Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Csapataranyak a budapesti kick-box világkupán

Rekordlétszámmal, 42 ország közel 1700 versenyzőjének részvételével kezdődött meg pénteken a 25. Magyar Kick-box Világkupa. A budapesti BOK Sportcsarnokban vasárnapig zajló rangos világverseny első napján a magyar csapatok három aranyérmet is szereztek a felnőtteknél – adta hírül a Magyar Kick-box Szakszövetség.

 

A ringben a kiütésre menő full-contact, low-kick és K1 szabályrendszerek küzdelmeivel kezdődött meg az év egyik legnagyobb szabású kick-box viadala. Több magyar klasszis is remek győzelmekkel mutatkozott be.

 

A sort Habash Antoine kezdte, aki K1-ben a 63.5 kg-osok mezőnyében 3-0-ás pontozással nyert a lengyel Kacieja ellen. A 2017-es budapesti vb-n aranyérmet nyert sportoló pár órával később újra kötelek közé lépett, és az osztrák Kahlili ellen is egyhangú pontozással győzött. A nőknél Zsiga Melindát szintén minden bíró jobbnak látta az ukrán Tarannál. Full-contactban a szintén világbajnok, a tavalyi világkupán ezüstérmes Busa Gabriella is fölényesen, 3-0-ra hozta meccsét a norvég Valmestadrod ellen.

A tatamin zajló, félerejű technikákat alkalmazó szakágakban érmeket is osztottak pénteken. A csapatversenyek során három magyar együttes is a dobogó legfelső fokára állhatott: mindhármat a Halker-Király Team sportolói alkották.

Pointfightingban a legdrámaibb pillanat az volt, amikor a döntőben az egy hónappal ezelőtti térdműtéte után most visszatérő ötszörös világbajnok Veres Roland a döntőben a lábához kapott. A 20 éves sportoló az ápolást követően folytatta a küzdelmet, és bár szemmel láthatóan alig tudott mozogni, megőrizte csapata előnyét, amely így 15-12-re verte a németeket és ezzel aranyérmet nyert.

A light-contact csapatversenyek további két elsőséget hoztak a csepelieknek: győzött a női együttes, akárcsak a 74 kg feletti versenyzőkből álló férfi alakulat.

0 Tovább

Nagy visszatérők a hétvégi budapesti kick-box világkupán

Az év egyik legrangosabb kick-box világversenye lesz péntektől vasárnapig Budapesten. A 25. Magyar Kick-box Világkupán hazai részről a tavalyi remek szereplés megismétlése a cél. A nagy visszatérések versenye is lesz BOK Sportcsarnokbeli: a sportág tavalyi legjobbja, Veres Roland térdműtéte után itt küzd először, valamint a TV2 Exatlon vetélkedőjében országos ismertségre szert tett profi világbajnok Rákóczi Renáta és társai is a vk-n térnek vissza. A világkupa szervezésben és a fiatal versenyzők számára is az augusztusi győri utánpótlás Európa-bajnokság főpróbája lesz – hangzott el a Magyar Kick-box Szakszövetség keddi sajtótájékoztatóján.

 


A hétvégi viadal hagyományosan az év egyik legnagyobb létszámú és legrangosabb világversenye a sportágban, amelyen mind a hét kick-boxos szabályrendszerben avatnak bajnokokat. A tavaly év vége óta a NOB által is elismert WAKO világszövetség világkupáján a hazai szakvezetés hasonlóan jó eredményeket vár, mint 2018-ban: egy éve a felnőttek tíz vk-aranyérmet szereztek.

A BOK Sportcsarnokban pénteken mindhárom ringes szabályrendszerben – full-contact, low-kick és K1 – elkezdődnek a három napon át tartó küzdelmek, a tatamikon pedig a csapatversenyek mellett a kezdőbbek és a veteránok kapnak lehetőséget. Szombaton bekapcsolódnak a pointfighting szakág legjobbjai és a zenés formagyakorlat versenyzői is. A vasárnapi zárónapon pedig már tatamira lépnek a light-contact és a kick-light indulói is. 

