Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Európa Játékok - jók az esélyek a magyar kick-boxosok részvételére

Eldőlt, hogy milyen kategóriákban rendeznek küzdelmeket kick-boxban a 2023-as krakkói Európa Játékokon. A nyáron a Nemzetközi Olimpiai Bizottság által teljes jogú tagként elismert sportág először szerepel a szintén az olimpiai szervezetekhez tartozó, négyévenkénti multisport-eseményen. A Magyar Kick-box Szakszövetség elnöke, Galambos Péter szerint a magyarok jó eséllyel pályáznak a lengyelországi kvalifikációk megszerzésére - adta hírül az MKBSZ.

A kick-box hét szakága közül három, a tatamin félerős technikákat alkalmazó pointfighting és light-contact, valamint a ringben kiütésre menő full-contact mutatkozhat be az Európa Játékokon. A sportág társadalmát a napokban az Európai Kick-box Szövetség, a WAKO Europe magyar elnöke, Király István tájékoztatta arról, hogy melyik súlycsoportok képviselői mutathatják be tudásukat 2023 nyarán. Pointfightingban és full-contactban három férfi és három női súlycsoportban rendeznek küzdelmeket, míg a light-contactban két-két kategóriát bonyolítanak le.

"Örülünk, mert olyan szakágak kerültek fel a programra, amelyekben hagyományosan erősek vagyunk, és nagyon jónak tartom, hogy két tatamis szabályrendszert is kiválasztottak" - nyilatkozta Galambos Péter. - "Az olyan nagy multisport eseményeken, mint az Európa Játékok, és a későbbiekben remélhetőleg majd az olimpia, nyilvánvalóan szükség van a szakágaink szűkítésére, és azon belül a súlycsoportokéra is. A Világjátékokon a kick-box szabályrendszerek közül a K1 szerepel, itt viszont három szakág is ott lehet majd, és ugyanez várható a szintén 2023-as Küzdősport Világjátékokon is."

A 2023 június 21. és július 2. között sorra kerülő Európa Játékokra a részvételi jogot azok a kick-boxosok szerzik meg, akik a 2022-es Eb-n az érintett kategóriákban bejutnak a legjobb nyolc közé. Az MKBSZ elnöke szerint a hazai versenyzőknek minden reményük megvan erre, ugyanakkor szerinte az eddigieknél nehezebb lesz a jó eredmény kiharcolása.

"Az esélyeink mindenképpen jók, de azt nem szabad elfelejteni, hogy nem véletlenül ezek a súlycsoportok lettek kiválasztva, hiszen ezekben vannak a legnépesebb mezőnyök, tehát itt várható a legnagyobb rivalizálás. Emellett mindenki tisztában van ezeknek a kategóriáknak a jelentőségével, ezáltal várhatóan a súlycsoportok legjobbjai mellett fel fognak tűnni más vetélytársak is a szomszédos kategóriákból." - mondta a sportvezető.

A 2023-as Európa Játékok programján szereplő kick-box kategóriák:


Pointfighting:
Férfiak: 63, 74, 84 kg
Nők: 50, 60, 70 kg

Light-contact:
Férfiak: 63, 79 kg
Nők: 50, 60 kg

Full-contact:
Férfiak: 63,5, 75, 86 kg
Nők: 52, 60, 70 kg

0 Tovább

Fésű Lajos duplázott a budapesti kick-box világkupán

Tíz arany, 17 ezüst és 21 bronzéremmel zárták a felnőtt magyar versenyzők a BOK Csarnokban megrendezett 26. Magyar Kick-box Világkupát, amelyen hét szabályrendszerben és több korosztályban – a gyerekektől a veteránokig – 45 ország több mint 1700 sportolója lépett tatamira és szállt ringbe. A budapesti viadalon, amely az első nagy világverseny volt azóta, hogy júliusban a NOB teljes jogú sportágként fogadta el a kick-boxot, összességében Magyarország végzett az éremtáblázat élén – adta hírül a Magyar Kick-box Szakszövetség.


A pénteki nyitónapon a felnőtteknél csapatban két aranyérmet nyertek a magyarok, a szombat pedig négy újabb elsőséget hozott formagyakorlatban.

