Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Busa Andrea: a paralimpiától a kick-box világbajnoki címig

Különleges világbajnoki címet nyert 2021-ben az év legjobb hazai női kick-boxosának választott Busa Andrea. A Magyar Paralimpiai Bizottság referenseként dolgozó sportolót előbb egy motivációs gödör, aztán a koronavírus járvány, majd csípősérülése hátráltatta az edzésben, végül pedig a paralimpiai csapat körüli tokiói teendői miatt csupán egy hónapja maradt a vb-felkészülésre. Annál is nagyobb bravúr, hogy mindezek ellenére sikerült megvédenie a címét – adta hírül a Magyar Kick-box Szakszövetség.

A 2019-ben három kick-box szakágban – pointfighting, light-contact és kick-light – is világbajnoki aranyat bezsebelt Busa Andrea saját bevallása szerint kisebb gödörbe került a vb után: a sportág legszűkebb elitjét tekintve is ritkaságszámba menő remeklést követően nehezére esett új motivációt találni a folytatásra. Ezt a furcsa időszakot tetézte a koronavírus járvány, amely során nemcsak az edzések akadoztak, de a sportágban másfél évig jelentősebb versenyt sem rendeztek.

A csepeli Halker-Király Team versenyzője ráadásul hiába kecmergett ki a lélektani hullámvölgyből – mert rájött, hogy „kick-box nélkül nem tud élni” –, és indult el 2021 tavaszán egy horvátországi nemzetközi versenyen, az ott összeszedett csípősérülés következtében újra le kellett állnia az edzésekkel. Aztán jött a tokiói paralimpia, és a Magyar Paralimpiai Bizottság munkatársaként három hetet töltött a japán fővárosban.

Így alakult, hogy Busa Andreának alig egy hónapja maradt, hogy felkészüljön az októberi jesolói kick-box világbajnokságra, ahol ezúttal csupán a pointfighting szabályrendszerben lépett tatamira.

„Kettős érzésekkel utaztam Jesolóba. Korábban még soha nem indultam el úgy világversenyen, hogy ne éreztem volna azt, hogy a részemről mindent megtettem a jó szereplés érdekében. Úgyhogy izgultam, hogy hogyan fogok teljesíteni, másrészt pedig pont emiatt nem is izgultam annyira. Mindenesetre, amikor a döntő meccs végén az eredményjelzőre pillantva láttam, hogy én nyertem, hatalmas tehertől szabadultam meg. A különleges körülmények miatt különleges cím ez a pályafutásomban, mégis a legkülönlegesebb a számomra az első 2019-es aranyérmem, mert akkor együtt sikerült világbajnoknak lenni a nővéremmel, Gabriellával” – emlékezett vissza Busa Andrea.

Az immár négy vb-címmel és három Európa-bajnoki aranyéremmel rendelkező klasszis Jesolo után szintén szünetet tartott, és az év utolsó napjaiban veselkedett neki újra a kick-boxnak. Mint mondta, ismét elkezdtek hiányozni az edzések, de még inkább a versenyek feelingje, és az idén szeretne megint az Európa-bajnoki dobogó tetejére állni, valamint kiharcolni a kvalifikációt a 2023-as Küzdősport Világjátékokra. 

0 Tovább

Edzők álma Száraz Gergő, az új magyar kick-box csillag

Egy esztendeje még a hazai kick-boxos berkekben sem fogadtak volna sokan arra, hogy 2021-ben Száraz Gergő lesz az év hazai férfi kick-boxosa. A mindössze 18 éves fiatalembernek egy – a koronavírus világjárvány miatt – csonka szezon is elég volt arra, hogy a semmiből berobbanjon a sportág világelitjébe, és két aranyérmet nyerjen a felnőtt világbajnokságon, csakúgy, mint az utánpótlás korosztály Eb-jén – adta hírül a Magyar Kick-box Szakszövetség.

