt tud befolyásolni. Megtisztelő olyan olimpiai sportot támogatni, amelynek értékrendje a tudás alapú gondolkodást állítja a középpontba, akár csak a KÉSZ Csoporté."

Utassy Loránd, a magyar szörfösök szövetségi kapitánya elmondta, hogy több mint 3 éve dolgoznak azon, hogy a világ egyik legjelentősebb szörfös eseményét, a Raceboard & DII szörf Eb-t Magyarországon rendezzék meg. Az Eb a Raceboard és a DII versenyágból áll. A két verseny között az a különbség, hogy a Raceboard egy, a modern kor minden technológiai újítását felvonultató osztály, míg a DII inkább a 80-as, 90-es évek klasszikus szörffelszereléseit használja. A szövetségi kapitány külön sikerként kiemelte, hogy a megmérettetésen összesen 20 magyar versenyző indul. A magyar versenyzők az utolsó „edzést” egy nem mindennapi helyen, a főtámogató KÉSZ Csoport Liszt Ferenc repülőtéri építkezésén tartották.

Raceboard szörf története

A windsurf sportág a ’60-as években alakult ki Dél-Kaliforniában. Jim Drake és Hoyle Schweitzer nevéhez fűződik a sport, amely Magyarországon a ’70-es évek végén terjedt el. 1984-ben már olimpiai sportág a szörfözés, mint a vitorlázás egyik szakága. A raceboard kategória jellemzője, hogy hosszú, svertes (uszonyos) deszkával és nagy vitorlával már kis szélben is tudnak haladni a szörfösök.

1996-tól 2004-ig a Mistral One Design (vitorlaméret: 7,4 m²), míg 2008-2020 között a NeilPryde RS:X az olimpiai szörf osztály. Mindkettő a raceboard kategóriába tartozik, manapság jellemzően nagyobb méretű vitorlákkal versenyeznek, a nők 8,5 négyzetméteressel, míg a férfiak 9,5-essel. Az olimpiai osztály versenyei mellett folyamatosan rendeznek kizárólag Raceboard Európa és Világbajnokságokat, melyeket a világ különböző tájain rendeznek meg. Erre a szörf térképre kerül fel Balatonfüred is a 2017-es Európa Bajnokság rendezésével.

Magyar sikerek a sportban:

•             1993-ban Formula 42 (kibővített raceboard) osztályban Körtvélyesi Miklós harmadik helyen végzett nehézsúlyú kategóriában, melyet Balatonaligán rendeztek meg.

•             1996-ban Raceboard Európa Bajnokságon La Tranche Sur Mer-ben (Franciaországban) Körtvélyesi Miklós 5. helyen végzett.

•             1997-ben a Raceboard Világbajnokságon Dunkerque-ben (Franciaországban) hazánk hatszoros olimpikonja Gádorfalvi Áron könnyűsúlyú kategóriában bronzérmet szerzett.

•             2013-ban a csehországi Nove Mlyny-ben Nikl András Raceboard Világbajnokságon ifi kategóriában aranyérmet szerzett.

0 Tovább

Ejtőernyős célbaugrás – Asztalos Európa-bajnok, a csapat negyedik

A magyar ejtőernyős célbaugrók ismét bebizonyították, hogy a világ legjobbjai közé tartoznak. Ezúttal az Európa-bajnokságon egyéniben aranyat szereztek, csapatban pedig a negyedik helyen zártak.

 

Asztalos István aranyérmes lett Pudgoricában. Idén Montenegró fővárosa adott otthont az ejtőernyős Európa-bajnokságnak, ahol 22 ország 150 versenyzője vett részt. Az aranyérmet a Világjátékok-győztes Asztalos István szerezte meg, a magyar csapat pedig a negyedik helyen zárt.

„Többször megfordult a fejemben, hogy abbahagyom, de örülök, hogy még nem zártam le a versenyzői pályafutásomat. Népes mezőny volt az Eb-n, ahol a magyar csapat kiválóan teljesített, sokáig versenyben voltunk az első helyért, de végül negyedikek lettünk” – mondta az egyéni győztes.