A vasárnapi zárónapon további négy hazai diadal született. A 2019-ben világbajnoki címet nyert Fésű Lajos a light-contact és a kick-light szabályrendszerben is megnyerte a 69 kg-os súlycsoport küzdelmeit. Az 57 kg-ban is magyarok nyakába került az arany: light-contactban Enyingi Ádám, kick-lightban pedig Száraz Gergő állhatott fel a dobogó legfelső fokára.

26. Magyar Kick-box Világkupa, a felnőtt magyar érmesek:

Pointfighting:

Férfiak:
57 kg: 3. Cselovszki Patrik
74 kg: 3. Bálint Martin
79 kg: 2. Bálint Martin
Grand Champion: 2. Bálint Martin
Csapat: 1. Halker-Király Team
Nők:
60 kg: 2. Szabó Dorina
+70 kg: 3. Katerina Gallusova

Light-contact:
Férfiak:
57 kg: 1. Enyingi Ádám, 2. Száraz Gergő, 3. Rizmayer Norbert
69 kg: 1. Fésű Lajos
84 kg: 2. Szmolek Emánuel
89 kg: 3. Vida Ádám
Csapat -74 kg: 2. Halker-Király Team
Nők:
60 kg: 3. Nagy Rita
65 kg: 3. Mezei Nikolett
Csapat: 1. Combat DSC

Kick-light:
Férfiak:
57 kg: 1. Száraz Gergő, 2. Enyingi Ádám, 3. Mozsonyi Dániel
63 kg: 3. Didenko Alexander
69 kg: 1. Fésű Lajos
94 kg: 2. Zsarkó Dániel Péter
Nők:
55 kg: 3. Karácsondi Réka
60 kg: 2. Nagy Rita, 3. Schmidt Zsófia
70 kg: 3. Hoflinger Klaudia

Formagyakorlat:
Kreatív:
Férfiak: 1. Brebovszky Zoltán, 2. Mónus Viktor, 3. Zahorecz Noel
Nők: 2. Halustyik Cintia, 3. Esztergomi Antónia
Kreatív fegyveres:
Férfiak: 1. Mónus Viktor, 3. Nagy István Gábor
Nők: 2. Halustyik Cintia
Zenés:
Férfiak: 1. Brebovszky Zoltán, 2. Zahorecz Noel, 3. Nagy István Gábor
Nők: 2. Gergely Enikő, 3. Halustyik Cintia
Zenés fegyveres:
Férfiak: 1. Mónus Viktor, 3. Nagy István Gábor
Nők: 2. Gergely Enikő

Full-contact:
Nők:
56 kg: 3. Rákóczi Renáta

Low-kick:
Nők:
52 kg: 3. Zsiga Melinda

K1:
Férfiak:
91 kg: 2. Szabó-Tóth Dávid
Nők:
65 kg: 3. Gyöngyösi Veronika
+70 kg: 2. Boros Petra

0 Tovább

Formagyakorlat sikerek a budapesti kick-box világkupán

A WAKO kick-box világszövetség egységét és sikereit emelték ki a 26. Magyar Kick-box Világkupa megnyitóján a felszólalók, akik örömüket is kifejezték, hogy a koronavírus okozta hosszú kényszerszünet után újra világversenyt lehet tartani a sportágban. A péntektől vasárnapig tartó verseny második napján a felnőtteknél újabb magyar aranyak születtek, ezúttal formagyakorlatban – adta hírül a Magyar Kick-box Szakszövetség.

A világkupa megnyitóján Galambos Péter, a Magyar Kick-box Szakszövetség elnöke beszédében kiemelte: a világkupa résztvevői létszáma jól mutatja, hogy mennyire ki volt éhezve a kick-boxos társadalom a versenyzésre. A 45 ország több mint 1700 sportolójának indulása közös siker, azt jelzi, hogy a WAKO világszövetség erős és megújulásra képes, amint az egy olimpiai sportághoz illik is – hangsúlyozta a sportvezető.

