Magabiztos győzelemmel kezdett a címvédő magyar női válogatott a tekézők csapat-világbajnokságán. A zalaegerszegi világverseny D-csoportjában a Sajermann Nóra, Nemes Irén, Zenger Nikolett, Tímár Edina, Sáfrány Anita, Méhész Anita, Némethné Katona Beáta, Nemes- Juhász Gabriella alkotta csapat Dániát verte 7-1-re.

A magyar válogatott legeredményesebbje Méhész Anita volt, 625 fával. Kaszás Zoltán szövetségi kapitány együttese esélyt sem adott az északiaknak. A magyar csapat címvédőhöz méltó játékkal szerezte meg a győzelmet.

A csoport másik meccse szlovák sikerrel ért véget. Bosznia-Hercegovina – Szlovákia 2-6. A magyar válogatott számára hétfőn folytatódik a vb. 11 óra 15 perctől Bosznia-Hercegovina lesz az ellenfél.

A férfiak vasárnap mutatkoznak be. A mieink a selejtezőből feljutott észt válogatottal csapnak össze 11 óra 15 perctől. A csoportból az első két helyezett jut a negyeddöntőbe, amelyeket pénteken rendeznek meg, míg az elődöntőket és a finálékat szombaton játsszák le.