A magyar csapatban Asztalos István, Bánszki Tamás, Gál Szabolcs, Hirschler Gábor és Varga Tamás kapott helyet.

Asztalos István ebben a sportágban több kimagasló eredménnyel rendelkezik, többek között a 2005-ös duisburgi Világjátékokon szerzett aranyérmet.

0 Tovább

Sporttörténelmi magyar világbajnoki cím szörfben

A Magyar Hullámlovas és Kitesurf Sportági Szakszövetség eddigi legjobb eredményét érték el a Hasulyo fivérek a Koppenhágában megrendezett világbajnokságon. A Surf SUP, vagyis a szörfdeszkán állva evezés 18 km-es síkvízi számában Bruno világbajnoki címet nyert, míg bátyja, Daniel a negyedik helyen végzett.

 

A SUP, azaz a stand up paddle a hullámlovaglás egyik változata, amelyben a versenyzők állnak a szörfdeszkán, és egy lapáttal segítik az előrejutást. Ennek van hullámokon végzett, tengeri hosszú távú és síkvízi változata. A SUP szakágakban a Nemzetközi Szörf Szövetség, az ISA 2012 óta rendez világbajnokságokat.

Magyar részről a Budapesten született, de Dél-Kelet Ázsiában élő két testvér tartozik a világ élvonalába – mondta Tancsa Péter, a Magyar Hullámlovas és Kitesurf Sportági Szakszövetség sportágvezetője. A 23 éves Bruno mostanáig 12., 26 esztendős bátyja pedig 30. volt a világranglistán. Érdekesség, hogy a két fiatalembernek a TF-en végzett szüleik az edzőik, akik egy speciális, saját edzésmódszerrel készítik fel a fiúkat a versenyekre.

A Hasulyo fivérek világbajnokságon most először indultak el – így ez volt hazánk első hivatalos vb-részvétele is –, és a 18 km-es távon Bruno mindjárt aranyérmet szerzett, míg Daniel a negyedik helyen ért célba.

„Ez a magyar szörf történetének eddigi legnagyobb sikere” – jelezte Tancsa Péter, hozzátéve, hogy a világbajnokságon 42 ország sportolói vettek részt. A szakember arra is kitért, hogy a Nemzetközi Olimpiai Bizottság döntése értelmében a sportág hullámlovas szakága ott lesz a 2020-as tokiói ötkarikás játékok műsorán, és tárgyalások folynak arról is, hogy a későbbiekben a SUP-kategóriák is bemutatkozhassanak olimpián.

0 Tovább

Hatalmas sikerrel ért véget az első budapesti Duna-átúszás

Biztonságosan lezajlott az első budapesti Duna-átúszás, amelyet a 2. Budapest Urban Games (BUG) keretein belül rendeztek meg szombaton. A reggeli borús idő ellenére közel 300-an ugrottak a vízbe és nekik több százan szurkoltak a Szabadság hídról és a rakpartokról, így nagyszerű volt a hangulat 10 és 13 óra között.

 

A Szabadság híd pesti hídfője és a Műegyetem rakpart közötti távolságot végül 200 úszó teljesítette. Voltak, akik időre mentek, de sokan kihasználták az alkalmat, hogy a Duna közepéről tekinthetnek ki a főváros két partjára. A leggyorsabb Újhelyi Botond volt 4 perc 13 másodperces időeredménnyel, a hölgyeknél Somossy Judit nyert 5 perc 5 másodperces idővel.

„Nagyszerű volt látni, ahogy minden résztvevő mosolyogva, csillogó szemmel jött ki a Dunából, hiszen történelmi esemény részesei lehettek. A Duna-átúszásból Budapesten szeretnénk hagyományt csinálni, remélem jövőre még többen átélhetik ezt az élményt.” – mondta Kiss Gergely háromszoros olimpiai bajnok vízilabdázó, a BUG nagykövete, aki a Citadellánál a rövidebb 4 kilométeres távot is lefutotta.