Alaposan körbejárta a küzdősportokat, mielőtt a kick-boxnál kötött ki Száraz Gergő, aki hat évvel ezelőtt Jászberényben taekwondóval kezdett, majd a kick-boxba is belekóstolt, két-három éve pedig az ökölvívást is kipróbálta. Utóbbi sem ment rosszul, hiszen ott is korosztályos válogatottságig vitte, Száraz Gergő végül mégis a kick-boxot választotta. Az idei év fényesen igazolta döntése helyességét: a csepeli Halker-Király Team sportolója 18 éves létére az 57 kg-ban a light-contact és a kick-light szabályrendszerben is felnőtt világbajnoki címet nyert októberben, majd egy hónappal később a korosztályos Eb-n is mindkét szakágban diadalmaskodott.

"Rájöttem, hogy a kick-boxot szeretem a legjobban, és ebben is vagyok a legeredményesebb" – magyarázta választását az ifjú tehetség, aki elmondta, hogy az idei felnőtt vb előtt nem hitte volna, hogy sikerülhet mindkét szabályrendszerben nyernie, utána viszont már elvárás volt maga felé, hogy az utánpótlás Európa-bajnokságról is elhozza az aranyérmeket. "Egész könnyen ment" – emlékezett vissza, utalva arra, hogy az egyik Eb-döntőben technikai fölénnyel verte orosz ellenfelét.

Nem mondhatni, hogy a korábbi eredményeiből egyenesen következtek volna az idei világraszóló sikerek, hiszen előzőleg – még 2018-ból – csupán egy utánpótlás vb-harmadik helyet tudott felmutatni, a 2019-es hazai rendezésű korosztályos Eb-n Győrben pedig még a dobogós helyezés sem jött össze.

"Az idei évben rengeteget edzettem, a heti öt edzés mindig megvolt, plusz az edzőtáborok, és nagyon készültem ezekre a világversenyekre" – adta meg idei sikerei titkát Száraz Gergő, aki azt nevezte erősségének, hogy: "alázatos vagyok, ott vagyok mindig fejben, és képes vagyok csak a versenyre koncentrálni".

"Nemcsak ügyes, de higgadt és okos is, semmi nem zökkenti ki abból, amit csinál. Amit az edző mond, azt pontosan végrehajtja, minden szempontból ideális versenyző típus” – így jellemezte Száraz Gergőt Galambos Péter, a Magyar Kick-box Szakszövetség elnöke.

 

"Valóban így van, nem kételkedem az edzőkben, amikor ott vagyunk a versenyen, azt csinálom, amit mondanak, és ez be is szokott jönni" – reagált a jellemzésre a fiatalember, akinek a csepeli klubnál Bálint Zoltán és Jároszkievicz Krisztián az edzői. 

Az újdonsült kick-box csillag a sport mellett jelenleg még gimnáziumba jár, tavasszal érettségizik, utána pedig tovább szeretne tanulni. Kiérlelt elképzelései a jövőről még nincsenek, de mint mondta, leginkább a sportot folytatná valamilyen irányban. A tatamin viszont meglehetősen pontos célok lebegnek a szeme előtt: további kick-box világversenyeket szeretne nyerni.

0 Tovább

Száraz Gergő és Busa Andrea az év legjobb kick-boxosai

Az idén is megválasztotta a Magyar Kick-box Szakszövetség az Év Sportolóit. A férfiaknál Száraz Gergő első alkalommal, míg a nőknél Busa Andrea immár harmadszor lett a sportágban az esztendő hazai legjobbja – adta hírül az MKBSZ.


A 2021-es évet is beárnyékolta a koronavírus járvány, az első jelentős nemzetközi kick-box verseny a szeptemberi budapesti világkupa volt. Ezt követően azonban októberben az olaszországi Jesolóban megrendezték a sportág felnőtt világbajnokságát, majd az idősebb korcsoportokba tartozó fiatalok összemérhették tudásukat a montenegrói Budvában megrendezett novemberi utánpótlás Európa-bajnokságon is.

Mindkét világversenyen tatamira lépett Száraz Gergő, aki 18 éves létére 57 kg-ban a light-contact és a kick-light szabályrendszerben is felnőtt világbajnoki címet nyert. A csepeli Halker-Király Team tehetsége ezt követően az utánpótlás Eb-n is mindkét szakágban diadalmaskodott.

Klubtársa, a 2019-ben három szabályrendszerben is vb-győztes Busa Andrea is a dobogó tetejére állhatott fel a jesolói világbajnokságon, ahol pointfightingban a nők 65 kg-os súlycsoportjának küzdelmeiben gyarapította vb-aranyainak a számát.

