A hétvégén Athénben megrendezett kick-box Európa kupán 20 ország 780 versenyzője indult. A magyar felnőtt versenyzők 12 első, 8 második és 6 harmadik helyet szereztek.

A győztesek között volt a tavaly az Európa Játékokon a sportág első magyar aranyérmét szerző Bálint Martin, aki az idén is nagyszerű formában van, hiszen egy héttel korábban az olaszországi Golden Glove viadalon diadalmaskodott. Az athéni Európa kupán Bálint Martin a pointfighting szabályrendszerben a 74 kg-osok között állhatott fel a dobogó tetejére, majd öt győztes mérkőzéssel megnyerte a súlycsoportok nélküli „open” kategóriát is.

Szintén sikerrel járt a pointfightingosok között Hammer Máté, akárcsak a ringben a K1 szabályrendszerben Szabó-Tóth Dávid.

A küzdelmi szabályrendszerek mellett a formagyakorlatokban valamennyi aranyérmet beseperték a magyarok, akik közül Brebovszky Zoltán és Halustyik Cintia voltak a legeredményesebbek három-három elsőséggel.