 „A futás nem az én sportom, de ezen a gyönyörű helyszínen nem is a mozgásra figyeltem, hanem arra, hogy milyen gyönyörű a lábaink előtt elterülő Budapest. A Citadellán mindenkinek futnia kell egyszer!” – tette hozzá az olimpiai bajnok.

Kispályás fociban 28 csapat mérte össze a tudását, de a nézők nagyon élvezték a VIP torna mérkőzéseit is a Média Válogatott, a Művész Válogatott és a Footgolf Válogatott között. A street workout szintén nagy népszerűségnek örvendett a profi és az amatőr versenyzők között is a Citadellánál.

„Második alkalommal valósult meg a Fővárosi Önkormányzat jóvoltából a Budapest Urban Games, melynek célja, hogy a budapestiek használják a városukat, otthon legyenek Budapesten, amibe beletartozik a sport is. Fontos számunkra, hogy a fővárosban élőknek különleges helyeken biztosítsunk lehetőséget a sportolásra úgy, hogy közben közösségi élményben is részük legyen. Akik ma úsztak a Dunában, vagy futottak a Citadellánál, azt hiszem életre szóló élményt kaptak, de látványnak sem volt utolsó ennyi lelkes sportolót Budapest legimpozánsabb helyein versenyezni látni.” – mondta Szalay-Bobrovniczky Alexandra főpolgármester-helyettes.

0 Tovább

39. Szkander Világbajnokság

Budapesten rendezik szeptember 5. és 10. között a 2017-es szkander világbajnokságot. A MOM Sportközpontban sorra kerülő eseményen 56 ország mintegy 1200 versenyzője áll asztalhoz, a magyar válogatott 69 fővel vesz részt. A hazai szakvezetés tucatnyi érmet remél a vb-n, amely nemcsak az eddigi kiemelkedően legnagyobb magyarországi szkander verseny lesz, hanem a sportág történetének legjelentősebb eseménye is.

 

Magyarország 1999-ben és 2006-ban rendezett már szkander Európa-bajnokságot, világbajnokság azonban ez lesz az első. A vb-n ünnepli megalakulásának 40. évfordulóját a Szkander Világszövetség.

A versenyen a junioroktól (18 és 21 éven aluliak) a felnőtteken és a szeniorokon (40, 50, illetve 60 éven felüliek) keresztül a paraszkanderesekig számos kategóriát rendeznek meg. Az indulók külön versenynapokon összemérik az erejüket jobb és bal kézzel is.

Csabai Attila, a Magyar Szkander Szövetség elnöke szerint számos éremesélyes versenyzővel vágunk neki az eseménynek, akiktől tucatnyi érem várható a különböző kategóriákban. Kiemelte a felnőtteknél Ivánfi Brigittát, aki Európa-bajnoki címvédőként most a világelsőségre tör.

A 39 éves szolnoki családanya az esélyeiről elmondta: mindenképpen dobogós helyre várja magát, de szerinte az aranyérem is benne van a pakliban.

„Úgy érzem, az erőnlétem rendben van, az Európa-bajnokságon fejben nagyon ott tudtam lenni, remélem, a vébén is így lesz, és akkor nem lesz gond.  Technikailag rengeteget tanultam idén, így a nagy ellenfelemnek számító brazil lányt is foghatónak látom. Már tavaly is éreztem, hogy van ellene esélyem, de akkor csináltam egy bődületes hibát, amit most nem szeretnék elkövetni” – nyilatkozott a kizárólag férfiakkal edző Kőváriné Ivánfi Brigitta.

Csabai Attila szerint jók az esélyeink a parasportolóknál is, ami azért különösen fontos, mert a 2020-as tokiói paralimpián valószínűleg ott lesz a szkander is.