A fővédnökök közül Schmitt Pál, volt köztársasági elnök, a NOB tagja elmondta: részt vett azon a szavazáson Tokióban az olimpia alatt, amelyen több új sportágat is teljes jogú tagként fogadott el a NOB, és nagy örömére ezek között volt a WAKO kick-box is.

Roy Baker, a WAKO ír elnöke a világszövetség szempontjából kiváló időszaknak nevezte a mostanit.

Csupa mosolygós arccal találkozik a sportcsarnokban, és nincsenek panaszok – mondta Király István, az európai szövetség frissen megválasztott elnöke, aki szerint ez érthető, hiszen az elmúlt másfél évben a kick-boxos társadalom majdnem mindent elvesztett, és annál nagyobb dolog, hogy végre ismét találkozhatnak egymással.

A tatamikon formagyakorlatban a felnőtteknél négy aranyérem termett a magyaroknak. A férfiaknál Brebovszky Zoltán a kreatív és a zenés kategóriában győzött, Mónus Viktor pedig ugyanezek fegyveres változatában lett első.

A ringes küzdelmek során a felnőtt magyar indulók közül ketten jutottak a vasárnapi döntőkbe: a K1-es szabályrendszerben Szabó-Tóth Dávid és Boros Petra küzdhet az aranyéremért.

0 Tovább

Csapataranyakkal kezdődött a budapesti kick-box világkupa

Pénteken a budapesti BOK Sportcsarnokban megkezdődött 26. Magyar Kick-box Világkupa, amely vasárnapig tart. A 45 ország több mint 1700 sportolóját felvonultató világverseny első napján a felnőttek között a tatamikon két magyar csapat is aranyérmet nyert. A ringben is több magyar már biztos érmesnek mondhatja magát, köztük a profi világbajnok Rákóczi Renáta.

Az első napon rendezték meg a csapatversenyeket, amelyek során light-contactban a felnőtt férfiaknál három győzelemmel a magyar Combat DSC végzett az első helyen. A pointfightingban a Halker-Király Teamnek négy nyertes mérkőzésre volt szüksége a végső sikerhez. A döntőben a csepeli együttes fölényesen, 26-17-re verte az orosz CSZKA Moszkvát.

A kiütésre menő ringes küzdelmek során a profi full-contact világbajnok Rákóczi Renáta a nyolc között a lengyel Shydlowska ellen kezdett, akit magabiztosan, 3-0-ra vert. A Titán SE kick-boxosa győzelmével bejutott a legjobb négy közé, ezzel már biztosan érmes.

A K1-es szabályrendszerben Gyöngyösi Veronika a négy közé kerülésért legyőzte román riválisát, Szabó-Tóth Dávid pedig ukrán ellenfélen jutott túl, így ők is már garantáltan érmesek.

0 Tovább

Az Európa Játékokon is ott lesz a kick-box

Újabb hatalmas sportdiplomáciai előrelépést könyvelhetnek el a kick-boxot űzők és kedvelők: hivatalossá vált, hogy a 2023-as lengyelországi Európa Játékok programján is ott lesz a küzdősport. A Magyar Kick-box Szakszövetség elnöke, Galambos Péter nagy sikernek nevezte, hogy a Nemzetközi Olimpiai Bizottság teljes jogú elismerése után a sportág már a gyakorlatban is bemutatkozhat az európai olimpiának számító eseményen – és jó esély van magyar versenyzők részvételére is.

Az Európai Olimpiai Bizottság a napokban jelentette be, hogy a 2023-ban, Krakkóban sorra kerülő Európa Játékok műsorára tűzték a kick-boxot is, amelynek világszövetségét, a WAKO-t júliusban ismerte el teljes jogú tagjának NOB. A négyévenkénti multisport-eseményen a kick-boxban összesen 128 induló mérheti majd össze tudását három szakágban: full-contactban és pointfightingban nemenként három súlycsoportban avatnak bajnokokat, míg light-contactban két-két férfi és női súlycsoportban rendeznek küzdelmeket.

Az Európa Játékok programjába kerülés jelentőségében vetekszik a NOB-elismeréssel, hiszen Krakkóban teljes valójában megmutathatja magát a sportág egy ötkarikás sporteseményen – hangsúlyozta a hazai szövetség vezetője.