0 Tovább

Kick-box Eb: harmadikok lettünk az éremtáblázaton

A montenegrói Budvában szombaton befejeződtek az utánpótlás kick-box Európa-bajnokság küzdelmei. A zárónapon a pointfighting csapatok versenyében a magyarok két arany- és egy bronzérmet nyertek. Magyarország így összességében az éremtáblázat harmadik helyén végzett - adta hírül a Magyar Kick-box Szakszövetség.

Az Eb utolsó napján a Dénes Dániel, Lévai-Hangyássy Botond, Malatyinszki Bendegúz és Nagy Bálint összeállítású fiú kadet pointfighting csapat és a Gombás Alexandra, Haider Katrin, Viczián Vivien, Leszkó Kitti alkotta női junior együttes is a dobogó legfelső fokára állhatott fel, míg a lány kadet csapat harmadik lett.

A 84 fős magyar válogatott így 14 első hellyel zárta a kontinensviadalt - egyéniben Száraz Gergő és Enyingi Sára duplázni tudott, Lévai-Hangyássy Botondnak pedig a csapat mellett egyéniben is lett aranya -, és Oroszország, valamint Bulgária mögött a harmadik helyen végzett az éremtáblázaton.


Utánpótlás kick-box Európa-bajnokság, a magyar győztesek:

Petró Lilian (pointfighting, kadet 42 kg)
Bárdos Inez (pointfighting kadet 46 kg)
Lévai-Hangyássy Botond (pointfighting kadet 63 kg)
Pointfighting kadet fiú csapat (Dénes Dániel, Lévai-Hangyássy Botond, Malatyinszki Bendegúz, Nagy Bálint)
Enyingi Sára (light-contact kadet 37 kg)
Enyingi Sára (kick-light kadet 37 kg)
Halmágyi Levente (kick-light kadet 37 kg)
Pointfighting junior lány csapat (Gombás Alexandra, Haider Katrin, Viczián Vivien, Leszkó Kitti)
Száraz Gergő (light-contact junior 57 kg)
Kovács Marcell Tamás (light-contact junior 89 kg)
Kovács Laura (kick-light junior 55 kg)
Nagy Ramóna (kick-light junior 65 kg)
Száraz Gergő (kick-light junior 57 kg)
Pálfi Viktória (K1 junior 52 kg)

0 Tovább

Kick-box Eb: újabb öt magyar arany a fiataloktól

A kadetek után befejeződtek a juniorok egyéni küzdelmei is a montenegrói Budvában zajló utánpótlás kick-box Európa-bajnokságon. A 16-18 éves korosztály hazai legjobbjai öt aranyérmet nyertek pénteken. Az utolsó éves junior Száraz Gergő, aki két arannyal az októberi felnőtt világbajnokság legeredményesebb magyar versenyzőjének bizonyult, ezúttal is duplázni tudott – adta hírül a Magyar Kick-box Szakszövetség. 

Száraz Gergő a felnőtt vb-hez hasonlóan Budvában is százszázalékos mérleggel zárt, miután a light-contact és a kick-light szabályrendszerben sem talált legyőzőre. Light-contactban még Kovács Marcell, kick-lightban pedig Kovács Laura lett Európa-bajnok. A ringben kiütésre menő szakágakban is született magyar aranyérem, ezt Pálfi Viktória szerezte a K1-es lányok mezőnyében. 

 

A magyarok a zárónap előtt a negyedik helyen állnak az éremtáblázaton, de a szombati pointfighting csapatversenyeken egy jó szerepléssel még lehajrázhatják a jelenlegi harmadik Görögországot. 

Utánpótlás kick-box Eb, Budva, a pénteki magyar győztesek: 

 

Light-contact:
Fiúk.
57 kg: Száraz Gergő
89 kg: Kovács Marcell


Kick-light:
Fiúk:
57 kg: Száraz Gergő
Lányok:
55 kg: Kovács Laura


K1:
Lányok:
52 kg: Pálfi Viktória

0 Tovább

Hat aranynál járunk az utánpótlás kick-box Eb-n

A Budvában hétfőtől szombatig tartó utánpótlás kick-box Európa-bajnokságon már hat aranynál tart a Montenegróba kiutazott 84 fős magyar válogatott. Pénteken még hét döntőben érdekeltek a magyarok, szombaton pedig a csapatversenyeket bonyolítják le az Eb-n - adta hírül a Magyar Kick-box Szakszövetség.