Világszínvonalú csapattal állunk ki a különböző junior és szenior korosztályokban – büszkélkedett a sportvezető. Utóbbiaknál érdekesség, hogy lesz olyan magyar induló, aki 73 éves létére indul a vb-n.

A selejtezők során nyolc asztalon folynak majd a küzdelmek, míg a finálék egy asztalon zajlanak. A döntők történéseit a Sport TV élőben közvetíti, emellett külföldről is számos országból élő televíziós adásban követhető nyomon az esemény.

A vb kedden, 15.30-kor sorra kerülő megnyitó ünnepségén jelen lesz Deutsch Tamás EP-képviselő, a világbajnokság fővédnöke, Kulcsár Krisztián MOB-elnök, Sárfalvi Péter, az EMMI sportért felelős helyettes államtikára és Dr. Mészáros János, a Nemzeti Versenysport Szövetség elnöke is.

 

A világbajnokság menetrendje:

Szeptember 5., kedd – junior 18, junior 21 bal kéz

Szeptember 6., szerda – junior 18, junior 21 jobb kéz

Szeptember 7., csütörtök – paraszkander, szenior 40, szenior 50, szenior 60 bal kéz

Szeptember 8., péntek – paraszkander, szenior 40, szenior 50, szenior 60 jobb kéz

Szeptember 9., szombat – felnőtt bal kéz

Szeptember 10., vasárnap – felnőtt jobb kéz

0 Tovább

Több tucat érmet vár az elnök a kick-box Eb-n

A válogatottól dobogót, egyéniben több tucat érmet vár Galambos Péter, a Magyar Kick-Box Szakszövetség elnöke a korosztályos Eb-n. A szeptember 5. és 9. között a kadetek és juniorok számára kiírt kontinensviadalon Szkopjéban száznál is több magyar fiatal méretteti meg magát. A sportvezető büszke rá, hogy jelentős anyagi támogatással tudták segíteni a csapatot.

 

 

Az utánpótlás világversenyek különösen fontosak kick-boxban. Egyrészt a létszám miatt, mert a kategóriákban országonként ketten is indulhatnak, így rengeteg fiatalnak van lehetősége tapasztalatot szeretni. Másfelől, mert az eredményeknek nagy a presztízse, hiszen azok jelzik, melyik országnak jobb az utánpótlása.

 

Így látja ezt a Magyar Kick-Box Szakszövetség vezetése is, amely most az eddigieknél nagyobb anyagi támogatást biztosított a válogatottaknak. Átvállalták az Eb nevezési és ruházati költségeit, és a macedóniai megmérettetésre készülőknek ingyenessé tették az egyhetes központi edzőtábort.

 

''Mindenképpen szerettem volna, hogy ne csak mondjuk, hanem valóban éreztessük az emberekkel, mennyire fontos számunkra az utánpótlás. Ennek a pozitív hozadéka felmérhetetlen. Már az edzőtáborok kapcsán is jelezték a klubvezetők, a szülők és a versenyzők is, hogy nagyra értékelik, hogy csökkentek a rájuk háruló terhek. Ez nagy dolog a mi életünkben.” – fogalmazott a szövetség elnöke, Galambos Péter.

 

A sportvezető a nemzetek versenyében a legjobb háromba várja a magyar csapatot. Az Eb-n hat szakágban osztanak érmeket: a félerős ütéseket és rúgásokat engedélyező pointfighting, light-contact és kick-light kategóriák tatamin zajlanak, míg a kiütésre menő full-contact, low-kick és K1 szabályrendszereket ringben rendezik.

 

„A legerősebb magyar szakágban, a pointfightingban elvárjuk, hogy mi legyünk az elsők, és minden korosztályban megnyerjük a csapatversenyt. Demonstrálni szeretnénk, hogy ebben a mi fiataljaink a legjobbak, akárcsak a felnőtt versenyzőink.”

 

Galambos Péter hangsúlyosan jó szereplésre számít a light-contactos és a kick-lightos fiataloktól is, és éremesélyesnek tartja a junior ringes versenyzőket is.

