Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Három magyar kick-box arany Angliában

A Watford Open elnevezésű rangos nemzetközi versenyen szerepelt a hétvégén a magyar kick-boxosok egy maroknyi csapata. A csepeli Halker-Király Team felnőtt sportolói három alkalommal állhattak fel a dobogó legfelső fokára. 

 



A tavaly év vége óta a Nemzetközi Olimpiai Bizottság által elismert sportággá vált kick-box világszervezete, a WAKO hét szabályrendszert különböztet meg: ezek közül a magyarok a pointfightingban jeleskedtek a London melletti kisvárosban.

A 79 kg-os súlycsoportban Veres Alex bizonyult a legjobbnak, míg a 84 kilósok között Rohonczi Jenő diadalmaskodott. A két egyéni győzelem mellett a csepeliek a csapatverseny aranyérmét is bezsebelték.

Az éremkollekció lehetett volna még fényesebb is, azonban a másik két kiutazott, többszörös világbajnok Veres fivér közül Richárdot orrsérülés, a 20-dik születésnapját éppen a hétvégén ünneplő – és tavalyi sikerei révén Magyarországon az Év Sportolója címre is jelölt – Rolandot pedig influenza gátolta meg az újabb dicsőségek megszerzésében.

0 Tovább

Bevette Moszkvát az Év sportolója-jelölt kick-boxos

Nagy sikert hozott élete első külföldön tartott szemináriuma az ötszörös világbajnok Veres Rolandnak. A 20-dik életévét januárban betöltő sportoló egy héten keresztül tréningezte a kick-box egyik fellegvárának tartott Oroszország válogatottját, majd az edzőtábor végén tartott Moscow Openen első idei Grand Champion győzelmét is megszerezte. A fiatal csepeli bunyósnak ugyanakkor nem ez az első sikere 2019-ben, hiszen az Év Sportolója választáson – egyedüli nem olimpiai sportolóként – bekerült a jelöltek közé.

 

Mentorként és versenyzőként is eredményesen indult az év Veres Roland számára, aki az orosz szakszövetség meghívására tartott edzéseket Moszkvában edzőjével, egyben csapattársával, Jároszkievicz Krisztiánnal. A Halker-Király Team kick-boxosai összesen 89 sportolónak – ringes és tatamis szabályrendszerben versenyzőknek egyaránt – mutatták be, miért jár a világ élvonalában a magyar edzéstechnika.

„Már az első alkalmon kiderült, hogy erőnlétben nagyon ott vannak az oroszok, ezért a technikai tudásukat csiszoltuk. Óriási élmény volt számomra, hogy sok K1, illetve low-kick világ- és Európa-bajnok is eljött kipróbálni a szemináriumunkat, és hogy élvezték azt a fajta taktikai repertoárt, ami a tatamis szabályrendszereket jellemzi. Mindenki nagyon odaadóan dolgozott az általunk tartott tizenkét edzésen” – fogalmazott Veres Roland.

A profi ökölvívó karrierrel is kacérkodó sportoló maga is jó tanulási lehetőséget kapott Moszkvában, miután az ottani kick-box szövetség közbenjárására privát edzésen vehetett részt a világszerte elismert trénerrel, Andrej Bupasz Ivicsukkal.

„Azt mondta, hogy technikailag még sokat kell fejlődnöm az ütések terén, de nagyon jól érzem a távolságot, jó a mozgáskészségem és gyorsan tanulok. Vagyis szerinte van tehetségem az ökölvíváshoz, ami pedig a hiányosságom, az teljes mértékben tanulható. Ő jellemzően csak oroszokkal foglalkozik, ennek ellenére felajánlotta, hogy ha belefér az időmbe, menjek vissza hozzá, szívesen lát egy hónapos felkészülésre. Úgyhogy lehet, hogy ennek még lesz folytatása” – nyilatkozott a különleges magánóráról Veres Roland.

