A második helyen végzett Istovics Ádám a cipusi Limassolban megrendezett Karate1 Youth League viadalon. A 2020-as olimpiai bemutatkozása előtt álló sportág ifjúsági – 12-17 éves versenyzők számára létrehozott – világkupa-sorozatának idei első állomásán 58 ország 1500 versenyzője lépett tatamira, köztük 27 magyar fiatal.

Az U14-es korosztály 55 kg-os súlycsoportjában küzdelemben Istovics Ádám eddigi pályafutása legnagyobb sikerét érte el. A Budapesti Honvéd sportolója öt győzelemmel bejutott a döntőbe, ott azonban szoros mérkőzésen 1-0-ra alulmaradt lengyel ellenfelével szemben.

A többi magyar közül Bartos Norbert, Bihary Boglárka és Loyal Lili is a dobogó közvetlen közelébe került, végül mindhárman ötödikek lettek.