 

„Az utánpótlás-nevelés mindig egy építkezés. Évről évre javulnak az eredményeink. Most is szeretnénk legalább olyan jól teljesíteni, mint a kiemelkedőnek számító tavalyi dublini világbajnokságon. Sőt, bízunk benne, hogy még az ottani sikereket is felül tudjuk múlni.” – bizakodott az MKBSZ elnöke.

 

Nincs szégyenkeznivalónk az utánpótlás terén, de azért jót tenne a sportágnak a létszám további növelése. Galambos Péter e tekintetben nagy reményeket fűz a novemberi budapesti felnőtt világbajnoksághoz.

 

„Bízom benne, hogy az esemény kapcsán a gyerekeknek megakad a szeme a sportágon, és lesznek majd, akik azt mondják: én is kick-box világbajnok akarok lenni!”

0 Tovább

Nem hétköznapi megnyitó

Az ünnepélyes megnyitóval hivatalosan is megkezdődött az olimpiai Finn dingi hajóosztály világbajnoksága, az Opel Finn Gold Cup Balatonföldváron – írja a hunsail.hu.

 

Világ- és Európa-bajnok vitorlázók, a riói olimpia tizenkét finnes részvevője, az idei Európa-bajnokság legjobbjai látogattak el Balatonföldvárra, hogy a jövő hét végére kiderüljön: pillanatnyilag ki a legjobb közülük a világon. Szakértők szerint legalább tizenöt induló esélyes akár a legfényesebb éremre is, köztük tartják számon olimpikon vitorlázónkat, Berecz Zsombort, aki idén egy Eb ötödik hellyel, és a Palma de Mallorca-i és santanderi Világ kupa versenyen egy-egy ezüstéremmel tette le a névjegyét a legkeményebbnek számító egyszemélyes olimpiai hajóosztályban.

Az EMMI támogatásával felújított műemlék klubház előtt, a vízparton megtartott megnyitó ünnepségen dr. Szabó Tünde sportért felelős államtitkár elmondta: a FINA vizes világbajnokság és az olimpiai Finn dingi hajóosztály mostani világversenye is bebizonyította: a főváros mellett a Balaton is vonzó helyszín a nemzetközi sportesemények szervezői, indulói és a közönség számára egyaránt. Kiemelte, hogy a vitorlázás az egyik legdinamikusabb ütemben fejlődő sportág, és ez nem csak az egyre gyakoribb kiváló versenyeredményeket, hanem a sportdiplomáciai sikereket is jelenti.

Ezt követően a Spartacus Vitorlás Egylet nevében dr. Marton István aranygyűrűt adott át Fa Nándor óceáni szólóvitorlázónak, aki Finn dingiben kezdte példaértékű sportpályafutását.

 

A megnyitó látványos fordulatot vett, amikor korhű jelmezekbe öltözött ősmagyar lovasok vették birtokba a klubház előtti gyepet, ahol is harci bemutatót követően azt is bemutatták, hogy a Finn dingiben bizonyos küzdelmes versenyszituációkban hogyan használhatóak az ősi fegyverek: a nyíl, a dárda vagy éppen a kétélű kard.

A világbajnokság rendezője, a balatonföldvári Spartacus Vitorlás Egylet felkészült a 32 országból érkező 124 versenyző fogadására: a hétvégén lezajlott a felszerelések ellenőrzése, a végleges nevezés, sokan kísérletet tettek a hétvégi változatos szélviszonyok között a Balaton kiismerésére. Felkerültek a hajók orrára az azonosító számok, amelyek érdekessége, hogy egytől-húszig az illető vitorlázó világranglistán elfoglalt helyét is jelzik.

Az időjárás előrejelzésből egyvalami biztosan kiderül: kánikulával kísért teljes szélcsendre biztosan nem kell számítani a jövő heti futamok alatt. A végső sorrendet eldöntő éremfutamra szeptember 10-én vasárnap délelőtt kerül sor.