"Nagyon nagy elismerése a sportágunknak ez a bemutatkozás" – nyilatkozta Galambos Péter. – "Ráadásul nem is egyedi sikerről van szó, hiszen az Európa Játékok a harmadik állomása lesz annak a "grand slamnek", amit jövőre elkezdünk. 2022-ben rendezik meg ugyanis a Világjátékokat, 2023-ban pedig a Küzdősport Világjátékokat, amelyeken szintén ott lesz a kick-box. És ezekhez csatlakozott most az Európa Játékok."

Az MKBSZ elnöke szerint a magyar versenyzőknek jó esélyük van arra, hogy mind a három nagy sporteseményre kijussanak. (A Világjátékokon a kick-box hét szabályrendszere közül a K1, míg a Küzdősport Világjátékokon a full-contact, a low-kick és a pointfighting szerepel a programban.)

"Általában mindig az előző év világversenyein lehet megszerezni a kvalifikációt. A tatamis, félerejű technikákat megengedő szakágakban kifejezetten komoly esélyeink vannak a részvétel kiharcolására, de a ringes, kiütésre menő szabályrendszerekben érdekelt versenyzőink is tudják, hogy mire számítsanak, és annak megfelelően készülnek is. Úgy gondolom, hogy a sportolóink mind a három nagy világversenyre képesek lesznek kijutni" – vélekedett Galambos Péter.

0 Tovább

Kick-box bírói-edzői továbbképzés zajlott Csongrádon

Csongrád évek óta a helyszíne a különböző szintű kick-box edzőtáboroknak, és mint évek óta, most is itt rendezte meg a Magyar Kick-box Szakszövetség a versenybírók és edzők háromnapos továbbképzését. Nagy szükség volt erre az okításra, hiszen egyrészt hosszú idő után találkoztak újra a versenybírók, az edzőkkel közösen, másrészt bizonyos versenyszabályok megváltoztak és ezeket elemezni,  értelmezni kellett. A három nap alatt minden küzdelmi szabályrendszer sorra került, az utolsó napon pedig a formagyakorlat szabályaiban is elmélyülhetett a szakma. A továbbképzés fontosságát jelezte, hogy az MKBSZ elnöke, Galambos Péter megtekintette a tábor munkáját.

A hazai szövetség bírói bizottságának elnöke, Szabó Gábor így összegezte a tapasztalatokat.

"A pandémia és a nyár miatt valamivel kevesebben jöttek el, de azért nagyon jó hangulatú és főleg intenzív interaktív munka folyt. Az első napon megtárgyaltuk a mindegyik szabályrendszerre vonatkozó általános szabályokat, közöttük például az edzők és a bírók gyakran vitára okot adó viselkedésére vonatkozó új szabályokat, amelyeket most részletesen rögzíti a szabálykönyv. Értelmezési viták voltak, de ez jó, mert így tudunk mindent tisztázni. A második nap volt talán a legfontosabb, amikor a tatamis és a ringes szabályok változásait vettük át. A tatamis (félerejű) szabályrendszerekben teljesen új szabályelemként megjelenő, a szabálytalan leütések utáni rászámolás komoly vitát és indulatokat váltott ki. Mi, bírók jeleztük a WAKO illetékeseinek, hogy a bíróknak és edzőknek ellenérzéseik vannak ennek a szabálynak a bevezetésével kapcsolatban, mert nem tartjuk elfogadhatónak ennek alkalmazását egy alapvetően félerejű támadásokat megengedő szabályrendszerben. Alkalmazási körülményei nem egyértelműek és különböző visszaélésekre is lehetőséget adhat. Mindezeket megfejeli az a teljesen új szabály, mely szerint két „fej K.O.” után örökre el kellene tiltani a versenyzéstől a sportolót. A módosítás miatt várható feszültségek nem hiányoznak a friss olimpiai elismerést szerzett sportágunknak, a régi szabályok pedig – a közvélekedés és a gyakorlat szerint – jól kezelték ezt a helyzetet, így sokak véleménye szerint nincs szükség erre a változtatásra. Az is furcsa, hogy a ringben leütés esetén a vezetőbíró nem nyújthat azonnal segítséget a leütött versenyzőnek (pl. a fogvédőnek a szájból történő kihúzásával), a segítségnyújtásra csak és kizárólag a versenyorvos jogosult, akinek meg kell várni a ringbe érkezését. Ez nem életszerű, hiszen a versenyorvos ringbe történő belépése sokszor jó pár, akár 10-15 másodpercbe is telhet, ami adott esetben döntő jelentőségű lehet a leütött versenyző állapota szempontjából. Ilyen szabályra nincs is példa más küzdősportokban. Ezt a két kardinális kérdést feltétlenül rendezni kell, egyeztetve a bírói, edzői és versenyzői bizottságokkal" – vélekedett Szabó Gábor.