 



A nagy visszatérések világkupája

Térdműtétje után a BOK Sportcsarnokban versenyez első ízben a tavalyi év legjobb hazai kick-boxosa. A három Eb-aranyával – egyedüli nem olimpiai sportolóként – az Év Sportolója választás jelöltjei közé is bekerült Veres Roland örül, hogy hazai közönség előtt térhet vissza: ha pedig indul, győzni akar. A húszéves létére többszörös felnőtt világ- és Európa-bajnok klasszis március közepén sérült meg, amikor egy szerbiai versenyen kipróbálta magát a kick-box egyik legkeményebb szabályrendszerében, a ringben kiütésre menő K1 szakágban.

A TV2 nagysikerű ügyességi és extrémsport vetélkedőjében szerepelt az elmúlt hónapokban a profi világbajnok Rákóczi Renáta. A tv-show által sokak kedvencévé vált 32 éves sportoló így szintén hosszú kihagyás után küzd először élesben a világkupán, ahol az Exatlonban szerepelt két kick-boxos társával, Jóni Mátéval és Murvai Líviával együtt láthatja őket – szombaton a 13 órai megnyitót követően – a nagyközönség.

Utánpótlás Eb-t rendezünk augusztusban

Idén hazánk rendezi a WAKO utánpótlás Európa-bajnokságát, amelyre augusztus 23. és szeptember 1. között kerül sor Győrben. A korosztályos Eb a rendezés szempontjából még a 2017-es budapesti világbajnokságnál is nagyobb kihívás, hiszen a négy korosztály – gyermek, kadet1, kadet2 és junior – minden kategóriájában országonként két versenyző indulhat, így összességében több ezer fős gigamezőny várható.

A budapesti világkupa a fiatalok kontinensviadalának is főpróbájául szolgál a Világkupa, hiszen az érintett korosztályokban is lesznek küzdelmek a BOK Csarnokban, a Magyar Kick-box Szakszövetség pedig szervezési oldalról gyűjthet értékes tapasztalatokat a győri Eb előtt.

0 Tovább

Itthoni világkupán lép ringbe a tévésztárrá lett kick-box bajnoknő

Mentálisan megerősödve kezdi meg idei világkupa szereplését a profi világbajnok kick-boxos Rákóczi Renáta. A 32 éves sportoló az elmúlt hónapokban a TV2 nagysikerű ügyességi és extrémsport vetélkedőjében szerepelt, ahol a legjobb hat között végzett és közönségkedvenccé vált a nézők körében. A ring női klasszisa bevallása szerint jobb versenyzővé vált a sport-reality révén, amit itthon szeretne először kamatoztatni a jövő hétvégi, budapesti világkupán – adta hírül a Magyar Kick-box Szakszövetség.


„Jólesik az újonnan jött ismertség, de emberileg ez nem változtatott meg. Mentálisan viszont nagyon sokat erősített rajtam az Exatlon azáltal, hogy minden egyes nap versenyhelyzetben voltam, és egyedül, edző nélkül, mindenféle taktikai utasítás és segítség nélkül kellett helyt állnom. Már nagyon várom, hogy kipróbáljam magam a ringben ezzel az „új” fejemmel. Mivel hónapokig távol voltam és nem úgy edzettem, ahogy az ellenfeleim, a budapesti világkupán főként az erőfelmérés a célom” – mondta visszatérése kapcsán a Titán SE kick-boxosa. 

Juhász Gábor tanítványa áprilisi hazatérése óta ugyan nem versenyzett, mégis elkönyvelhetett egy sikert: a közelmúltban feketeöves mester lett, miután eredményes DAN vizsgát tett. A tavaly szeptember óta profi világbajnoki címmel büszkélkedő kick-boxos azóta csak a közelgő fővárosi megmérettetésre készül, ahol a full-contact szabályrendszer 56 kg-os súlycsoportjában lép ringbe.

