Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Hárspataki Gábor döntős a budapesti karate vb-n​​​​​​​

Már biztos, hogy lesz magyar résztvevője a hétvégi éremmérkőzéseknek a Budapesten keddtől vasárnapig zajló 26. Karate Világbajnokságon. A tokiói olimpián bronzérmes Hárspataki Gábor ugyanis a 75 kg-os férfiak küzdelmei során parádés teljesítményt nyújtva, hat győzelemmel bejutott a döntőbe.

A magyar klasszis a selejtezők során sorrendben koszovói, francia, üzbég és olasz versenyzőt győzött le, majd a négy közé jutásért a semleges színekben induló Sarafutyinov ellen győzött 3-0-ra. A fináléba kerülésért a bosnyák Turulja volt az ellenfél, akit szintén 3-0-ra vert Hárspataki Gábor.

Azért is különleges neki ez a siker, mert  2013-ban a budapesti felnőtt Eb-hez még fiatal volt, 2020-ban pedig a szintén budapesti korosztályos Eb-n már túlkoros, így most adatott meg neki először, hogy nagy világversenyen itthon szerepelhessen – mondta el olimpiai bronzérmesünk.

"Fenomenális érzés volt, hogy egy ilyen fantasztikusan megszervezett eseményen, egy ilyen nagyszerűen szurkoló közönség előtt, és egy ilyen helyszínen, mint a Papp László Sportaréna, sikerült így szerepelni. Tudtuk, hogy a döntőhöz nagyon sok mindennek össze kell állni, és szerencsére ma minden össze is állt, és az elmúlt fél év felkészülésének sok munkája és sok lemondása most kifizetődött. Igazából az első mérkőzés első pontjánál már éreztem, hogy meglesz a döntő. Nagyon boldog vagyok és nagyon remélem, hogy sikerül az aranyérmet is megszerezni szombaton" – nyilatkozta Hárspataki Gábor.

A nőknél a 61 kg-ban indult Ilankovic Aleksandra is remekül kezdett, két győzelem után azonban alulmaradt a francia Sivert ellenében, és kiesett. 

0 Tovább

Nagy Botond hetedik lett a budapesti karate vb-n​​​​​​​

Nem jutottak el a magyar versenyzők az éremmérkőzésig a Budapesten keddtől vasárnapig zajló 26. Karate Világbajnokságon. A legjobban férfi formagyakorlatban Nagy Botond szerepelt, aki alig maradt le a hétvégi helyosztókról, és végeredményben a hetedik helyen végzett.

Remekül kezdődött a Papp László Sportarénában a hazai rendezésű világbajnokság, hiszen formagyakorlatban (kata) Nagy Botond és Sterck Laura is továbbjutott csoportjából, majd – a hazai közönség buzdítása közepette – a második kört is sikerrel vette mindkét katásunk.

A 16 között két nyolcas csoportban zajlott tovább a verseny, ahonnan az első három-három került a fináléba. Nagy Botond csoportjában az utolsóként került sorra, kiváló formagyakorlatot mutatott be, amelyet a bírók a negyedik helyre rangsoroltak, így a magyar karatés épphogy, de lecsúszott a bronzmérkőzésről.

A 73 fős mezőnyben elért hetedik hely azonban így is Nagy Botond pályafutásának legjobb vb-szereplése, és ugyanezt mondhatja el magáról Sterck Laura, aki összességében 13-dikként zárt. Kettejük együtt pedig minden idők eddigi legjobb világbajnoki eredményét érték el formagyakorlatban.

A küzdelemben (kumite) indult négy magyar helyezetlenül zárt.

A +84 kg-ban Kapdebo Botond, illetve a nőknél a +68 kilóban Fleischer Dóra és a 68 kg-os Pap Dorottya is kiesett a selejtezők során. A 84 kg-ban 2022-ben Európa-bajnoki címet szerzett György Dánielnek sem sikerült megismételni tavalyi menetelését, és mivel legyőzője, a görög Mastrogiannis nem jutott a döntőbe, így a vigaszág lehetősége is elveszett György Dániel számára.

