Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Kungfu Eb – 16 éremmel tértek haza a magyarok!

Sikeres generációváltás után a magyar válogatott minden idők egyik legsikeresebb kungfu Európa-bajnokságát zárta Görögországban. A Loutrakiban megrendezett világversenyen a nemzeti csapat 6 arannyal, 3 ezüsttel és 7 bronzzal végzett.

„Várakozáson felül szerepeltek a mieink. Több kategóriában is voltak meglepetés érmek, és ez a jövőt illetően bizakodással tölt el” – értékelt Varga István, a hazai szövetség elnöke.

„A sportág szempontjából is fontos volt, hogy rendben véget érjen ez az Eb. A pandémia miatt több kontinensbajnokság is elmaradt. Most összevont Eb-t rendeztünk. Ezúttal az európai szövetség elnökségi tagjaként vettem részt, bíróként pedig Váradi György jól vizsgázott” – tette hozzá  sportvezető, aki a Nemzeti Versenysport Szövetség elnökségi tagja is egyben. Loutrakiban 19 ország 700 harcosa indult.

Magyar dobogós helyek:

Felnőtt

Filóci Mihály - chen stílusú taijiquan - aranyérem

Filóci Mihály - egyéb fegyveres formagyakorlatban – arany

Szatai Zoltán – bot formagyakorlat – arany

Oláh Roland Ákos – szablya – arany

Pintér Bálint (80 kg) – qingda – ezüst

Szatai Zoltán – utánzó formagyakorlat – bronz      

Nagy Márk Krisztián (65 kg) – qingda – bronz

Ifjúsági

Mák Attila (65 kg) – qingda – ezüst

Nitas Kevin János – tradicionális pusztakezes formagyakorlat – bronz

Nitas Kevin János – bot formagyakorlat – bronz

Senior

Herczeg András – pusztakezes formagyakorlat - arany

Herczeg András – hosszú fegyveres formagyakorlat - arany

Arutyunjan Mária – déli stílusú pusztakezes formagyakorlat – bronz

Korecz Éva Katalin – taijiquan pusztakezes formagyakorlat - ezüst

Gyerek

Arutyunjan Aurora - Shaolin ököl formagyakorlat – bronz

Anna-Maria Arutyunjan – modern wushu pusztakezes formagyakorlat – bronz 

0 Tovább

Bekerült a kungfu az ifjúsági olimpiára

Sporttörténelmi bejelentést tett a kungfusok számára a Nemzetközi Olimpiai Bizottság. Az ötkarikás szervezet elnöksége jóváhagyta, hogy a kínai eredetű küzdősport ott lehet a 2022-ben sorra kerülő ifjúsági olimpián, amelyet Szenegál fővárosában, Dakarban rendeznek.

A NOB közlése szerint a helyi szervezők kezdeményezték a kungfu – más néven a wushu –, valamint az ötfős baseball programba emelését kiegészítő sportágakként. Mindkettő első alkalommal szerepel olimpiai játékokon, és a bekerülés hatalmas fejlődési lehetőség a sportágak számára – hangsúlyozta a közlemény.

A wushu korábban már szerepelt a 2014-es nankingi ifjúsági olimpián, ám akkor még csak bemutató sportágkén volt jelen.

"Nagyon büszkék vagyunk, hogy ilyen döntés született" – nyilatkozta Varga István, a Magyar Tradicionális Kungfu és Wushu Szakszövetség főtitkára. – "Mérföldkő ez a sportág történetében, és bízunk benne, hogy egy nagy lépés is afelé, hogy a wushu ott legyen majd a nyári olimpiákon is. Tavaly év végén új elnököt választott a sportág nemzetközi szövetsége, aki azt hangoztatta, hogy a kínai sportirányítás eltökélt abban, hogy a wushu bekerüljön az ötkarikás programba. Ez a törekvés látszik most első körben megvalósulni. Idén nyáron lesz az ifjúsági világbajnokságunk, ahonnan minden bizonnyal kvalifikálni lehet majd Dakarra. A vb-n magyar csapat is indul, és mindent megteszünk azért, hogy legyen versenyzőnk az ifjúsági olimpián."

A Dakarban sorra kerülő multisport-eseményt 2022. október 22. és november 9. között rendezik meg.

0 Tovább

Három magyar elsőség a kungfu világbajnokságon

Négy érmet szereztek a magyarok a Kínában szerdán befejeződött kungfu világbajnokságon. Az eseményen 48 országból közel 900 versenyző indult, köztük hat magyar kungfus. A sportág történetében még soha nem vett részt ilyen nagy létszámú magyar csapat vb-n, és a mostani az eddigi legjobb szereplés is.

 

A kétévenkénti világbajnokságokat hagyományosan Kína híres harcművészeti központjainak egyikében rendezik meg, ezúttal a Szecsuán tartományban fekvő Emeishan városa volt a helyszín.

A magyar versenyzők közül a felnőtteknél Kiss Dorottya volt a legeredményesebb, aki a Shaolin ököl formagyakorlat kategóriában világbajnoki címet szerzett, és a szablyával végrehajtott versenyszámban is csak alig maradt el a dobogótól: negyedik lett.

A férfiaknál Filóci Mihály is felállhatott a dobogóra, aki a Chen stílusú tajcsicsuan kategóriában harmadik helyen végzett.

Az ifjúságiak mezőnyében Kósa Panna két kategóriában indult és mindkettőben első lett. A világbajnoki címeket a Shaolin ököl, illetve az egyenes kard formagyakorlatban szerezte meg.

„Az elmúlt években a szövetség néhány egyesületénél nagyon szisztematikus utánpótlás-felkészítő program indult el, amelyet idén a sportért felelős államtitkárság is támogatott. Ennek a szakmai programnak az első kézzelfogható eredménye az áprilisi Európa-bajnokságon tapasztalt rendkívül jó szereplés volt, a mostani világbajnokságon elért három elsőség pedig azt mutatja, hogy nagyon jó irányba indultunk el" – mondta a sporttörténelmi eredmények kapcsán Varga István, a Magyar Tradicionális Kung-fu és Wushu Szakszövetség főtitkára.

0 Tovább

sportbanyaszat

blogavatar

Sokkal több érték, és érdekes sztori van a sportban, mint ami elsőre látszik. Isten hozott a 2-es tárnában!

Kedvencek

NemOlimpiaiSportok NemOlimpiaiSportok

Ezen az oldalon a nem olimpiai sportágak híreit olvashatják. Ha infót szeret...

Közösségben az Egészségért Közösségben az Egészségért

Egy jó közösségben minden egyszerűbb, a sport és céljaid elérése egyar...

Feedek

Feedek

Archívum