A hétvégén az olaszországi Borettóban kezdődött meg az idei Hydro GP sorozat, amely három motorcsónakos kategória – F125, F250 és F500 – első 2019-es világbajnoki futamának megrendezését jelentette. A F500-as kategóriában lebonyolított vb-futamon Havas Attila diadalmaskodott.

A szezonnyitón a magyar versenyzők két kategóriában voltak érdekeltek: F250-ben a többszörös világ- és Európa-bajnok Bodor Péter, míg F500-ban a szintén sokszoros vb- és Eb-győztes Havas Attila képviselte hazánkat.

Az időmérők alapján mindkét versenyzőnk előkelő pozícióból indulhatott a rajtnál. Bodor Péternek ezúttal nem volt szerencséje: az első futam során uszadékkal találkozott a vízen, motorcsónakjának eltört a propellere, így csupán a hetedik helyen fejezte be a viadalt.

A F500-asoknál Havas Attila remekül kezdte a Hydro GP-s szezont: a tőle megszokott formát hozva az első helyen végzett.