A kadet2 (13-15) és junior (16-18) korosztályok számára megrendezett kontinensviadalon csütörtökön befejeződtek a kadet2-esek egyéni küzdelmei és néhány junior döntőt is lebonyolítottak.

Ezek során hat magyar diadal született. Kettő közülük Enyingi Sára Anna nevéhez fűződik. a fiatal kick-boxos tehetség a light-contact és a kick-light szabályrendszerben is diadalmaskodni tudott.

Európa-bajnoki címet nyert még pointfightingban Petró Lilian és Lévai-Hangyássy Botond, kick-lightban pedig Halmágyi Levente és a junior korú Nagy Ramóna.

Utánpótlás kick-box Európa-bajnokság, Budva, a magyar győztesek:

Kadet2:

Pointfighting:
Fiúk:
63 kg: Lévai-Hangyássy Botond
Lányok:
42 kg: Petró Lilian
Light-contact:
Lányok:
37 kg: Enyingi Sára Anna
Kick-light:
Fiúk:
37 kg: Halmágyi Levente
Lányok:
37 kg: Enyingi Sára Anna


Junior: 

Kick-light:

Lányok: 

65 kg: Nagy Ramóna

0 Tovább

A nehézségek ellenére nagy csapat indul a kick-box Eb-n

A montenegrói Budvában vasárnap az ünnepi megnyitóval megkezdődött, és szombatig tart az utánpótlás kick-box Európa-bajnokság. A kontinensviadalon a koronavírus járvány miatt a szokásos négy korcsoportból csak a két idősebben avatnak bajnokokat, ennek ellenére népes mezőny, 39 ország közel 1200 versenyzője indul. Magyarországot is nagy létszámú csapat, 86 versenyző képviseli, amelytől az éremtáblázaton az első háromba kerülést várja Galambos Péter, a Magyar Kick-box Szakszövetség elnöke – adta hírül az MKBSZ.


Eredetileg augusztusban Magyarország rendezte volna az idei utánpótlás kick-box Európa-bajnokságot, azonban a hazai szervezők még az év eleji járványhelyzetben lemondani voltak kénytelenek a versenyt. Ezt követően került az Eb novemberi dátummal Montenegróba, de úgy, hogy a gyermek (7-9 évesek), kadet1 (10-12), kadet2 (13-15) és junior (16-18) korosztályok közül csupán utóbbi kettőben rendeznek versenyszámokat.

"Elsősorban annak örülök, hogy van valami olyan nagy világverseny, amire a sportolók tudtak készülni. Ez az esemény minden bizonnyal nagy motivációs lökést fog adni a résztvevő fiataloknak" – mondta Galambos Péter, aki azt is elárulta, hogy az évközi felkészülés nem volt a legideálisabb.

"Az első félévben itthon nem voltak versenyek, így nem tudták megméretni magukat a sportolóink. Nyáron pedig a klubok saját edzőtáborai jelentették a felkészülést, amelyek azért nem helyettesítenek egy-egy olyan központi edzőtábort, mint amilyenek szoktak lenni a nagy világversenyek előtt. És különböző szervezési, illetve a járványhelyzet okozta bizonytalanságok miatt most ősszel sem tudtunk központi tábort tartani, így a fiatalok összetartások során készültek az Eb-re, szakáganként három-négy napot együtt töltve. Azonban így is hatalmas csapatunk van, egytől egyig olyan versenyzők, akik a magyar bajnoki döntőkön biztosították a helyüket a válogatottban."

Az elnök elmondása szerint 86 versenyző utazott ki Budvába. A félerejű technikákkal vívott tatamis szabályrendszerekben és formagyakorlatban 74-en indulnak majd, és 12-en lépnek ringbe a kiütésre menő szakágakban.

