Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Újabb aranyak a szkander-, és paraszkander-világbajnokságon!

Továbbra is bomba formában versenyeznek a magyar válogatott tagjai a Budapesten zajló 39. szkander-, és paraszkander-világbajnokságon.

 

Simon Dániel a csütörtöki bronzérme után aranyérmes lett, miután a junior mozgáskorlátozottak +55 kilogrammos kategóriájában jobb kézzel nem talált legyőzőre. Ugyancsak aranyérmes lett Józsa Mihály, aki a senior grand masters 75 kilós kategóriában győzött. Fináléba jutott Ahmed Zsuzsa is a női masters korosztályban, azonban a 80 kilós magyar versenyző kikapott a döntőben, így ezüstérmes lett.

A világbajnokság negyedik napján további négy magyar éremnek örülhettek a szurkolók: Dobos Attila (masters, +100 kg), Simon Ferenc (grand masters, 100 kg) állhatott fel a dobogó harmadik fokára, valamint Nánási István a hallássérültek között a +100 kilogrammos kategóriában két bronzérmet gyűjtött be, előbb bal kézzel, majd jobb kézzel lett éremtulajdonos.

Pénteken Nánásin Istvánon kívül – aki mindkét kézzel érmet szerzett - valamennyi magyar jobb kézzel volt eredményes.

A vasárnapig tartó világbajnokságon a magyar válogatott 14 érmet szerzett eddig. Korábban az U21-eseknél Barzsó Henrietta egy ezüstöt és egy bronzérmet szerzett. Farkas István (junior mozgáskorlátozott +55 kg) aranyérmet, Fenyvesi József (hallássérült, 60 kg) ezüstérmet, Simon Dániel (junior mozgáskorlátozott +55 kg), Fazekas Andrea (női masters, 60 kg) és Rojkó Zoltán (mozgássérült, 90 kg) pedig bronzérmet szerzett.

„Úgy gondolom, hogy két versenynappal a világbajnokság vége előtt bőven túlteljesítettük az elvárásokat, ugyanis 11 éremre számítottunk a világverseny előtt. Az érmeken túl további értékes pontszerző helyetek gyűjtöttek be a magyarok” – nyilatkozta Csabai Attila, a Magyar Szkander Szövetség elnöke.

0 Tovább

Elképesztő magyar fölény a kick-box Eb-n

Nem kevesebb, mint 37 magyar vívhat döntőt a Szkopjéban zajló korosztályos kick-box Európa-bajnokságon. A macedóniai kontinensviadalon 37 ország közel 1500 sportolója indult három korosztályban és hat szabályrendszerben. Magyarországot 105 versenyző képviseli.

 

A szokatlanul nagy számok mögött az áll, hogy az Eb-n összevontan kadet1 (10-12 évesek), kadet2 (13-15), illetve junior (16-18) korosztályban is rendeznek versenyeket, ráadásul a sportág mind a hat küzdelmi szakágában – és valamennyiben a fiúknál és a lányoknál is több súlycsoportban – avatnak bajnokokat, egy nemzetből pedig kategóriánként két versenyző indulhat. A félerős ütéseket és rúgásokat engedélyező pointfighting, light-contact és kick-light kategóriák tatamin zajlanak, míg a kiütésre menő full-contact, low-kick és K1 szabályrendszereket ringben bonyolítják le.

A magyar válogatott tagjai közül 15-en pointfightingban, 14-en kick-lightban, 7-en light-contactban jutottak a döntőbe, míg full-contactban is van egy magyar finalista. Utóbbi a tavaly a felnőttek között is három Európa-bajnoki címet szerzett Veres Roland, aki a korosztályos tatamis vb- és Eb-aranyak után ezúttal a ringben próbálta ki magát.

„Minden korosztályban vannak döntőseink” – számolt be Király István, a Magyar Kick-Box Szakszövetség alelnöke, akit a napokban választottak az európai szervezet első alelnökének. – „Nagyon-nagyon sokat számított, hogy a hazai szövetség jelentős mértékben támogatni tudta az utánpótlás felkészülését. Ennek meg is lett az eredménye, nemigen látok olyan országot, amely hasonlót produkált volna. És ez nem jelenti azt, hogy könnyű meccseink lettek volna. Viszont hátborzongató, amilyen szurkolást rendez a csapat, a srácok egy emberként drukkolnak mindenkinek. Nyilván az eredmények eloszlanak három korcsoport és hat szabályrendszer között, de így is minden idők legjobb szereplése körvonalazódik.”

A korosztályos Európa-bajnokság kedden kezdődött és szombatig tart.