A fiatal klasszis elvárásainak megfelelően nem távozott üres kézzel Oroszországból. Az egyhetes vendégszereplés végén tartott Moscow Openen a pointfighting szabályrendszer 63 kg-os súlycsoportjában aranyérmet szerzett, és megválasztották a verseny legjobb pointfighterének. Ezt követően a királykategóriának számító, súlycsoportoktól független Grand Champion versenyszám 19 fős mezőnyéből is kiemelkedett: a döntőben egy, a hazai pálya előnyét élvező orosz kick-boxos legyőzésével megnyerte idei első Grand Champion címét.

A versenyen a Halker-Király Team hét versenyzője – köztük Roland egyik bátyja, Alex – a különböző szabályrendszerekben összesen nyolcszor állhatott fel a dobogó legfelső fokára.

0 Tovább

Magyar csapatsikerek a kick-boxos idénynyitón

Az olaszországi Coneglianóban megrendezett Európa Kupán kezdték a nemzetközi szezont a magyar kick-boxosok. A több korosztály számára kiírt Golden Glove elnevezésű versenyen – ahová közel 1500-an neveztek – a 22 résztvevő nemzet közül Magyarország a harmadik helyen végzett az éremtáblázaton. 

A felnőttek mezőnyében a mieink elsősorban csapatban jeleskedtek. A pointfighting szabályrendszerben a többszörös világbajnok Veres Richárd vezérletével a Halker-Király Team nyerte a kétfős csapatok küzdelmét a 74 kg-os kategóriában, és a csepeliek egy bronzérmet is begyűjtöttek a 74 kg felettiek között.

Egyéniben Hídvégi Nándor állt legközelebb az aranyérem megszerzéséhez: a békéscsabai kick-boxos a light-contact szabályrendszer 63 kg-os súlycsoportjában végül a második helyen végzett.

A fiatalabbak eredményeit is beleszámítva a – főképp budapestiekből és békéscsabaiakból álló – magyar küldöttség 13 arany-, 8 ezüst- és 14 bronzéremmel a házigazda olaszok és az angolok mögött a harmadik helyen zárt a nemzetek versenyében.

0 Tovább

Újabb rekordokra készül az Év Sportolója címre jelölt kick-boxos

A 2018-as év legjobb hazai férfi sportolója cím esélyei közé választották a tavaly három Eb-aranyat nyert Veres Rolandot. A sporttörténelmi kick-box rekordokra pályázó és profi ökölvívó karrierre is készülő klasszis sorrendben másodszor szerepel a top 10-es listán, ráadásul egyetlen, nem olimpiai sportágat képviselő versenyzőként.



Ismét a magyar sportélet elitjébe került a Halker-Király Team kick-boxosa, Veres Roland. A huszadik életévét most januárban betöltő csepeli kiválóság fiatal kora ellenére már tavaly is szerepelt az Év Sportolója jelöltjei között, az idei újabb listára kerülést pedig kifejezetten nagy elismerésnek tartja.

„Igazán nívós dolog, hiszen nem mindenkinek sikerül egymás utáni években bekerülni a top 10-be. Az osztálytársaim, ismerve az eredményeimet, már régebben is kérdezgették, hogyan lehet, hogy nem hallanak rólam az emberek. Szóval nagyon jó érzés, hogy már egyre több figyelmet kapok” – mondta Veres Roland.

A sportágában 2018 legjobb férfi versenyzőjének választott kick-boxos idén minden eddiginél magasabbra tör: az őszi világbajnokságon eddigi négy egyéni aranya mellé még hármat gyűjtene, hogy megdöntse a nyáron visszavonult honfitárs, Mórádi Zsolt világcsúcsát, emellett pedig a profi ökölvívásba is belevág.

“Ha összejönne a hetedik egyéni vb győzelem, ebben a tekintetben egyeduralkodóvá válnék a sportágban, ami húszéves koromra elég szép teljesítmény lenne. Mindemellett szeretnék nekiállni a profi karriernek, és még magasabb szintre lépni azáltal, hogy az ökölvívásba is belekezdek. Idén ugyanúgy ott leszek minden szokásos kick-box versenyen, ahol minél több Grand Champion címet akarok elhódítani, és mellé még tervezek legalább három profi ökölvívó mérkőzést.”