A formagyakorlat szabályok értelmezésénél Puravecz Péter szakágvezető és tanítványai tartottak bemutatót, amellyel nagyban segítették a formagyakorlat bíráskodás színvonalának javítását.

A képzésre annál is inkább szükség volt, mert rövidesen beindul az őszi kick-box versenyidőszak. Szeptember 4-én Szombathelyen kerül sor a light-contact és kick-light magyar bajnokság döntőjére, és ezt követi majd a nagy hagyományokkal rendelkező, immáron 26. Budapesti Kick-Box Világkupa szeptember 16. és 19. között.

0 Tovább

Kick-box formagyakorlat tábor volt Gyopárosfürdőn

Komoly események történtek az elmúlt időszakban a kick-boxosok háza táján. A legfontosabb az a sportdiplomáciai siker, hogy a Nemzetközi Olimpiai Bizottság felvette a kick-boxot a NOB által elismert sportágak közé, ami természetesen a kick-box hazai helyzetét, elismertségét is javítja. Az eredményesség a hat küzdelmi szabályrendszerben eddig is megvolt, de a hetedikben, a formagyakorlatban eddig még kevesebb magyar babér termett, ugyanakkor az utóbbi években ebben a szakágban is nagy változások tapasztalhatók.

Miután a formagyakorlat speciális képzést igényelt, a magyar klubok korábban nemigen fordítottak rá jelentős energiát. A Békés Megyei Harcművész Szövetség hosszú évek óta próbálkozott, és a Viharsarokból indult el az a folyamat, ami ezt is fejlődési pályára állította. Az orosházi Contact Kick-box és Thai-box SE versenyző-edzője, Puravecz Péter időt, pénzt és munkát nem kímélve fogott hozzá a munkához. Az első feltűnő eredmény egy világbajnoki bronzérem lett, a Magyar Kick-Box Szakszövetség pedig rábízta a szakág vezetését. Ebben kiváló társra talált a kondorosi Litauszki László személyében, akinek tanítványai korosztályos Európa-bajnoki címet is szereztek.

Ma már több klub foglalkozik formagyakorlattal, és megindultak a speciális képzések is. Most pedig Orosházán, Gyopárosfürdőn formagyakorlat válogatott tábort tartottak, és három klub – a Contact KTSE Orosháza, a KIME Veresegyház és a Füzesgyarmat Hegyesi Kick-box SE – 12 sportolója vett részt a képzésen.

Puravecz Péter meg volt elégedve a hozzáállással. A nagy melegben nyilvánosság előtt, szabadtéren, a fürdő területén folytak az edzések, ami szoktatta versenyzőket ahhoz, hogy idegenek, nézőközönség előtt is hibátlan gyakorlatot kell bemutatni. Mivel különböző tudásszinttel rendelkeztek a versenyzők, csoportbontással folyt a munka. Ezt az is lehetővé tette, hogy az akrobatikus elemeket Balogh Dávid személyében kiváló szakember oktatta.