0 Tovább

Szkander-vb: Aranyérem a harmadik napon

Öt érmet szereztek a magyarok a budapesti szkander-vb 3. napján. Farkas István személyében megvan az első magyar aranyérmes is.

Farkas István szerezte az első magyar aranyérmet a 39. szkander-, és paraszkander-világbajnokságon. A Budapesten zajló világversenyen a 17 éves sportember a junior mozgáskorlátozottak +55 kilogrammos kategóriájában állhatott a dobogó tetejére. Ugyanebben a kategóriában Simon Dániel bronzérmes lett.

Az újdonsült világbajnok elmondta, hogy idő kell, amire a sikert feldolgozza. „Még mindig nem fogom fel, hogy mi történt. Kemény verseny volt, a döntőbeli ellenfelem egy török szkanderes volt, ő nem tett annyira próbára, mint Simon Dani, akivel a legnehezebb meccset vívtam ezen a világbajnokságon” – értékelt Farkas István.

A hallássérültek 60 kilós kategóriájában döntőbe jutott Fenyvesi József is, aki végül kikapott grúz ellenfelétől, így ő ezüstérmet szerzett.

A női masters 60 kilósok között Fazekas Andrea bronzérmes lett, akárcsak Rojkó Zoltán a mozgássérültek 90 kilogrammos kategóriájában. Valamennyien bal kézzel lettek érmesek.

A 39. szkander-, és paraszkander-világbajnokságon a magyar válogatott összesen hét éremmel büszkélkedhet. Korábban az U21-eseknél Barzsó Henrietta egy ezüstöt és egy bronzérmet szerzett.

0 Tovább

Majthényi bízik Berecz felzárkózásában

Az Opel Finn Gold Cup operatív igazgatója bízik Berecz Zsombor előrelépésében. Majthényi Szabolcs szerint a magyar versenyző jó átlagot fut.

 

 

„Van egy 36. helye, ami kilóg a sorból, de ha a tízedik helyek körül átlagolunk, akkor végig ott van elől. Zsombor nagyon jókat tud javítani, tehát amikor nem jön be neki egy oldalválasztás, utána is fel tud zárkózni, érzem benne az erőt, hogy most megint fog egy nagyot villantani. Az első nap nagyon jól sikerült neki, és szerintem, ha látja, hogy nincs szerencséje, de ennek ellenére elől tud maradni, akkor abból erőt meríthet. Úgy gondolom, egy konzervatív vitorlázással ott tud lenni az első tízben, onnan pedig fel tud jönni” – mondta Majthényi Szabolcs.

 

A magyar versenyző az ötödik és hatodik futamban 10. és 16. helyen ért célba, ezzel összetettben a 6. helyen áll. A vasárnapig tartó világversenyen 32 ország 124 sportolója indult.

0 Tovább

Szkander-világbajnokság: Barzsó Heni ismét a dobogón!

Barzsó Henrietta megszerezte második érmét a 39. szkander-világbajnokságon. A magyar versenyző a budapesti vb második napján az U21-es korosztályban a 60 kilósok között jobb kézzel bronzérmes lett.

Barzsó utolsó éves ebben a korosztályban, és elmondása szerint sportkarrierje két legfontosabb érmét gyűjtötte be a fővárosban. A MOM Sportközpontban zajló vb nyitónapján ezüstérmes lett ugyanebben a kategóriában.

Álmodni sem mertem arról, hogy egy hazai rendezésű világbajnokságon mindkét kézzel érmet szerzek. Ráadásul úgy, hogy két napja még lázam volt. Elmondhatatlan az az öröm, amit most érzek. A hétvégén a felnőtt mezőnyben is asztalhoz állok, ott a célom az, hogy benne legyek a legjobb hatban” – összegzett Barzsó Henrietta.

A Magyar Szkander Szövetség elnöke szerint jól kezdték válogatottjaink a világbajnokságot. „Két nap, két érem, de Barzsó Heni dobogós helyezésein kívül számos pontszerző pozíciót könyvelhetett el eddig a magyar válogatott. Bízunk a jó folytatásban…” – nyilatkozta Csabai Attila, aki a nemzetközi szövetség alelnöke is egyben.

A 39. szkander-, és paraszkander-világbajnokságon több mint félszáz ország 1200 versenyzője indult.

0 Tovább

Brencsán Ábel: fantasztikus dolog, hogy Magyarország rendezheti meg a Finn-világbajnokságot

Egyelőre jó arcát mutatja a Balaton az Opel Finn Gold Cupon. A balatonföldvári világbajnokság szeptember 10-én zárul.