A délelőtt 10 órakor kezdődő szerdai versenynapon hat magyar lesz érdekelt küzdelemben, köztük a tokiói olimpiai bronzérmes Hárspataki Gábor és a korábbi vb-ezüstérmes, tavalyi Világjátékok második helyezett Tadissi Martial.

26. Karate Világbajnokság, Budapest, a szerdai program és a magyar indulók:

Férfi küzdelem selejtezők és vigaszágak, 75 kg (Hárspataki Gábor)
Női küzdelem selejtezők és vigaszágak, 61 kg (Ilankovic Aleksandra)  
Férfi küzdelem selejtezők és vigaszágak, 67 kg (Tadissi Martial)
Női küzdelem selejtezők és vigaszágak, 55 kg (Jakubovics Dalma)
Férfi küzdelem selejtezők és vigaszágak, 60 kg (Kiss András)
Női küzdelem selejtezők és vigaszágak, 50 kg (Molnár Réka)

0 Tovább

Tereza Crisley Cordeiro De Souza: Örülök, hogy Magyarországnak érmet szerezhettem a Küzdősportok Világjátékán

Ju-jitsuban született meg a negyedik magyar érem a Küzdősportok Világjátékán. Jiu-jitsu (Ne-waza) versenyszámban, a nők +70 kilogrammos kategóriájában Tereza Crisley Cordeiro De Souza bronzérmes lett. A Rijádban zajló multisport eseményen így a korábbi két grapplinges arany és szumós bronz után újabb dobogós helyezéssel büszkélkedhet a magyar küldöttség.

A brazil származású magyar versenyző a szaúdi Dina Elias Ghassam ellen kezdett, és megfontolt taktikus küzdelmet diktálva továbbjutott. A következő körben a francia Laurynet Lage következett, akitől kikapott, így vigaszágas lett, és ott a svéd Amanda Vikingssonon túllépve mehetett a bronzért. A kisdöntőben az ellenfél a mexikói Marianne Gavino volt, aki ellen aranyponttal nyert – áll a Nemzeti Versenysport Szövetség (NVESZ) beszámolójában.

„Régóta várok egy ilyen sikerre. Az utóbbi időben voltak sérüléseim, így nagyon büszke vagyok, hogy érmet tudtam szerezni a Küzdősportok Világjátékán. Aminek még jobban örülök, hogy ezt az érmet Magyarországnak szerezhettem. Nehéz nap van mögöttem, a második meccs viselt meg a legjobban. A francia ellenfelem jóval nehezebb volt, nagyot kellett küzdenem, de ott végül ő nyert.” – mondta Tereza Crisley Cordeiro De Souza.

Edzője és férje, Max Carvalho hangsúlyozta, több olyan sportág van, amelyekben nem lehet hibázni. „Ilyen a ju-jitsu is. Egy kisebb hiba eldönthet egy egész világversenyt. Szerencsére Tereza a második meccs után újrahúzta magát, és meg sem állt a bronzérem megszerzéséig” – mondta Max Carvalho.

Spalovszky Csaba, sportszakmai alelnök, aki egyben a szövetségi kapitányi feladatokat is ellátja, így értékelt a díjátadó után: „Tereza sikere azért is nagy dolog, mert a mezőnyben ő az egyik legkönnyebb versenyző. Nagy siker ez számunkra, hiszen a Küzdősportok Világjátéka csúcseseménynek számít a sportágunkban is.”

A 120 ország 1500 sportolóját felvonultató világversenyen Tereza Crisley Cordeiro De Souza bronzérmét megelőzően Tóth Alexa és Szmolka Nikoletta grapplingben szerzett egy-egy aranyat, szumóban pedig Buzás Patrik végzett harmadikként.