„Abszolút meg vagyok elégedve. Az elvárásaimat felül teljesítették. Péterrel néhány éve kezdtük a közös munkát, és a versenyzők minden energiát beletesznek. Sokkal gyorsabban is haladunk, mint ahogy vártam. Mi annakidején autodidakta módon, öt-hat év alatt jutottunk el arra a szintre, ahova a mostani gárda egy év alatt. A kick-boxból hozott adottságok nem egyenlőek az akrobatikához szükséges adottságokkal, ezért az alapoktól kell másféle módon fejleszteni. Teljesen újra tanuljuk például a nyújtást. Ötféle sportággal foglalkozom, és ezért mindent az „arany középúton” végzek, mert ahhoz, hogy például jó tornászok legyenek, 15 év kellene. Vagyis, alkalmazkodom mindenkihez az edzéseken. Arra haladunk, ami az illető testalkatának legjobban megfelel” – számolt be a munkáról Balogh Dávid.

0 Tovább

Egy hónap múlva ismét kick-box világkupa lesz Budapesten

Szeptember 16. és 19. között rendezi meg a Magyar Kick-box Szakszövetség a hagyományos magyarországi kick-box világkupát. A koronavírus világjárvány miatt tavaly a verseny elmaradt, az idén pedig ez lesz a sportágban az első nagyszabású megmérettetés. Galambos Péter, az MKBSZ elnöke elmondta: amennyiben az aktuális covid-helyzet lehetővé teszi, mindenképpen megtartják a viadalt, és 1000-1500 versenyzőt remél rajta a sportvezető.

A hétvégén bírói továbbképzést bonyolítottak le itthon a sportágban, a klubok pedig nyári edzőtáborokban készülnek fel az őszi megmérettetésekre, amelyekből az első a light-contact és a kick-light szakágak országos bajnoksága lesz szeptember 4-én Szombathelyen.

A nemzetközi kick-box versenyek, egy-két kivételtől eltekintve, gyakorlatilag tavaly március óta szünetelnek. Az első igazán rangos viadal éppen a szeptember 16-19-én sorra kerülő magyarországi kick-box világkupa lesz. A torna – amelyet immár 26. alkalommal bonyolítanak le, és sorozatban ötödször Budapesten – az utóbbi években a világkupa-sorozat egyik legnagyobbjává nőtte ki magát: 2019-ben 42 ország több mint 1700 sportolója lépett tatamira és ringbe.

A rendező Magyar Kick-box Szakszövetség gőzerővel dolgozik az előkészületeken, amely során az egyik legfontosabb feladat a járvánnyal kapcsolatos hazai állami, illetve a sportversenyekre vonatkozó speciális covid-protokollok kialakítása – számolt be róla Galambos Péter.

„Próbálunk minden szabálynak a legaprólékosabban megfelelni, ugyanakkor mondhatni, hogy mozgó célpontra lövünk, hiszen kérdés, hogy milyen lesz a helyzet akkor, amikor a verseny elkövetkezik. Amennyiben az előírások lehetővé teszik, megtartjuk a világkupát, és bár nem számolunk ugyanakkora létszámokkal, mint az elmúlt években, de reményeink szerint így is ezer fő fölött lesz az indulók száma” – bizakodott a sportvezető.

A budapesti világkupa fontosságát növeli, hogy a hazai versenyzők számára a versenyzésbe való visszarázódás mellett a viadal kitűnő felkészülési lehetőség az októberi felnőtt világbajnokságra és a novemberi utánpótlás Európa-bajnokságra is, amelyeket egyaránt meg kíván tartani a – néhány héttel ezelőtt teljes jogú olimpiai tagságot elnyert – kick-box világszövetség, a WAKO.

0 Tovább

Teljes jogú olimpiai sportág lett a kick-box!

A Nemzetközi Olimpiai Bizottság tokiói ülésén teljes jogú sportágnak fogadta el a kick-boxot. A szervezet a végrehajtó bizottság korábbi javaslatára szavazta meg a teljes jogú tagságot a kick-box világszövetség, a WAKO számára. A Magyar Kick-box Szakszövetség elnöke, Galambos Péter szerint hatalmas elismerés ez a kick-box számára, de még sok munka vár a sportágra, hogy az olimpián is bemutatkozhasson majd – adta hírül az MKBSZ.