 A roppant céltudatos csepeli sportoló az évet egy újdonsággal kezdi: életében először külföldön tart szemináriumot. Nem is akárhol: edzőjével és egyben csapattársával, a sokszoros világbajnok Jároszkievicz Krisztiánnal a kick-box egyik fellegvárának tartott Oroszországba utaznak.

„Nagy megtiszteltetés, hogy éppen Moszkvában oktathatok először, ráadásul az egész orosz válogatott előtt. Mi magyarok a felkészülés tekintetében a világ élvonalában járunk, és örülök, hogy ezt egyre többen ismerik el. Egyhetes edzőtáborban veszünk részt” – közölte Veres Roland, akinek az orosz vendégszereplés utolsó napján tartott verseny lesz az idei első megmérettetése.

0 Tovább

Az év kick-boxosai: Veres Roland és Busa Andrea

A korszakváltás éve volt 2018 a sportágban

A 19 éves létére már világklasszis Veres Rolandot és a többszörös Európa-bajnok Busa Andreát választotta az év sportolójának a Magyar Kick-box Szakszövetség. Mindkét versenyző halmozta idén a címeket, miközben karrierjükben – akárcsak a sportág hazai életében – új korszak kezdődött 2018-ban.

 

Sokkal felszabadultabban versenyzett idén, ennek is köszönheti kiemelkedő eredményeit – véli az év női kick-boxosának megválasztott Busa Andrea. A civilben tanárként dolgozó sportoló tavalyhoz képest kissé visszavett a tempóból, és 2018-ban arra koncentrált, hogy minden megmérettetést élvezzen. A Halker-Király Teamet erősítő versenyző tavaszra jó formába lendült, ennek köszönhetően három aranyérmet is elhozott a világkupa sorozat egyik legrangosabb állomásának számító budapesti viadalról, a Riminiben megrendezett világkupán pedig saját súlycsoportja mellett a Grand Champion címet is elnyerte. Utóbbihoz fűződik idei legemlékezetesebb mérkőzése, ahol életében először sikerült legyőznie egyik legnagyobb, olasz nemzetiségű riválisát.

Busa Andrea az őszi Európa-bajnokságokat is sikerrel vette. Októberben a pozsonyi kontinensviadalon a számára újdonságnak számító kick-light szabályrendszerben győzedelmeskedett.

„A 70 kg-ban indultam, vagyis 10 kilóval fentebb, mint a saját súlycsoportom, és ez volt az első világversenyem kick-lightban, szóval nagyon örültem, hogy sikerült behúzni az aranyat. Gondoltam, hogy van esélyem, hiszen robbanékonyabb és gyorsabb voltam az ellenfeleknél, de azért féltem a súlykülönbségtől” – emlékezett vissza a szegedi kick-boxos, aki a novemberi Eb-n pointfightingban is elsőséget szerzett.

 

Veres Roland is méltán érdemelte ki az év férfi kick-boxosa címet. A többszörös világbajnok bunyós 2018-ban rekordszámú, összesen tíz Grand Champion trófeát gyűjtött a nagy nemzetközi versenyeken. A nyáron sikeresen mutatkozott be a sportág őshazájának számító Egyesült Államokban is, az őszi Eb-kről pedig három aranyat hozott el. Tette mindezt azzal a szándékkal, hogy nyomdokába lépjen a nyáron visszavonult, minden idők legeredményesebb kick-box versenyzőjének tartott Mórádi Zsoltnak, sőt, túl is szárnyalja a sikereit.

„Nem mondom, hogy ez az évem volt a legsikeresebb, hiszen az edzőim, Király István és Jároszkievicz Krisztián úgy tanítottak, hogy a csapat az első, és idén nem tudtuk megnyerni az Európa-bajnokság csapatversenyét. Ennek ellenére nagyon kemény munkával egyéniben sikerült szinte mindent megnyernem. Korábban Mórádi Zsolt és a bátyjaim hozták el rendszerint a súlycsoportok felett álló Grand Champion versenyek első helyét. Idén viszont egy generációváltás által úgymond segítség nélkül maradtam, egyedül vívtam meg rengeteg döntőt, és erre nagyon büszke vagyok” – fogalmazott Veres Roland.