„Nincs rajtam pluszteher a profi cím miatt. Tudom, hogy másoknak jóval több idejük volt a felkészülésre, tehát annyi a célom, hogy százszázalékosan ki tudjam adni magamból azt, amire most képes vagyok. Innentől kezdve viszont minél több versenyen részt akarok venni, mert szeptemberben meg kell védenem a profi vb-övemet, az ellenfél pedig a világranglista első tíz helyezettjéből kerül majd ki, a kik mind ott lesznek a világkupákon” – fejtegette Rákóczi Renáta.

A tv-show alatt sokak kedvencévé vált sportoló nemcsak versenyzőként sző komoly terveket. Az egyre nagyobb érdeklődés hatására úgy döntött, edzősködésre adja a fejét.

„Azért is vállaltam a szereplést a műsorban, mert szerettem volna népszerűsíteni a kick-boxot, megmutatni az embereknek, hogy attól, hogy egy lány a ringben vagy tatamin verekszik, még lehet kedves és aranyos. Sokan kérdezik tőlem, mióta hazajöttem, hogy nem tartok-e edzést, én pedig úgy döntöttem, belevágok. Május végétől szeretnék elvállalni egy gyerekcsoportot, persze először felügyelettel, és közben elkezdem az ehhez kellő képzést is.”

A NOB által elismert kick-box világszövetség, a WAKO világkupa-sorozatának budapesti állomását május 17. és 19. között rendezik a BOK Sportcsarnokban.

0 Tovább

A hazai kick-box világkupán térne vissza Veres Roland

Térdműtétjét követően a két hét múlva sorra kerülő budapesti világkupán lépne először tatamira a tavalyi év legjobb hazai kick-boxosa. A három Eb-aranyával egyedüli nem olimpiai sportolóként az Év Sportolója választás jelöltjei közé is bekerült Veres Roland 80-90 százalék esélyt lát arra, hogy hazai közönség előtt térhessen vissza: ha pedig indul, győzni akar. A NOB által elismert kick-box világszövetség, a WAKO világkupa-sorozatának egyik legjelentősebb állomását május 17-19-én rendezik a BOK Sportcsarnokban – adta hírül a Magyar Kick-box Szakszövetség.

 

A húszéves létére többszörös felnőtt világ- és Európa-bajnok Veres Roland március közepén szenvedett lábsérülést, amikor egy szerbiai nemzetközi versenyen kipróbálta magát a kick-box egyik legkeményebb szabályrendszerében, a ringben kiütésre menő K1 szakágban.

"Szeretnék minél több szabályrendszerben sikereket elérni, így két tatamis verseny között beiktattam egy K1-es küzdelmet. Belgrádban vívtam gálameccset a súlycsoportom korosztályos világbajnoka, egy moldáv srác ellen. Szoros mérkőzés volt, az egyik bírónál én vezettem, a másiknál az ellenfelem, a harmadiknál döntetlen volt az állás, amikor a harmadik menetben egy letámasztásnál megroppant a térdem és be kellett dobni a törölközőt. Itthon kiderült, hogy levált egy porc, amit áprilisban megműtöttek. Most már a mindennapi életben semmi jele a sérülésnek, de a kick-boxos mozgások még nehezen mennek, például egyelőre rúgni nem tudok, csak kéztechnikákat gyakorolni" – mesélte a csepeli fiatalember.

A Halker-Király Team sportolója eredendően bizakodó típus, és most is optimistán várja az idei legnagyobb hazai kick-box viadalt, a hagyományos budapesti világkupát. Mint mondta: hazai közönség előtt szeretne visszatérni.

„Még van két hetem és úgy érzem, hogy ez elég lesz a teljes gyógyuláshoz. Motivált vagyok, nagyon hiányzik a versenyzés, de nem szeretném, hogy rásérüljek, úgyhogy az biztos, hogy kevesebb versenyszámot fogok vállalni, mint szoktam. Mindenképpen indulnék a Grand Championban, és a csapatversenyben is számíthatnak rám a társaim."