"Az elmúlt években a világversenyeken a magyar válogatottak hagyományosan az első háromban végeztek az országok közötti versenyben az éremtáblázaton. Az várom, hogy a fiataljaink most is megugorják ezt a lécet. Nem látok olyan tényezőt, ami ez ellen szólna. Ugyanakkor nem lesz könnyű dolgunk, hiszen a résztvevői létszám mutatja, hogy egyáltalán nem ulibuli versenyről van szó, és nyilvánvalóan más országok kick-boxosai is gőzerővel készültek az Eb-re" – jelentette ki Galambos Péter.

0 Tovább

Kick-box vb: elégedett a hazai szövetség elnöke

Öt-hat felnőtt aranyérem volt az előzetes várakozás, és ezt sikerült felülmúlni a Jesolóban megrendezett világbajnokságon - értékelt a Magyar Kick-box Szakszövetség elnöke. Galambos Péter elmondta: azért is elégedett, mert a koronavírus járványhelyzet okozta nehézségek, és a felkészülési versenyek elmaradása ellenére hét arany-, hat ezüst- és öt bronzérmet nyertek a legjobb hazai felnőtt kick-boxosok. A sportvezető örömét fejezte ki, hogy több olyan sportolónk is világbajnoki címet szerzett, akinek ez korábban nem sikerült – adta hírül az MKBSZ.

"Az egész világbajnokságot belengte egy olyan covid őrület, ha lehet így fogalmazni, aminek a magyar csapat is kárát látta" – kezdte értékelését Galambos Péter. – "Egy félreértés miatt ugyanis a sokórás utazást követően rögtön érkezéskor elkülönítették a sportolóinkat, és hiába rendelkezett mindenki a szabályoknak megfelelően friss negatív teszttel, újra letesztelték őket. Ez az elkülönítés hat-nyolc órán át tartott, és alaposan rányomta a bélyegét a csapat hangulatára. Dicséret nekik azért, hogy egy ilyen atrocitás után is jól tudtak teljesíteni."

Az elmúlt másfél év történései ellenére is kifejezetten színvonalas világbajnokságon vannak túl - jelentette ki az MKBSZ elnöke.

"Azt vártam, hogy "bicegős" lesz a világbajnokság, de egyáltalán nem így volt. Már a járvány utáni első igazán nagy kick-box versenyen, a szeptemberi budapesti világkupán is látható volt, hogy nagyon sok és nagyon felkészült versenyző jött, és aztán kiderült, hogy Jesolóba is nagyon sok és nagyon felkészült versenyző jött. Ugyanakkor feltűnően kevesen vállalták, hogy több szakágban is megméretik magukat. Ez egyre inkább kopik ki a sportágból, hiszen komoly sorozatterhelésről van szó, és csak azok indultak több szabályrendszerben, akik tudták vállalni ezt mind a felkészülésben, mind pedig a versenyzésben."

A magyarok közül Galambos Péter elsősorban Száraz Gergőt emelte ki, aki a light-contact és a kick-light szabályrendszerben is megnyerte az 57 kg-os súlycsoport küzdelmeit.

"A mi szupersztárunk ezúttal Gergő volt, aki egy még nagyon fiatal, eszméletlenül szerény és szimpatikus srác. Nemcsak ügyes, de higgadt és okos is, semmi nem zökkenti ki abból, amit csinál. Amit az edző mond, azt pontosan végrehajtja, minden szempontból ideális versenyző típus, aki még sok örömet fog okozni nekünk."

A többi friss magyar aranyérmes teljesítményét is méltatta a sportvezető.

"Zsarkó Dániel Péter is két szakágban jutott döntőbe. Neki már régóta érett a világbajnoki cím, és a light-contactban ez meg is lett. Nem hagyott kétséget afelől, hogy ezt most nem engedi ki a kezéből. A 2019-ben három vb-aranyat nyert Busa Andrea felkészülése intenzív volt, de rövid, mert a paralimpiai bizottságban dolgozó munkatársként kint volt a tokiói paralimpián. Ez hátráltatta a felkészülését, viszont egyáltalán nem látszott a mozgásán. Nem engedte, hogy bárki is észrevegye, hogy nem volt az igazi a felkészülése, a végén pedig hatalmas érzelem szabadult fel belőle. Szmolek Emánuel volt korosztályos világ- és Európa-bajnok, két éve pedig a felnőtt vb-n is döntőbe jutott. Akkor még nem volt meg benne az a plusz, amivel képes megnyerni egy döntőt, most azonban befutott. A szintén fiatal Mezei Nikolett egy olasz lány ellen vívta a döntőt, és a hazai szurkolók óriási buzdítása közepette az ellenfél vezetett. Nem tudom, Niki honnan vett ennyi energiát és erőt, de az utolsó húsz másodpercben megfordította a mérkőzést. Mellettük még megemlíteném a ringesek közül egyedüliként fináléba jutott Rákóczi Renátát, aki szintén kiemelkedő teljesítményt nyújtott, egy nagyon erős mezőnyben magabiztosan nyerte meccseit, ám végül a döntőben nem bírt a remek napot kifogó ír ellenfelével."