A csepeli sportoló hozzátette: jövő évi céljai között van a kick-box népszerűsítése és „énmárkájának” építése, ennek jegyében már készíti első dokumentumfilmjét a YouTube-ra.

A távolabbi jövővel kapcsolatban az év kick-boxosai egyaránt óriási sikernek nevezték, hogy a NOB novemberben elismerte a WAKO világszövetséget, és ezzel gyakorlatilag felvette a kick-boxot az olimpiai – bár az ötkarikás játékokon egyelőre nem szereplő – sportágak közé. Egy esetleges jövőbeli szereplés lehetőségéről Roland azt mondta, komoly esélyt lát arra, hogy a 2028-ban Los Angelesben ott legyen a sportág és ő még tatamira állhasson. Andrea ugyanakkor úgy vélte, habár az olimpiára kerülésig ő maga kiöregszik a versenysportból, nem akar elszakadni a kick-boxtól, így az sem kizárt, hogy edzőként a jövő nemzedékét szeretné majd látni az ötkarikás játékokon.

0 Tovább

Veres fivérek: hétből hét kick-boxos arany

Meghódította Rómát a kick-boxos Veres Roland és Richárd: a testvérek az olasz fővárosban kétfős csapatok számára rendezett nemzetközi versenyen hét kategóriában indultak el, és mindegyikben diadalmaskodtak. Az idén három Európa-bajnoki címet nyert Veres Roland elmondta: tavalyhoz hasonlóan idén is szeretne az Év Sportolója gálán részt venni, vagyis bekerülni az esztendő legjobb tíz hazai versenyzője közé.

 

A 2017 őszén megrendezett budapesti kick-box vb-n négy aranyat szerzett Veres Roland az idén is mindent megnyert, amit lehetett. Három Európa-bajnoki címe mellé súlycsoportjában első lett a Világkupa sorozatban, a római évzáró viadalon pedig méltóképpen búcsúztatta az idényt.

Az 1000 versenyzőt felvonultató olaszországi megmérettetésen a még mindig csak 19 éves fiatalember bátyjával, a szintén világbajnok Veres Richárddal alkotott legyőzhetetlen párt. A Halker-Király Team duója a pointfighting szabályrendszerben 69, 84 és +84 kg-ban is elindult, és ugyanígy tettek a szabad nevezéses versenyszámokban is: utóbbiban bárki bárkivel összeállhatott, mégsem sikerült senkinek felülmúlni őket. A csepeli klasszisok emellett egy másik szabályrendszerben, a light-contactban a 69 kilósok között is verhetetlennek bizonyultak.

„Látták, hogy fáradunk, és egyre inkább akartak legyőzni bennünket, de nem sikerült” – mesélte Veres Roland.

A magyaroknak ugyanis összesen 21 mérkőzésük volt, mind hat menetes, ami három-három perc küzdelmet jelentett a versenyzőknek. Ezáltal a Veres fivérek fejenként egy órát(!) töltöttek éles küzdelemben a tatamin.

„Jól sikerült az év, aminek a megkoronázása az lenne, ha ismét bekerülnék az Év Sportolója szavazáson a legjobb tíz magyar férfi sportoló közé. Évről évre szeretnék előrébb lépni, úgy, ahogy a most már a Nemzetközi Olimpiai Bizottság által is elismert sportággá vált kick-box presztízse is nő.” – jelentette ki Veres Roland.

0 Tovább

Bekerült az olimpiai családba a kick-box

A Nemzetközi Olimpiai Bizottság elnöksége pénteki tokiói ülésén úgy döntött, hogy hivatalosan is elismeri a WAKO (World Association of Kickboxing Organizations) világszövetséget – adta hírül a Magyar Kick-box Szakszövetség. A NOB ezzel gyakorlatilag felvette a kick-boxot az olimpiai – bár az ötkarikás játékokon egyelőre nem szereplő – sportágak közé.

 

A döntésről a NOB-elnöke levélben értesítette Francesca Falsonit, a WAKO ideiglenes elnökét. Thomas Bach gratulált és üdvözölte a kick-box világszövetséget az olimpiai családban.