A két évvel ezelőtti budapesti vb-n négy aranyérmével a legeredményesebb versenyzőnek bizonyult magyar klasszis leszögezte: a világkupán csak akkor fog versenyezni, ha százszázalékosan egészségesnek érzi magát és sikerül addigra jó formába lendülnie. Ha viszont elindul, akkor az a célja, hogy megnyerje a pointfighting szabályrendszer nyílt kategóriája, a Grand Champion aranyérmét.

„Tavalyelőtt én nyertem, tavaly viszont nem sikerült győzni, úgyhogy most szeretném visszaszerezni ezt a címet. Máris sok kiválóság nevezett, ott lesz például a múlt évi győztes osztrák Bründl, az amerikai színekben versenyző Everill, jönnek nagyon jó német bunyósok, és persze ott lesznek a klubtársaim is, köztük a két bátyám, Richárd és Alex. Azt gondolom, hogy egy ilyen remek mezőny pont megfelelő egy nagyon szép visszatérésre” – fogalmazott Veres Roland.

0 Tovább

Dupláztak a Busa-nővérek a kick-box világkupán

Kilenc arany-, hat ezüst- és öt bronzérmet nyertek a felnőtt magyar versenyzők a WAKO kick-box világszövetség ausztriai világkupáján. Az Innsbruckban 39 ország 1200 sportolójának részvételével megrendezett viadalon Magyarország végzett az éremtáblázat első helyén, ami azért is nagy öröm a szakvezetés számára, mert a vk-sorozat következő állomása Budapesten lesz május 17-19-én – adta hírül a Magyar Kick-box Szakszövetség.

 

A BOK Sportcsarnokban sorra kerülő hazai világkupa főpróbájának számító megmérettetés különlegessége még, hogy legjobbjainknak sikerült mind az öt megrendezett szabályrendszerben – pointfighting, light-contact, kick-light, full-contact és K1 – a dobogó tetejére állniuk.

Két-két egyéni aranyérmet szerzett a szegedi Busa testvérpár. A civilben tanárként dolgozó Andrea a pointfighting szakágban (ahol a bírók találatonként megállítják a mérkőzést) saját, 60 kg-os súlycsoportja mellett győzni tudott eggyel feljebb, a 65 kilóban is. A jogi doktori címmel rendelkező Gabriella a light-contactban és a kick-lightban (ezekben folyamatosak a küzdelmek, de utóbbiban a láb is támadható) egyaránt megnyerte az 50 kg-os kategóriát.

A pointfightingban a csepeli Halker-Király Team révén a csapatarany is hazánkba került, a light-contactosok mezőnyében Vígváry Viktor győzte le valamennyi ellenfelét, míg a kick-lightban Bálint Zoltán bizonyult verhetetlennek.

A kiütésre menő ringes szakágak közül full-contactban Baros Tamás nyakába került aranyérem, a K1-es mezőnyben pedig Fábián Kristóf lett első.

Az ausztriai világkupán összességében a nemzetek versenyében Magyarország, a klubok között a Halker-Király Team lett a legeredményesebb.

Kick-box világkupa, Innsbruck, a felnőtt magyar érmesek:

Pointfighting:
Férfiak:
84 kg: 2. Veres Alex
Nők:
60 kg: 1. Busa Andrea
65 kg: 1. Busa Andrea
Csapat: 1. Halker-Király Team

Light-contact:
Férfiak:
69 kg: 3. Fésű Lajos
74 kg: 3. Kajtár Bence
84 kg: 2. Szabó-Tóth Dávid
89 kg: 3. Szachán Bolivár
94 kg: 1. Vígváry Viktor
Nők:
50 kg: 1. Busa Gabriella

Kick-light:
Férfiak:
63 kg: 2. Csorba Ádám
79 kg: 1. Bálint Zoltán
84 kg: 2. Szmolek Emánuel, 3. Szabó-Tóth Dávid
89 kg: 3. Sleisz Attila
Nők:
50 kg: 1. Busa Gabriella
60 kg: 2. Kolozsvári Kinga