Galambos Péter nagyon fájdalmasnak nevezte Kondár Anna fináléját, amelynek kettős tétje volt, hiszen a pointfightingban indult kick-boxos tízszeres világbajnokként a pár éve visszavonult Mórádi Zsolttal holtversenyben a sportág történetének legeredményesebb versenyzője. És ha Olaszországban győzni tudott volna, egyedüli rekorderré vált volna...

"Sajnos a döntő előtt levetették róla a térdvédőt, amiben térdműtétje óta versenyezni szokott. Ennek ellenére Panni már a küzdelem elején alaposan elhúzott, és minden jel arra mutatott, hogy sima meccsnek nézünk elébe. Azonban aztán volt egy rossz lépése, megsérült a térde és nem tudta folytatni az összecsapást, pedig fölényesen vezetett. Kétszeres jelentőséggel bírt a döntő, ezért az eset kétszeresen is fájdalmas volt."

Összességében mindenképpen elégedett - hangsúlyozta a szövetség elnöke.

"Azért is vagyok elégedett, mert a járványhelyzet okozta nehézségek és a felkészülési versenyek elmaradása ellenére sikerült ilyen szép eredményt elérnünk. És nagyon örülök annak, hogy Busa Andi mellett több olyan új arc is világbajnoki címet szerzett, akinek ez korábban nem sikerült" – mondta Galambos Péter.

0 Tovább

Hét felnőtt arany a kick-box világbajnokságon

Az előzetes várakozásokat felülmúlva, hét arany-, hat ezüst- és öt bronzérmet nyertek a felnőtt magyar versenyzők a Jesolóban 65 ország közel 1400 indulójának részvételével megrendezett kick-box világbajnokságon. A nyáron a NOB teljes jogú tagságát elnyert sportág olaszországi vb-jén a felnőttek mellett a veteránok küzdelmeiben is avattak bajnokokat. Összességében Magyarország 13 első, 8 második és 6 harmadik hellyel zárt, ezzel az éremtáblázaton a második helyen végzett – adta hírül a Magyar Kick-box Szakszövetség.

A világbajnokság zárónapján a mieink csak a pointfighting szakág csapatversenyeiben voltak érdekeltek, ahol férfi együttesünk bronzérmet nyert.

A vb-n indult 44 magyar kick-boxos közül a fiatal Száraz Gergő bizonyult a legeredményesebbnek, aki a súlycsoportjában, az 57 kilogrammban két szabályrendszerben, a light-contactban és a kick-lightban is a diadalmaskodott.  

Light-contactban szintén a dobogó tetejére állhatott fel Szmolek Emánuel és Zsarkó Dániel Péter. Kick-lightban Mezei Nikolett is aranyérmet nyert, a 2019-ben három szakágban is vb-győztes Busa Andrea pointfightingban gyarapította világbajnoki sikereinek számát, és magyar siker született csapat formagyakorlatban is.

A veteránok küzdelmei során hat versenyzőnk – köztük a light-contact és a kick-light válogatott egyik irányítója, Dancsó Zoltán – nyakába került arany, ketten ezüstérmet nyertek, egy sportolónk pedig bronzérmes lett.

A kiváló eredményeknek köszönhetően Magyarország a nemzetek versenyében Oroszország mögött a második helyen végzett, megelőzve a házigazda olaszokat.

