Megkezdődött az idei vitorlás évad

Berecz Zsombor ötödik lett a Marseille-ben megrendezett Finndingi Európa-bajnokságon. Az aranyérmet a francia Jonathan Lobert nyerte meg. Berecz a tavalyi barcelonai Eb-n ezüstérmes, a riói olimpián pedig 12. volt.

Itthon közben megkezdődött az idei vitorlás évad! A balatonfüredi hagyományos ünnepségen megkoszorúzták a tavat, Szabó Tünde sportért felelős államtitkár pedig megnyitotta a 2017-es vitorlás évadot. Az államtitkár kiemelte: a sportági szövetség kitartó munkájának köszönhetően hét nagy nemzetközi vitorlásverseny házigazdája is lesz Magyarország.

Kollár Lajos, a Magyar Vitorlás Szövetség elnöke elmondta, a sportág 2016-ban sikeres évet zárt. „A riói olimpián három versenyzőnk állt helyt, és megvan a remény arra, hogy Tokióban minden idők legjobb eredményét érje el a szövetség" – összegzett a sportvezető.

Az évadnyitó ünnepség után a nagyhajós versenyen több, mint 170 hajó állt rajthoz.