Küzdősportok Világjátéka, Rijád

Ju-jitsu sportág, jiu-jitsu (Ne-waza) versenyszám

Női +70 kilogrammos kategória, dobogósok

1.       Valentina Laura Castillo (Kolumbia)

2.       Laurynet Lage (Franciaország)

3.       Tereza Crisley Cordeiro De Souza (Magyarország)

0 Tovább

Biztató magyar szerepléssel kezdődött meg a budapesti karate vb​​​​​​​

Kitettek magukért a magyar versenyzők a Budapesten keddtől vasárnapig zajló 26. Karate Világbajnokságon. Férfi formagyakorlatban Nagy Botond alig maradt le a hétvégi éremmeccsről, és a hetedik helyen végzett.

Remekül kezdődött a Papp László Sportarénában a hazai rendezésű világbajnokság, hiszen formagyakorlatban (kata) Nagy Botond és Sterck Laura is továbbjutott csoportjából, majd – a hazai közönség nagyszerű szurkolása közepette – a második kört is sikerrel vette mindkét katásunk.

A 16 között két nyolcas csoportban zajlott tovább a verseny, ahol az első három-három került a fináléba. Nagy Botond csoportjában az utolsóként került sorra, kiváló formagyakorlatot mutatott be, amelyet a bírók a negyedik helyre rangsoroltak, így a magyar karatés épphogy, de lecsúszott a bronzmérkőzés lehetőségéről.

A 73 fős mezőnyben elért hetedik hely azonban így is Nagy Botond pályafutásának legjobb vb-szereplése, és ugyanezt mondhatja el magáról Sterck Laura, aki végeredményben 13-dikként zárt. Kettejük összességében pedig minden idők eddigi legjobb világbajnoki eredményét érték el katában.

0 Tovább

Budapesti karate vb: megtartotta utolsó edzését a válogatott​​​​​​​

Hétfőn délelőtt megtartotta utolsó nagy, közös edzését a keddtől vasárnapig tartó, 26. Karate Világbajnokságon induló magyar karate válogatott. Az edzést Büchler Zsolt szövetségi kapitány felügyeletével Fischer Mihály, Papp Miklós és Anti Zsuzsanna válogatott edzők tartották, és jelen volt mind a 22 vb-résztvevő. Az eseményen megjelent Dr. Mészáros János, a Magyar Karate Szakszövetség elnöke és Dr. Tahon Róbert főtitkár, akik sok sikert kívántak a válogatottnak a Papp László Budapest Sportcsarnokban sorra kerülő eseményhez.

"A felkészülés jól sikerült, minden versenyző egészséges, a válogatott készen áll a megméretésre, és a szakvezetés bizakodóan várja a világbajnokságot" – mondta Büchler Zsolt szövetségi kapitány.

Dr. Mészáros János az edzés végén a sportolóknak átadta Dr. Schmidt Ádám sportért felelős államtitkár jókívánságait, aki ezúton is sok sikert kívánt a magyar karatésoknak. A szövetség elnöke arra is kitért, hogy minden egyes versenyzőn látja a fejlődés jeleit, és optimista a szereplést illetően. A válogatott tagjainak azt mondta, hogy amikor a küzdőtérre lépnek, ne érezzék tehernek a hazai rendezésű világbajnokságot, de tegyenek meg mindent a győzelem érdekében.

"Az elmúlt időszakban mindenki elkövetett mindent. A szövetség annak érdekében, hogy a lehető legjobb világbajnokságot rendezzük meg, az edzők és ti pedig a minél jobb eredmények érdekében. Beletettük a munkát, és most majd meg fogjuk látni, hogy mire lesz elég. Remélem, hogy több magyar érem is születik a vb-n. Bizakodó vagyok, hogy az eddigi legjobb és magyar szempontból a legsikeresebb világbajnokság áll előttünk. Minden esélyünk megvan rá" – fogalmazott Dr. Mészáros János.