Francesca Falsoni a WAKO hivatalos honlapján mérföldkőnek nevezte a döntést. Emlékeztetett rá, hogy a 129 tagországgal rendelkező WAKO még 2016-ban folyamodott az elismerésért.

Mintha hirtelen bekerültünk volna egy elit klub tagjai közé – fogalmazott Galambos Péter, a Magyar Kick-box Szakszövetség elnöke.

„Ez a döntés az egész világon hatalmas presztízst jelent a kick-boxnak, és rendkívül sok területre kihat majd. Nincs ez másképpen Magyarországon sem, csak hogy egy példát említsek: eddig a diákolimpiákon és egyéb versenyeken elért eredményeink nem számíthattak be a középiskolai és egyetemi felvételik pontszámába. Ez az elismerésnek köszönhetően megváltozhat majd, így a fiatal sportolóinknak többet tudunk majd nyújtani. Emellett persze fontos kihangsúlyozni azt is, hogy a sportágban kifejezetten jók állunk a sportdiplomácia területén, világszinten pedig az egyik legeredményesebb nemzet vagyunk.” – mondta Galambos Péter.

A tavalyi kick-box világbajnokságnak Budapest adott otthont, ahol a magyar válogatott második helyen végzett az éremtáblázaton. Szintén másodikak lettek fiataljaink az idei korosztályos vb-n, jövőre pedig hazánk rendezheti az utánpótláskorúak Európa-bajnokságát.

Közel vannak a tűzhöz a magyar sportvezetők is: az MKBSZ alelnöke, Király István egyben az európai szövetség első alelnöke, Szabó Gábor tagja a WAKO ringes bírói bizottságának, míg a sportág legeredményesebb versenyzője, a nemrég visszavonult Mórádi Zsolt a sportolói bizottság elnöke.

fotó: Kovács Tamás/MTI

0 Tovább

Öt magyar arany a kick-box Európa-bajnokságon

Öt arany-, öt ezüst- és hat bronzérmet nyertek a magyarok a Mariborban megrendezett kick-box Európa-bajnokságon. A 31 ország 500 versenyzőjét felvonultató Eb-n Veres Roland duplázni tudott, rajta kívül Murvai Lívia, Busa Andrea és Brunner Boglárka lett Európa-bajnok. Az éremtáblázaton Magyarország a harmadik lett.


A hét szabályrendszert magába foglaló sportágban a hagyományoknak megfelelően – a versenyek kezelhetősége végett – az idén is két Európa-bajnokságot rendeztek. Az októberi pozsonyi kick-light, low-kick és K1 kontinensviadalt követően a héten Szlovéniában a pointfighting, a light-contact, a full-contact és a zenés formagyakorlat szakágak legjobbjai gyűltek össze.



A tavalyi budapesti vb legeredményesebb versenyzője, Veres Roland pointfightingban és light-contactban is indult, és mindkettőben diadalmaskodott. A még mindig csak 19 éves klasszis így három Eb-elsőséggel zárta az évet, hiszen előzőleg Pozsonyból is elhozta a kick-light szabályrendszer aranyérmét. Érdekesség, hogy a csepeli Halker-Király Team versenyzőjének két bátyja is döntőbe jutott Mariborban, de Alexnek és Richárdnak be kellett érnie a második hellyel.

 



A pozsonyi Eb másik magyar győztese Busa Andrea volt, aki Szlovéniában is legyőzhetetlennek bizonyult. A szegedi tanárnő remek szezont tudhat maga mögött: az év egyik legnagyobb versenyén, a májusi budapesti világkupán három elsőséggel a legjobb magyarnak bizonyult, és mindkét Eb-ről aranyéremmel térhetett haza.

A dobogó tetejére állhatott fel pointfightingban Murvai Lívia is, akárcsak a kiütésre menő full-contact szakágban Brunner Boglárka.

"Ahhoz képest, hogy éppen generációváltáson esik át a válogatott, kifejezetten jól sikerült az Európa-bajnokság. Ugyanakkor azt mondhatom, hogy sikerülhetett volna még jobban, hiszen több döntőnk is volt, ahol csak nüanszokon múlt, hogy nem lett még néhány első helyünk. Külön örülök, hogy Brunner Bogi révén full-contactban is lett egy Európa-bajnokunk, sokra tartom, hogy a nagyon erős ringes mezőnyben is el tudtunk csípni egy aranyat" - értékelt Galambos Péter, a Magyar Kick-box Szakszövetség elnöke.