Kick-box világbajnokság, Jesolo, a magyar érmesek:
Pointfighting:
Férfiak:
63 kg: 3. Zajácz Bence
79 kg: 3. Bálint Martin
Csapat: 3. Magyarország (Cselovszki Patrik, Zajácz Bence László, Fésű Lajos, Bálint Martin)
Nők:
60 kg: 2. Szabó Dorina
65 kg: 1. Busa Andrea
+70 kg: 2. Kondár Anna

Light-contact:
Férfiak:
57 kg: 1. Száraz Gergő
84 kg: 1. Szmolek Emánuel
94 kg: 1. Zsarkó Dániel Péter
Nők:
60 kg: 2. Nagy Rita
   
Kick-light:
Férfiak:
57 kg: 1. Száraz Gergő
69 kg: 3. Fésű Lajos
94 kg: 2. Zsarkó Dániel Péter
Nők:
60 kg: 3. Nagy Rita
65 kg: 1. Mezei Nikolett
       
Formagyakorlat:
Zenés:
Csapat: 1. Magyarország (Brebovszky Zoltán, Mónus Viktor. Zahorecz Noel), 2. Magyarország (Esztergomi Antónia, Halustyik Cintia, Nagy István Gábor)
   
Full-contact:
Nők:
60 kg: 2. Rákóczi Renáta
   
Veteránok:

Pointfighting:
Férfiak:
63 kg: 1. Csejtey Gábor
74 kg: 3. Mészáros Márk
+94 kg: 1. Csikós Péter
Nők:
55 kg: 1. Diligens Klaudia

Light-contact:
Férfiak:
94 kg: 1. Dancsó Zoltán
Nők:
55 kg: 1. Diligens Klaudia
65 kg: 1. Szuknai Zsuzsanna

Kick-light:
Nők:
55 kg: 2. Diligens Klaudia
65 kg: 2. Gyurcsó-Deák Linda

0 Tovább

Száraz Gergő duplázott a kick-box világbajnokságon

Hat magyar aranyérem született a felnőtt egyéni küzdelmi döntők során az olaszországi Jesolóban zajló kick-box világbajnokságon. A nyáron a NOB teljes jogú tagságát elnyert sportág hétfőtől szombatig tartó vb-jén Száraz Gergő két szabályrendszerben is diadalmaskodott. A 65 ország közel 1400 indulóját felvonultató világverseny zárónapján még a két pointfighting csapatversenyben érdekeltek a magyarok – adta hírül a Magyar Kick-box Szakszövetség.

A magyar válogatott felnőtt versenyzői 11 egyéni küzdelmi döntőbe verekedték be magukat, és mérkőzésük után hatukat hirdette ki győztesnek a bíró – pontosabban csak ötüket, hiszen Száraz Gergő az 57 kg-ban a light-contact és a kick-light szabályrendszerben is világbajnoki címet nyert.

Light-contactban szintén a dobogó tetejére állhatott fel Szmolek Emánuel és Zsarkó Dániel Péter. Kick-lightban Mezei Nikolett is aranyérmet nyert, a 2019-ben három szakágban is vb-győztes Busa Andrea pedig pointfightingban gyarapította világbajnoki sikereinek számát.

Ezüstérmet nyert a pointfightingos Szabó Dorina és Kondár Anna. Light-contactban Nagy Rita is a második helyen végzett, a Száraz Gergőhöz hasonlóan két döntőt is vívó Zsarkó Dániel Péter pedig kick-lightban egy ezüstöt is begyűjtött. A kiütésre menő ringes szakágakban Rákóczi Renáta jóvoltából szintén volt magyar döntős, profi full-contact világbajnokunknak végül ugyancsak az ezüstérem jutott.

A vb szombati zárónapján a magyar kick-boxosok szerepelnek még mind a férfi, mind pedig a női pointfighting csapatversenyben.

0 Tovább

sportbanyaszat

blogavatar

Sokkal több érték, és érdekes sztori van a sportban, mint ami elsőre látszik. Isten hozott a 2-es tárnában!

Kedvencek

NemOlimpiaiSportok NemOlimpiaiSportok

Ezen az oldalon a nem olimpiai sportágak híreit olvashatják. Ha infót szeret...

Közösségben az Egészségért Közösségben az Egészségért

Egy jó közösségben minden egyszerűbb, a sport és céljaid elérése egyar...

Feedek

Feedek

Archívum