0 Tovább

Vizes vb után víz alatti Eb-t is rendeztünk

Az elmúlt napokban Eger adott otthont az idei víz alatti hoki Európa-bajnokságnak. A hazánkban a Magyar Búvár Szakszövetség égisze alatt működő sportág kontinensviadalán a házigazda magyarok a férfiaknál a hetedik, a nőknél a hatodik helyen zártak.

 

 

A víz alatti hoki, amint a neve is mutatja, víz alatt játszott csapatjáték. A medencében két csapat küzd egymással, a játékosok célja, hogy egy ütő segítségével a kapuba juttassák a korongot. A játékot 1954-ben találta ki négy angol búvár azzal a céllal, hogy erősítsék a kezdő búvárok tüdőkapacitását, idővel azonban a módszer sporttá nőtte ki magát.

 

A sportág 1995-ben jutott el Magyarországra, idén pedig már a 15. Európa-bajnokságára került sor. Az egri Bitskey Aladár Uszodában megrendezett Eb-n a férfiak mezőnyében Törökország, a nők versengésében Franciaország nyerte az aranyérmet.

0 Tovább

Finn-vb előtt

Idén bővelkedett hazánk a vizes sporteseményekben, amelyek között különös hangsúlyt érdemel a Finn olimpiai hajóosztály világbajnoksága, amelynek a Balaton ad otthont szeptember elején, először a hajóosztály 1952-től számított történetében – írja közleményében a Balatoni Yacht Club. 

 

 

Berecz Zsombor Finn vitorlázó, háromszoros olimpikonunk, Eb és Világkupa-döntő ezüstérmesünk tehát hazai vizeken mérkőzhet a világ legjobbjaival. A Balatoni Yacht Club versenyzője számára ez az idei év legjelentősebb versenye, legnagyobb megmérettetése a jövő évi dániai (Aarhus) olimpiai kvalifikációs világbajnokság előtt.

 

Berecz jó formában kezdte az idei évet és egyben a felkészülést, a nagy cél az éremszerzés a tokiói olimpián, ami azért is képvisel különös értéket a magyar klasszis számára, mert nagy elődje és példaképe, Fináczy György szintén Tokióban állhatott rajtvonalra az 1964-es olimpián, amelyet 2020-ban is azonos helyszínen rendeznek, Enoshima szigetén.

Amikor Berecz Laser hajóosztályból átült a Finn hajóosztályba, vitorlaszámát is Fináczy Györgytől kérte el, aki HUN 40 számon versenyzett és örömmel adta át azt Zsombornak.  

Fináczy Györgynek és sok más remek magyar Finn olimpikonnak sem adatott meg azonban, hogy világbajnokságon hazai vizeken szálljon versenybe. Abban, hogy a Finn osztály immár hatvanöt éves történelmében először hazánk adhat otthont a világ legjobbjait felvonultató bajnokságnak, Berecz Zsombornak vitathatatlan sportdiplomáciai érdemei vannak.

 

Az idei Finn világbajnokság, más néven Finn Gold Cup első versenynapja 2017. szeptember 4-én veszi kezdetét Balatonföldváron. A várhatóan több mint 120 fős mezőny tíz selejtező futam során mérkőzik egymással a legjobb tíz versenyző számára biztosított éremfutamba (Medal Race) jutásért, amelyet szeptember 10-én, vasárnap rendeznek.

0 Tovább

sportbanyaszat

blogavatar

Sokkal több érték, és érdekes sztori van a sportban, mint ami elsőre látszik. Isten hozott a 2-es tárnában!

Kedvencek

NemOlimpiaiSportok NemOlimpiaiSportok

Ezen az oldalon a nem olimpiai sportágak híreit olvashatják. Ha infót szeret...

Közösségben az Egészségért Közösségben az Egészségért

Egy jó közösségben minden egyszerűbb, a sport és céljaid elérése egyar...

Feedek

Feedek

Archívum