A felnőttekkel együtt rendezték meg a veteránok küzdelmeit, ahol a magyarok három első, három második és négy harmadik helyet szereztek. Különösen emlékezetes az egykori nagy bajnok, Csikós Péter aranyérme, aki kategóriájának döntőjében nemcsak ellenfelét, hanem - véletlenül - még a bírót is fejbe rúgta.

Kick-box Európa-bajnokság, Maribor, a magyar érmesek:

Pointfighting:
Férfiak:
57 kg: 1. Veres Roland
69 kg: 2. Veres Alex
74 kg: 2. Veres Richárd
84 kg: 3. Juhász Ábel
89 kg: 3. Opauszki Dávid
Nők:
50 kg: 1. Murvai Lívia
60 kg: 1. Busa Andrea
70 kg: 2. Nagy Henrietta
+70 kg: 3. Szabó Dorina
Csapat: 2. Magyarország

Light-contact:
Férfiak:
57 kg: 1. Veres Roland
63 kg: 3. Fésű Lajos
Nők:
55 kg: 2. Gremen Petra
60 kg: 3. Nagy Rita

Full-contact:
Nők:
+70 kg: 1. Brunner Boglárka

Zenés formagyakorlat:
Pusztakezes kategória, férfiak: 3. Puravecz Péter

0 Tovább

Kick-box Eb: nyolc magyar döntős

Tizenöt érem már „zsebben” van a Mariborban zajló kick-box Európa-bajnokságon. A 31 ország 500 versenyzőjét felvonultató kontinenstornán a magyarok nyolc döntőbe verekedték be magukat. A tavalyi budapesti vb legeredményesebb sportolója, Veres Roland két kategóriában is bejutott a fináléba, de bátyjai, Alex és Richárd is aranyéremért lépnek tatamira.

 

A hét szabályrendszert magába foglaló sportágban a hagyományoknak megfelelően – a versenyek kezelhetősége végett – idén is két Európa-bajnokságot rendeznek. Az októberi pozsonyi kick-light, low-kick és K1 kontinensviadalt követően Szlovéniában a pointfighting, a light-contact, a full-contact és a zenés formagyakorlat szakágak legjobbjai mérik össze tudásukat.

A keddtől szombatig tartó Eb selejtezői során 15 kategóriában jutott be magyar a legjobb négy közé. A Magyar Kick-box Szakszövetség vezetésének legnagyobb örömére a számos helyen generációváltáson átesett válogatott tagjai mind a négy szabályrendszerben ott lesznek az éremátadásokon.

 

Legjobban a pointfightingosok szerepeltek Mariborban: a 19 éves Veres Roland mellett két testvére, Alex és Richárd is az aranyért küzdhet, míg a nőknél Murvai Lívia, Busa Andrea és Nagy Henrietta finalista. Veres Roland light-contactban is bejutott a döntőbe, akárcsak a hölgyek mezőnyében Gremen Petra. A kiütésre menő full-contact szakágban Brunner Boglárka pénteken még a döntőbe jutásért száll ringbe, így ő még a dobogó bármelyik fokán végezhet, míg pusztakezes formagyakorlatban Puravecz Péter harmadik lett.

 

Kick-box Európa-bajnokság, a magyar érmesek:

Pointfighting: Veres Roland (57 kg, döntős), Veres Alex (69 kg, döntős), Veres Richárd (74 kg, döntős), Juhász Ábel (84 kg, bronzérmes), Opauszki Dávid (89 kg, bronzérmes), Murvai Lívia (50 kg, döntős), Busa Andrea (60 kg, döntős), Nagy Henrietta (70 kg, döntős), Szabó Dorina (+70 kg, bronzérmes)

Light-contact: Veres Roland (57 kg, döntős), Fésű Lajos (63 kg, bronzérmes), Gremen Petra (55 kg, döntős), Nagy Rita (60 kg, bronzérmes)