A világbajnokság első, keddi versenynapján hat magyar karatés lép tatamira.

26. Karate Világbajnokság, Budapest, a verseny keddi magyar indulói:

Férfi egyéni formagyakorlat selejtezők (Nagy Botond)
Női egyéni formagyakorlat selejtezők (Sterck Laura)
Férfi küzdelem selejtezők és vigaszágak, +84 kg (Kapdebo Botond)
Női küzdelem selejtezők és vigaszágak, +68 kg (Fleischer Dóra)  
Férfi küzdelem selejtezők és vigaszágak, 84 kg (György Dániel)
Női küzdelem selejtezők és vigaszágak, 68 kg (Pap Dorottya)

0 Tovább

Küzdősportok Világjátéka – Két aranyérem grapplingben​​​​​​​

Kétszer szólt a magyar himnusz Rijádban. A Szaúd-Arábia fővárosában zajló Küzdősportok Világjátékán a grapplinges Tóth Alexa és Szmolka Nikoletta is aranyérmes lett. A magyar küldöttségnek így már három érme van a 120 ország 1500 versenyzőjét felvonultató multisport eseményen. Korábban a szumós Buzás Patrik állhatott fel a dobogó harmadik fokára – adta hírül a Nemzeti Versenysport Szövetség.

Az 58 kilogrammos női no gi kategória egy megismételt vb-döntővel kezdődött. Tóth Alexa a tavalyi világbajnokságon az olasz Melissa Benedinit verte. A pontevedrai összecsapás „visszavágóján” sem történt másképp, a Szkíta SE versenyzője félelmetes tempót diktálva bedarálta az ellenfelét, és magabiztosan győzött (5-0). Ez a lendület egyébként egész nap jellemző volt Tóth Alexa versenyzésére, a német Laila Ava Félicie Ohlhoff sem járt sokkal jobban, újabb 5-0-ás magyar siker, és Tóth már a döntőben nézett farkasszemet az ukrán Victoria Syniavinával, akit végül 3-1-re felülmúlt, így megszerezte a magyar küldöttség első aranyérmét.

„Elmondhatatlanul boldog vagyok. Ezért a sikerért jöttem Szaúd-Arábiába. Azt hiszem az egész mezőnyben nálam senki nem akarta jobban ezt a győzelmet. A vb-ezüstérmes ellen kezdtem, az a meccs sima volt, és éreztem, hogy maximálisan összejött a formaidőzítésem, meg is nyugodtam, és onnantól ’csak’ végig kellett azon a hőfokon versenyezni az egész napot” – nyilatkozta Tóth Alexa.

Szmolka Nikoletta a 90 kilósok között szintén no gi-ben indult Rijádban. Hihetetlenül megfontolt, taktikus versenyzéssel búcsúztatta az iráni Samaneh Khojasteh-t (5-0) és a német Darina Goldint (3-0). A fináléban az a spanyol Claudia Carmen Fornes Carbonne várt rá, aki imponáló magabiztossággal „aprította” ellenfeleit. A világ- és Európa-bajnok magyar versenyző azonban az utolsó meccsen is elnyűhetetlen volt: hamar 2-0-ás előnybe került, és ezt meg tudta tartani, sőt egy ponttal még magabiztosabbá tette sikerét a végére. Az eredményhirdetés után egy meghatódott bajnok összegzett. „Csak úgy cikáznak a gondolataim. Sok dolog közrejátszik a meghatódottságomban, de természetesen örülök, hogy ezt így végigcsináltam. A játékok előtt voltak olyan pillanataim, amikor ha nem is kétségek, de kérdések merültek fel bennem, de ezeket mind elhessegettem, és mentem tovább. Ez így volt itt Rijádban is. Igyekeztem minden ellenfelemet kontroll alatt tartani, és araszolgattam a döntő felé. A finálé aztán maga volt az eksztázis...”.