Full-contact:
Férfiak:
91 kg: 1. Baros Tamás

K1:
Férfiak:
71 kg: 1. Fábián Kristóf
Nők:
52 kg: 2. Zsiga Melinda

0 Tovább

Kilenc magyar kick-boxos világkupa-arany Isztambulban

A házigazdák mögött a második lett Magyarország a nemzetek versenyében a – NOB által tavaly év végén elismert – WAKO kick-box világszervezet világkupa sorozatának isztambuli állomásán. A 27 ország 1900 versenyzőjét felvonultató viadalon a magyarok közül Nagy Henrietta volt a legeredményesebb, aki háromszor állt fel a dobogó tetejére. Két aranyérem került az Exatlon Hungary-t is megjárt Murvai Lívia, valamint Fésű Lajos nyakába – adta hírül a Magyar Kick-box Szakszövetség.

 


Nagy Henrietta egymaga három elsőséget szerzett a világkupán. A Halker-Király Team kick-boxosa a pointfighting szakágban megnyerte a 70 kg-osok küzdelmeit, majd győzött a nehézsúlyúak között is. Harmadik aranyérmét a Grand Champion versenyszámban szerezte, ahol a súlycsoportelsők elit vetélkedésében is a legjobbnak bizonyult.

Sikerrel tért vissza a tatamira a TV2 Exatlon Hungary televíziós vetélkedős szereplése után Murvai Lívia. A fiatal csepeli tehetség klubtársnőjéhez hasonlóan szintén két pointfightingos súlycsoportban zsebelte be az aranyérmet, valamint a kick-lightban is szerzett egy bronzot.

Szintén duplázott a férfiaknál Fésű Lajos, aki a light-contact szabályrendszerben a 69 és a 74 kg-osok között is felülmúlta valamennyi ellenfelét.

Ezúttal sem maradt aranyérem nélkül Veres Alex, aki a pointfighting 79 kilósai között lett első, emellett döntőt vívott a 84 kg-ban és a férfi Grand Championban is.

Nemcsak a tatamin zajló, félerejű technikákat alkalmazó szabályrendszerekben jeleskedtek kick-boxosaink, hanem a ringben is: a kiütésre menő full-contactban Busa Gabriella diadalmaskodott.

Érdekesség, hogy Isztambulban ismét kipróbálta magát az elmúlt évben jellemzően már edzői teendőket ellátó, korábbi sokszoros világbajnok Jároszkievicz Krisztián, aki harmadik lett a nehézsúlyú pointfightingosok között.

A törökországi versenyen kick-boxosaink jelezték, hogy jó formában vannak a másfél hónap múlva sorra kerülő budapesti világkupa előtt, amelyet május 17-19-én rendeznek a BOK Sportcsarnokban. 

Kick-box világkupa, Isztambul, a felnőtt magyar érmesek:

Pointfighting:
Férfiak:
79 kg: 2. Veres Alex
84 kg: 1. Veres Alex
+94 kg: 2. Juhász Ábel, 3. Jároszkievicz Krisztián
Grand Champion: 2. Veres Alex
Nők:
55 kg: 1. Murvai Lívia
60 kg: 1. Murvai Lívia
70 kg: 1. Nagy Henrietta
+70 kg: 1. Nagy Henrietta
Grand Champion: 1. Nagy Henrietta
Csapat: 2. Halker-Király Team

Light-contact:
Férfiak:
63 kg: 2. Maruscsák László
69 kg: 1. Fésű Lajos
74 kg: 1. Fésű Lajos

Kick-light:
Férfiak:
74 kg: 2. Bálint Zoltán
Nők:
55 kg: 3. Murvai Lívia

Full-contact:
Nők:
52 kg: 1. Busa Gabriella

0 Tovább

Halmozta az érmeket a kick-boxos Busa Andrea

Tizenegy felnőtt érmet szereztek a magyar kick-boxosok a milánói Pointfighting Cup elnevezésű versenyen. A tavaly év végén a NOB által elismert sportág pointfighting szakágának idei egyik legrangosabb megmérettetésén különösen Busa Andrea és a Veres fivérek közül Richárd és Alex remekeltek – adta hírül a Magyar Kick-box Szakszövetség.