Full-contact: Brunner Boglárka (+70 kg, elődöntős)

Zenés formagyakorlat: Puravecz Péter (pusztakezes kategória, bronzérmes)

0 Tovább

Lengyelországban vendégeskedtek legjobb kick-boxosaink

A hazaiak legjobbjaival mérkőzött meg Lengyelországban a magyar kick-light válogatott. A Kartuzy városában rendezett kick-box gálán összességében 5-4-es hazai siker született, de a magyar versenyzők is nagyszerűen küzdöttek és a megmérettetés néhányuk számára jó erőpróba volt a hónap közepén sorra kerülő Európa-bajnokság előtt - adta hírül a Magyar Kick-box Szakszövetség.

 

 

A független lengyel állam kikiáltásának századik évfordulója alkalmából számos rendezvényt, köztük sporteseményeket tartanak a napokban. Ezek egyike volt a Balti-tenger közeli városban lebonyolított kick-box gála, amelyen a sportág szakágai közül a félerős ütéseket és rúgásokat alkalmazó kick-light szabályok szerint zajlottak a küzdelmek.

 

A válogatott összecsapáson a legutóbbi Európa-bajnokság éremtáblázatán a kick-light szakágban második helyen végzett magyar nemzeti együttes volt a vendég. A mieink közül Debre Bence, Bárdosi Sándor, Szmolek Emánuel és Szabó Dávid egyformán egyhangú pontozással nyert, míg akadt olyan csata, amelynél valamelyest lejtett a pálya a hazai versenyző javára.

„Kitettek magukért a versenyzők, jól bunyózott mindenki” – értékelt a válogatott egyik edzője, Olasz Attila. – „A gála nagyon jól szervezett volt és ehhez méltó színvonalú mérkőzések zajlottak, amelyek közül kettő véleményes volt, azokon szerintünk a mi sportolónk volt a jobb, de most ez egy olyan esemény volt, amelyen érezni lehetett, hogy a lengyeleknek kell győzniük. A tervek szerint valamikor a jövő tavasszal mi fogadjuk majd őket és akkor visszavágunk.”

 

Olasz Attila – aki a korábbi sokszoros világbajnok Dancsó Zoltánnal együtt irányítja a kick-light és a light-contact válogatottak munkáját – arról is beszámolt, hogy a tatamira lépett magyarok közül hárman indulnak majd a közelgő Eb-n is. Mariborban Bárdosi Sándor full-contactban, míg Szmolek Emánuel és Vida Ádám light-contactban méretteti meg magát.

„Jó volt ez a gála arra is, hogy szokják a stresszhelyzetet és éles küzdelemben kelljen teljesíteniük. Szerencsére ők is és a többi magyar is sérülés nélkül hozta le a meccseket” – mondta a szakember. Hozzátette: hétfőn Tatán már kezdődik is az Eb-re felkészítő edzőtábor, és jövő vasárnap utaznak Szlovéniába, a kontinensviadal helyszínére.  

 

Kick-box gála, Kartuzy, a mérkőzések eredménye:

63 kg: Grünczeisz Patrik-Kacieja 0-3

69 kg: Debre Bence-Bieus 3-0
74 kg: Bálint Zoltán-Nizejewski 1-2

74 kg: Bárdosi Sándor-Durma 3-0
79 kg: Szmolek Emánuel-Kryszewski 3-0

84 kg: Kis Balázs-Puczynski 0-3

84 kg: Szabó Dávid-Wisniewski 3-0

89 kg: Vígváry Viktor-Wypchal 1-2

+94 kg: Vida Ádám-Grzesiak 0-3

0 Tovább

sportbanyaszat

blogavatar

Sokkal több érték, és érdekes sztori van a sportban, mint ami elsőre látszik. Isten hozott a 2-es tárnában!

Kedvencek

NemOlimpiaiSportok NemOlimpiaiSportok

Ezen az oldalon a nem olimpiai sportágak híreit olvashatják. Ha infót szeret...

Közösségben az Egészségért Közösségben az Egészségért

Egy jó közösségben minden egyszerűbb, a sport és céljaid elérése egyar...

Feedek

Feedek

Archívum