Tóth Zoltán is közel volt az éremszerzéshez, a 71 kilogrammosok között gi-ben az ukrán Ivan Rasiukkal meccselt a kisdöntőben, de 3-1-re kikapott, így ötödikként zárt.

Grapplingben két szabályrendszerben küzdenek a versenyzők. Gi grapplingben hagyományos ruházatban (gi-ben) vannak a küzdő felek, és maga a ruházat is felhasználható a küzdelem során. A no gi-ben passzos ruházatban vannak a versenyzők, és ez nem használható fel a küzdelemben (a birkózáshoz hasonlóan).

0 Tovább

Vereség a Besztercebányától​​​​​​​

Kétgólos előnyben is volt, végül 4-2-re otthon kapott ki az FC Kassa a szlovák labdarúgó Niké Ligában. Az ellenfél ezúttal a Besztercebánya volt, amely a kezdeti bizonytalankodás után erőre kapott, és fordítani tudott a 11. fordulóban.

Anton Soltis, a hazaiak edzője ismét több változtatást hajtott végre a kezdőcsapatban: Pacinda és Medved kezdett, valamint Varga visszatért a középpályára.

Az első gólig nem kellett sokat várniuk a szurkolóknak, a 7. percben Pacinda volt eredményes, rá 4 percre Medved találata után a többségi magyar tulajdonban lévő kassaiak pedig már 2-0-ra vezettek.

A 30. percben büntetőhöz jutottak a besztercebányaiak, a 11-est Rymarenko értékesítette is. Ezzel az eredménnyel fordultak a csapatok, és a második félidőben csak a vendégek szereztek gólt. Sorrendben Polievka (60.), Pisoja (68.), majd ismét Polievka (74.) volt eredményes, így 4-2-es vendégsikerrel fejeződött be az összecsapás.

Niké Liga, 11. forduló

FC Kassa - Besztercebánya 2-4 (2-1)

Kassa: Kira - Fabis, Sindelár, Gressák, Mizerák - Gallovic (82. Sovic), Varga (51. Jonec), Petrák (82. Vasil) - Fasko, Medved (77. Sagna), Pacinda (77. Liener). Edző: Anton Soltis.

Besztercebánya: Hruska - Migala, Godál (46. Uhrincat), Willwéber - Pisoja, Záhumensky - Lupták (86. Guimaraes), Hlinka, Richtárech (46. Povazanec) - Polievka (89. Areavalo), Hamarnesenko (90.). Edző: Michal Scasny.

Gólszerzők: Pacinda (8.), Medved (11.), ill Rymarenko (29., 11-es), Polievka (60., 74.), Pisoja (68.)

Fotó: Šimon PAVLIŠIN

0 Tovább

Küzdősportok Világjátéka – Pap egy meccset nyert, Buzás visszalépett​​​​​​​

A nehézsúlyú Pap Arnold a legjobb 16 között fejezte be a küzdelmeket Rijádban, az open kategóriában. A Küzdősportok Világjátékán a Pécsi Sumo Club Sportegyesület Eb-érmes indulója a nyílt kategóriában, ahol súlycsoporttól függetlenül bárki összekerülhet bárkivel, első összecsapásán legyőzte a japán Oku Tomohisát, a 16 között azonban kikapott a lengyel Linka Mateusztól. A másik magyar, a szombaton 85 kilogrammban bronzérmet szerző Buzás Patrik sérülés miatt visszalépett – adta hírül a Nemzeti Versenysport Szövetség.

A magyar szumósok így egy bronzzal és egy hetedik helyezéssel zárták a szaúd-arábiai világversenyt. Pap Arnold csalódottan nyilatkozott: „Nem ezért jöttem Rijádba. A felkészülésem jól sikerült, úgy éreztem, hogy jó volt a ráhangolódás a mai napra. Az első meccs után a lengyel Linka Mateusz ellen beragadtam az indulásba, ő gyorsabb volt. Van azért pozitív hozadéka is ennek a Világjátékoknak: a szombati egyiptomi ellenfelemet le tudtam győzni, ő Világjátékok-ezüstérmes, illetve a brazilok világbajnoki dobogósával is sikerült szoros meccset vívnom” – mondta Pap.