 

A 14 nemzet 900 nevezőjének csatái során a nőknél Busa Andrea megnyerte súlycsoportját, a 65 kg-ot, és szintén egyeduralkodónak bizonyult egy kategóriával feljebb, a 70 kilósok mezőnyében is. A szegedi sportoló a női csapatok versengésében szintén a győztes alakulat tagja volt. Két másik érmet is nyert Olaszországban a civilben tanárként dolgozó magyar kiválóság: a nyílt kategóriában, a súlycsoportoktól független Openben második lett, míg a súlycsoportok győztesei számára kiírt, úgynevezett Grand Champion versenyszámban is szerzett egy bronzot.

A férfiaknál a csepeli Veres Richárd és Alex három-három éremmel gazdagította gyűjteményét. Richárd első lett a 69 kilogrammban, a nyílt kategóriában pedig a dobogó második fokára állhatott fel. Testvére, Alex a súlycsoportos küzdelmek során egy ezüst és egy bronz medált gyűjtött be. A fivérek a csapatok versenyében is felállhattak a dobogóra, Richárd ezüsthöz, Alex pedig bronzhoz segítette klubjuk együtteseit.

Az éremtáblázaton Magyarország a második helyen végzett a házigazda olaszok mögött, míg a klubok között a Halker-Király Team lett a legeredményesebb. Az eredmények rendkívül jó előjelek a májusi budapesti kick-box Világkupa előtt.

Pointfighting Cup, Milánó, a felnőtt magyar érmesek:

Férfiak:
69 kg: 1. Veres Richárd
79 kg: 2. Veres Alex
84 kg: 3. Veres Alex
Open: 2. Veres Richárd
Csapat: 2. Halker-Király Team, 3. Halker-Király Team

Nők:
65 kg: 1. Busa Andrea
70 kg: 1. Busa Andrea
Open: 2. Busa Andrea
Grand Champion: 3. Busa Andrea
Csapat: 1. Halker-Király Team

0 Tovább

Magyar kick-box sikerek Európa-szerte

Tucatnyi érmet nyertek a hétvégén kick-boxosaink, akiknek egy része a Szerbiában megrendezett Európa-kupán vett részt, míg egy másik csapat a nyílt német bajnokságon vitézkedett – adta hírül a Magyar Kick-box Szakszövetség. A versenyek a sportolók számára felkészülési állomásai voltak a nagyszabású májusi budapesti kick-box világkupának.

 


A tavaly év végén a NOB által is elismert WAKO kick-box világszervezet Belgrádban lebonyolított Európa-kupáján a magyarok közül duplázni tudott Busa Gabriella. A 2017-es, hazai rendezésű vb-n két aranyérmet nyert kiválóság a félerős technikákat alkalmazó, tatamin zajló kick-light szabályrendszerben az 55 kg-os súlycsoport mellett eggyel feljebb, a 60 kilóban is elindult. A Halker-Király Team versenyzője valamennyi küzdelmét egyhangú, 3-0-ás pontozással nyerve mindkét kategóriában begyűjtötte az aranyérmet. Rajta kívül a férfiaknál Maruscsák László is első lett.

A ringben a kiütésre menő K1 szabályrendszerben a szintén budapesti világbajnok Habash Antoine is aranyéremmel utazhatott haza a szerb fővárosból. A tatamis szakágakban sikert sikerre halmozó Veres Roland ezúttal a K1-ben próbálta ki magát, ahol egy ezüsttel gazdagította éremgyűjteményét, és szintén másodikként zárt Zsiga Melinda.

 


Münchenben rendezték meg a nyílt német kick-box bajnokságot, ahol elsősorban a formagyakorlat versenyszámokban jeleskedtek a mieink. A szakág vezetésével nemrégiben megbízott Puravecz Péter példát mutatott követőinek: a még aktívan is versenyző orosházi kick-boxos egy első és egy második helyet szerzett. Két érmet gyűjtött be Friedl Flórián is, a K1-esek között pedig Deli Roland személyében itt is volt magyar ezüstérmes.