"Ez a sportágunk történelmének legfontosabb napja" – így reagált a hírre Roy Baker, a WAKO elnöke, aki online vett részt az ötkarikás testület ülésén. Az ír sportvezető történelminek nevezte a döntést. Kijelentette, hogy a sportág hosszú utat tett meg, hogy eljöhessen ez az ünnepi pillanat, és köszönetet mondott mindenkinek, akinek valaha is része volt abban, hogy idáig jutott a kick-box.

Schmitt Páltól, a NOB jelenlegi tagjától értesült a nagyszerű hírről – mesélte Galambos Péter. A Magyar Kick-box Szakszövetség ugyanis felkérte a szeptemberben sorra kerülő budapesti világkupa védnökévé a volt MOB-elnököt, aki a védnökség elfogadása mellett nem máshonnan, mint a tokiói ülésről tudatta vele az örömteli hírt, hogy – öt másik sportág világszövetségével együtt – a WAKO-t is teljes jogú tagjává választotta a NOB.

“Az elmúlt időszakban, úgymond, beengedtek bennünket az olimpiai játékok előszobájába, most pedig már benn vagyunk a szobában is. Óriási lehetőség ez, de tisztában kell azzal is lenni, hogy még rengeteg munka vár ránk, és újabb hosszú áll előttünk. Ahhoz, hogy egyszer mi is bemutatkozhassunk egy olimpián, hibátlanul kell teljesítenünk. A kick-box kapcsán fel szokott vetődni a 2028-as Los Angeles-i ötkarikás játékok kérdése, hiszen amerikai eredetű sportágról van szó. Ezzel kapcsolatban azt tudom mondani, hogy már egy ideje lobbi tevékenység folyik a kick-box esetleges programba kerülése érdekében, amelynek a teljes jogú tagság volt az egyik előfeltétele. Ez most teljesült” – nyilatkozta a hazai szövetség elnöke.

0 Tovább

Formagyakorlat szeminárium Szarvason

A Magyar Kick-box Szakszövetség versenyrendszerében az utóbbi években talán legnagyobb fejlődésen a korábbi időszakban elhanyagoltabb formagyakorlat versenyszám ment át. Puravecz Péter vezetésével – aki egyben a formagyakorlat válogatott szövetségi kapitánya is – egymást érik a fejlődést szolgáló szemináriumok, speciális edzések.

Legutóbb az orosházi Contact Kick-box és Thai-box Harcművészeti Egyesület szabadtéri formagyakorlat szemináriumot tartott Szarvason, amelyre elsősorban a kick box formagyakorlat szabályrendszerben versenyző, Békés megyei sportolókat várták. A képzésen a Contact sportolóin kívül a Kondorosi Kick-box SE és a füzesgyarmati Hegyesi SE tagjai edzettek.

Az akrobatika titkait és trükkjeit Balogh Dávid, a Flip Unit Team vezető edzője oktatta, a technikákat pedig Puravecz Péter mutatta be, aki mindvégig edzette és motiválta a versenyzőket. A sportolókat tanácsaikkal ellátták Gasparik Róbert és Litauszki László mesterek is.

A Nagyfoki holtágnál felállított eszközpark hatalmas airtrackből, óriás trambulinból és egy szabad mólóból állt az akrobatikus elemek elsajátításához. A hőségre való tekintettel a csapat korán kezdte a munkát, amely kisebb szünetekkel hat órán keresztül folyt. Az extrém kategóriába tartozó elemek az óriás trambulinban, illetve a mólóról, szabad ugrásként kerültek kivitelezésre.

A szeminárium az októberi felnőtt világbajnokságra és a novemberi utánpótlás Eb-re történő felkészülés jegyében is zajlott.

0 Tovább

sportbanyaszat

blogavatar

Sokkal több érték, és érdekes sztori van a sportban, mint ami elsőre látszik. Isten hozott a 2-es tárnában!

Kedvencek

NemOlimpiaiSportok NemOlimpiaiSportok

Ezen az oldalon a nem olimpiai sportágak híreit olvashatják. Ha infót szeret...

Közösségben az Egészségért Közösségben az Egészségért

Egy jó közösségben minden egyszerűbb, a sport és céljaid elérése egyar...

Feedek

Feedek

Archívum