Buzás Patrik jobb keze megsérült a bronzmeccs során, ezért döntött a magyar szumós delegációja visszaléptetése mellett. „Bedagadt a kezem, nem akartam egy komolyabb sérülést összehozni, ami miatt hosszabb kihagyás várna rám. Openben jóval nagyobb súlyú ellenfelekkel kellett volna küzdenem, jobb így, hogy nem kockáztattunk.” – számolt be visszalépésének okáról Buzás Patrik.

Ancsin László, a Magyar Sumo Szakszövetség Rijádban tartózkodó elnöke kiemelte: fontos volt számukra az éremszerzés, hiszen ez a siker, meg a közelmúltban az Elekes Enikő által begyűjtött női világbajnoki cím, ha úgy tetszik életben tartja a sportágat Magyarországon. „Sajnos a Világjátékokról, a nem olimpiai sportok négyévente megrendezendő világversenyének programjáról levették a szumót. Ezek a sikerek így duplán fontosak nekünk. Hitet adnak a versenyzőinknek, hogy van miért küzdeni” – tette hozzá az elnök.

Hétfőn a grapplingeseknek szurkolhatunk Szaúd-Arábiában, ahol  120 ország 1500 sportolója versenyzik.

0 Tovább

Küzdősportok Világjátéka – Buzás Patrik bronzérmes lett Rijádban

Megvan az első magyar érem a Küzdősportok Világjátékán. A szaúd-arábiai Rijádban zajló multisport versenyen a szumós Buzás Patrik bronzérmes lett a 85 kilogrammosok között. Pap Arnold a nehézsúlyúaknál a hetedik helyet szerezte meg – adta hírül a Nemzeti Versenysport Szövetség.

Szempontunkból jól indult a rijádi világverseny. Az első magyar érdekeltségű napon már volt éremszerzés Buzás Patrik jóvoltából. Az Érdi Spartacus SC szumósa nagyot küzdött, közel volt ahhoz, hogy még ennél is fényesebb érmet szerezzen, de végül felállhatott a dobogó harmadik fokára úgy, hogy a vert mezőnyben többek között ott volt a japán világbajnok Oku Tomohisa is.

„Sikerült a formaidőzítésem. Edzőmmel, Kovács Jánossal jó taktikát raktunk össze a Világjátékokra, amely a legtöbb esetben működött. A japán vb-aranyérmestől tartottam a legjobban, de az, hogy a második meccsen nyerni tudtam ellene, hatalmas önbizalmat adott. Kis túlzással gyakorlatilag a világbajnokságról érkeztem meg a Világjátékokra. Japánban ötödik lettem, és ezek az eredmények azt bizonyítják, hogy jó úton járok.” – értékelte saját teljesítményét a 2023-as Küzdősportok Világjátékán az első magyar érem tulajdonosa.

Pap Arnold egy kicsit csalódottan nyilatkozott. „Többet vártam magamtól, azzal a nem titkolt céllal érkeztem ide, hogy érmet szerezzek. Ez most, a súlycsoportomban nem jött össze. Folytatás következik openben.” – mondta a Pécsi Sumo Club Sportegyesület versenyzője, aki a sportág történetének talán az egyik leghosszabb meccsét produkálta az amerikai Gilberto De La Torre ellen. Annak az összecsapásnak ugyanis háromszor ugrottak neki, csak harmadik újrakezdés után tudott nyerni végül Pap.