Európa-kupa, Belgrád, a felnőtt magyar érmesek:

Kick-light:
Férfiak:
63 kg: 1. Maruscsák László
Nők:
55 kg: 1. Busa Gabriella
60 kg: 1. Busa Gabriella

K1:
Férfiak:
57 kg: 2. Veres Roland
63.5 kg: 1. Habash Antoine
Nők:
52 kg: 2. Zsiga Melinda

Nyílt német bajnokság, München:

K1:
Férfiak:
86 kg: 2. Deli Roland

Zenés formagyakorlat:
Kemény stílusú:
Férfiak: 2. Puravecz Péter, 3. Friedl Flórián
Kemény stílusú fegyveres:
Férfiak: 1. Puravecz Péter
Kreatív:
Férfiak: 2. Friedl Flórián

0 Tovább

Szaltózó gyerekekkel és kardozó felnőttekkel is épülhet a magyar kick-box

Dinamikus és látványos fejlődést ígér a Magyar Kick-box Szakszövetség formagyakorlat szakágának ősszel kinevezett felelőse. Az őszi maribori Európa-bajnokságon még versenyzőként remeklő Puravecz Péter nemrég Amerikában járt egy különleges kurzuson, ahol a technikai elemeken kívül arról is tanult, miként építse fel a hazánkban még gyerekcipőben járó szakágat.

 

A kick-box egyik kevésbé ismert szabályrendszere, a zenés formagyakorlat felvirágoztatására készül a többszörös Eb-bronzérmes Puravecz Péter. A szakág vezetésével novemberben megbízott orosházi sportoló a műfaj eddigi legsikeresebb magyarja, mindemellett már hosszú évek óta dolgozik az utánpótlás nevelésén, és abban bízik, hogy a formagyakorlatosok is elindulnak a küzdelmi szabályrendszerekben versenyző magyarok diadalútján.

„Amikor 2004-ben megszereztem az első magyar bajnoki címemet, a formagyakorlat még annyira gyerekcipőben járt, hogy örültem, ha sikerült három embert összehalászni a kategóriámban" – emlékezett vissza Puravecz Péter. – "Mára csak Békés megyében húszhoz közelít a versenyzőképes sportolók száma, és akkor még nem beszéltem az ország többi részének versenyzőiről. Egyre több gyereket vonz ez a műfaj, de sok az érdeklődő a más szakágban vagy akár másik harcművészeti ágban tevékenykedő sportolók, mesterek között is, akik szívesen megpróbálkoznának vele.”

A sportvezető szerint az akrobatikai elemekkel, például szaltókkal és ugrásokkal teletűzdelt zenés formagyakorlatot a fiatalabb, kezdő sportolók emelhetik majd világszínvonalra, míg a technikai tudásra épülő, úgynevezett kreatív formagyakorlatot elsősorban a tapasztaltabb, akár más szakágból érkező, fegyverhasználatban jártas sportolók vihetik sikerre.

„Vannak öt-hat éves tanoncok, akik olyan rúgásokat képesek végrehajtani két edzés után, amit nekem fél évig tartott kigyakorolni. Elképesztő eredményeket lehet elérni a gyerekeknél, ha időben elkezdjük fejleszteni az izmaikat és tudatosan alapozzuk meg a technikájukat. Az élvonalban járó formagyakorlatosok, köztük elsősorban az amerikaiak, már húsz éve így csinálják, szóval bőven van hova felzárkóznunk” – fogalmazott Puravecz Péter, aki a közelmúltban különleges képzésen vett részt a tengerentúlon.

A civilben építőmérnökként dolgozó kick-boxos egy szakmai konferencia apropóján látogatott az Egyesült Államokba, ahol tíz napot töltött. Többször edzett a kaszkadőrként dolgozó Caitlin Dechelle-lel, aki minden idők egyik legsikeresebb formagyakorlat versenyzőjének számít.

