A Gyömrő melletti erdőkben randevúztak a kutyások. Sikeres volt a 3. Gyömrő Rapid kupa, ugyanis több, mint 100 versenyző állt rajthoz – tudtuk meg a Magyar Kutyasport Szövetségtől.

Az eseményen több szakágban rajthoz lehetett állni, így kutyafogathajtásban, bikejöringben (kutyás kerékpározás), dogscooterben és canicross-ban (kutyás futás) is versenyeztek.

„A koronavírus járványhelyzet miatt módosítanunk kellett, így ezt a versenyt, amely eredetileg Győr-Moson Sopron megyei helyszínnel lett volna megrendezve, Gyömrőre hoztuk.  Összességében sikeres versenyt zártunk, főként, ha azt nézzük, hogy egy hete volt a csapatnak új helyszínre mindent átszervezni. ” – értékelt Dér Andrea, a Magyar Kutyasport Szövetség elnöke.

A sportágban legközelebb a Medve Kupát rendezik meg veresegyházi helyszínnel november 7-8-án. Ezt a versenyt tavaszra tervezték, de a járványhelyzet miatt elhalasztották, és a tervek szerint most pótolják.

Fotók: Pet on Pictures