Ancsin László, a Magyar Sumo Szakszövetség elnöke az érem miatt elégedetten értékelt. „Soha rosszabb sorozatot. Nemrég a szumó-világbajnokságon két érmet szereztünk, megszületett az első női világbajnoki arany, Elekes Enikőnek köszönhetően, most pedig a World Combat Games-en is lett egy magyar érem. Mindez azt mutatja, hogy versenyzőink továbbra is tudnak maradandót alkotni a világ élvonalában. Patrik teljesítménye előtt le a kalappal, Arnold is nagyot küzdött, de ilyen ez a sportág nincsenek könnyű meccsek...” – mondta Ancsin László.

A Rijádban zajló Küzdősportok Világjátéka október 30-áig tart. Az eseményen a magyar színeket 9 sportágban 18 versenyző képviseli. Szaúd-Arábia fővárosába egyébként 120 ország 1500 sportolója érkezett. A hónap végéig összesen 16 sportágban avatnak bajnokot. Magyarországon a játékokra utazó csapatot a Nemzeti Versenysport Szövetség koordinálta/koordinálja, a magyar delegációt és a csapat utaztatását a Honvédelmi Minisztérium Sportért Felelős Államtitkársága támogatja.

0 Tovább

Csengtuban minden bizonnyal a legnagyobb Világjátékokat rendezik majd meg​​​​​​​

A Nemzetközi Világjátékok Szövetsége (IWGA) már most készül 2025-re. A négyévente megrendezendő multisport eseményt koordináló szervezet Madridban ülésezett, eleget téve a Spanyol Olimpiai Bizottság meghívásának. Az eseményen Magyarországot Vargáné Andrejkó Edina, a Nemzeti Versenysport Szövetség (NVESZ) főtitkára, és Oláh Gyárfás, az NVESZ elnökségi tagja képviselte.

A következő Világjátékok házigazdája a kínai Csengtu lesz. A madridi ülésen elhangzott, a cél, hogy a két év múlva esedékes 12. Világjátékok az eddigi legnagyobb legyen. 2022-ben az amerikai egyesült államokbeli Birminghamben 100 ország képviseltette magát. 34 sportágban 3600 versenyző indult. Magyarország 27 érmet gyűjtve 11 arannyal, 7 ezüsttel és 9 bronzzal várakozáson felül teljesítve, minden idők legsikeresebb magyar Világjátékok-szereplését produkálta.

Alejandro Blanco, a Spanyol Olimpiai Bizottság elnöke beszédében hangsúlyozta a Világjátékok egyre növekvő jelentőségét az olimpiai mozgalomban. José Peruena, az IWGA elnöke megerősítette ezt az álláspontot, és kijelentette, hogy már nincs egyértelmű különbség az olimpiai és a nem olimpiai sportok között, utalt arra a mintegy 15 sportágra és szakágra, amelyek a Világjátékokat ugródeszkaként használták az olimpiai programba. Joachim Gossow, az IWGA vezérigazgatója rámutatott: a 2024-es párizsi játékokon többek között a korábbi nem olimpiai sportágak közül a bréktánc, a gördeszka és a falmászás is bemutatkozhat.

Madridban a meghívottak tájékoztatást kaptak a csengtui előkészületekről. Elhangzott: Csengtu előtt két évvel az IWGÁ-nak fontos, hogy az egyes nemzeti sportszervezetek álláspontjait, igényeit megismerje, mert csak így tökéletesítheti a nem olimpiai sportágak multisport rendezvényét.

0 Tovább

sportbanyaszat

blogavatar

Sokkal több érték, és érdekes sztori van a sportban, mint ami elsőre látszik. Isten hozott a 2-es tárnában!

Kedvencek

NemOlimpiaiSportok NemOlimpiaiSportok

Ezen az oldalon a nem olimpiai sportágak híreit olvashatják. Ha infót szeret...

Közösségben az Egészségért Közösségben az Egészségért

Egy jó közösségben minden egyszerűbb, a sport és céljaid elérése egyar...

Feedek

Feedek

Archívum