„Rengeteget profitáltam a kinti edzésekből. A pusztakezes és a fegyveres technikák közül is tanultam újakat, illetve olyan akrobatikai hibákat tudtam kijavítani, amiket már évek óta csiszolgattam. Caitlin nagyon közvetlen volt és másfél óra alatt úgy le tudott fárasztani, hogy leülni is alig bírtam. Ő egy húszas évei végén járó filigrán nő, de olyan elemeket rúgott vagy ugrott bemelegítés nélkül, hogy csak néztem.”

A formagyakorlat szakág vezetője a következő hónapokban a versenyszervezésre is komoly energiákat szán, hiszen több fontos megmérettetésnek is Békés megye ad otthont. A legközelebbit, az Országos Kick-box Diákbajnokság döntőjét, valamint az egyetemi bajnokságot március 23-án Békéscsabán tartják, június 29-én pedig Orosháza biztosít helyszínt a formagyakorlat magyar bajnoki döntőnek.

0 Tovább

Mindhárom Veres-fivér világkupa aranyat nyert kick-boxban

Testvériesen megosztozott a pointfighting szabályrendszer aranyérmein Veres Roland, Richárd és Alex a Dublinban rendezett kick-box világkupán. A novemberben a NOB által is elismert WAKO világszervezet világkupa sorozatának legnagyobb létszámú és legrangosabb állomásán a felnőtt magyar versenyzők összesen öt arany-, három ezüst- és két bronzérmet szereztek. Az írországi viadalra 35 országból több mint 3600 nevezés érkezett.

 



Az öt szabályrendszerben (pointfighting, light-contact, full-contact, K1 és zenés formagyakorlat) Magyarországot 47 versenyző képviselte.

Pointfightingban a három Veres testvér közül Roland nyerte a 63 kg-os, Richárd a 69 kg-os, Alex pedig a 84 kg-os súlycsoport aranyérmét. Szintén a dobogó legfelső fokára állhatott fel a női csapatok mezőnyében a Halker-Király Team háromfős együttese.

 



A kiütésre menő ringes küzdelmek során is avattak magyar győztest: full-contactban az 52 kg-os hölgyek között Busa Gabriella lett aranyérmes.

Második lett a pointfightingos Cselovszki Patrik és Rohonczi Jenő, akárcsak light-contactban Kajtár Bence. A harmadik helyen végzett Korpádi Tamás pointfightingban és Bálint Zoltán light-contactban.

Érdekesség, hogy light-contactban a 35 éven felüliek mezőnyében a magyar válogatott két vezetőedzője is tatamira lépett, sőt példát is mutattak tanítványaiknak: Olasz Attila diadalmaskodott a 79 kg alattiak, a korábbi sokszoros világbajnok Dancsó Zoltán pedig a 79 kiló felettiek mezőnyében.  

Kick-box világkupa, Dublin, a felnőtt magyar érmesek:

Pointfighting:
Férfiak:
57 kg: 2. Cselovszki Patrik
63 kg: 1. Veres Roland
69 kg: 1. Veres Richárd
74 kg: 3. Korpádi Tamás
84 kg: 1. Veres Alex
+94 kg: 2. Rohonczi Jenő
Nők:
Csapat: 1. Halker-Király Team

Light-contact:
Férfiak:
74 kg: 2. Kajtár Bence
84 kg: 3. Bálint Zoltán

Full-contact:
Nők:
52 kg: 1. Busa Gabriella

0 Tovább

sportbanyaszat

blogavatar

Sokkal több érték, és érdekes sztori van a sportban, mint ami elsőre látszik. Isten hozott a 2-es tárnában!

Kedvencek

NemOlimpiaiSportok NemOlimpiaiSportok

Ezen az oldalon a nem olimpiai sportágak híreit olvashatják. Ha infót szeret...

Közösségben az Egészségért Közösségben az Egészségért

Egy jó közösségben minden egyszerűbb, a sport és céljaid elérése egyar...

Feedek

Feedek

Archívum