 

 

Fotó: Cserta Gábor

Zajlik a Finndingi-világbajnokság! Az olimpiai hajóosztályban a világ legjobbjai versenyeznek, köztük az Eb-ezüstérmes Berecz Zsombor is vízre szállt. Az első nap után a magyar klasszis a második helyen állt.

 

Brencsán Ábel szerint fantasztikus dolog, hogy idén Magyarország rendezheti meg ezt a világversenyt. A Magyar Vitorlás Szövetség versenysport-menedzsere úgy látja, hogy a Balaton eddig kifejezetten jó arcát mutatja. „A Balatont vitorlázók általában a kiszámíthatatlan jelzővel szokták illetni. Volt olyan világverseny, amikor a mezőny a gyenge szél miatt nem jó szájízzel távozott Magyarországról. Ezúttal eddig kifejezetten jó szél volt, úgy néz ki, hogy Berecz is jól szerepel” – mondta a Magyar Vitorlás Szövetség versenysport-menedzsere.

 

Az első versenynap után összetettben a horvát Nenad Bugarin állt az élen. A vasárnapig tartó versenyen 32 ország 124 sportolója indult.

0 Tovább

Szkander-világbajnokság: Megvan az első magyar érem!

Látványos megnyitóval és magyar éremszerzéssel kezdődött a 39. szkander- és paraszkander-világbajnokság Budapesten. A MOM Sportközpontban zajló világversenyen 56 ország mintegy 1200 versenyzője áll asztalhoz, a magyar válogatott 69 fővel vesz részt. A küzdelmek vasárnapig tartanak.

Már az első napon volt magyar érem a szkander-világbajnokságon! Az U21-es korosztályban Barzsó Henrietta a 60 kilósok között bal kézzel ezüstérmet szerzett. A magyar versenyző fantasztikusan küzdött a nyitónapon. Veretlenül jutott a fináléba, ahol végül alul maradt orosz ellenfelével szemben.

Somogyi Dávid szövetségi kapitány szerint Barzsó érme megadhatja az alaphangot a magyar válogatottnak. „Most már nincs nyomasztó érzés. Megvan az első érem, aminek nagyon örülünk, lélektanilag a lehető legjobbkor jött” – fogalmazott a szövetségi kapitány. Szerdán Barzsó jobb kézzel versenyez majd, de rajta kívül több magyar is asztalhoz áll.

A vb ünnepélyes megnyitóján jelen volt Deutsch Tamás EP-képviselő, a világbajnokság fővédnöke, Kulcsár Krisztián MOB-elnök, Sárfalvi Péter, az EMMI sportért felelős helyettes államtitkára és Dr. Mészáros János, a Nemzeti Versenysport Szövetség elnöke is.

0 Tovább

Hatalmas sportdiplomáciai siker kick-boxban

A kick-box európai szervezete, a WAKO Europe első alelnökének választották Király Istvánt a sportág korosztályos Európa-bajnokságát megelőző tisztújító közgyűlésen. A Magyar Kick-Box Szakszövetség alelnöke eddig elnökségi tagként tevékenykedett a szervezetben, jelenlegi megbízatása négy évre szól. Király István szerint ezzel Magyarország megítélése tovább erősödött kick-boxban, és reméli, hogy a novemberi felnőtt világbajnokság után újabb világversenyeket sikerül majd Budapestre hozni.

 

„Nagy büszkeség, hogy a magyar sportdiplomáciát ilyen szinten tudjuk képviselni, és hogy a kick-box révén van egy újabb sportág, ahol a legmagasabb fórumon vagyunk jelen” – mondta Király István.

Azért nagy fontosságú a megbízatás, mert a kick-boxban – ahol a világszövetséghez közel 140 tagország tartozik 

– Európa messze a legerősebb, ezért „aki az európai szövetséget irányítja, az gyakorlatilag az egész WAKO-t irányítja” – fogalmazott a mesteredző-szakedző.

Király István szerint hazánk sportdiplomáciája eddig is erős volt kick-boxban, de ezek után még nagyobb lesz a súlya a magyarok szavának. Ezt elsősorban arra szeretné fordítani, hogy Magyarország minél több világverseny házigazdája legyen.

„Szeretnénk azok közé a sportágak közé tartozni, amelyek rendszeresen hoznak Magyarországra világversenyeket. A hagyományos hazai világkupák és a Budapesten novemberben sorra kerülő felnőtt világbajnokság után szeretnénk a 2019-es utánpótlás Európa-bajnokságot is megrendezni.”

Király István nemcsak sportvezetőként ismert a kick-boxos berkekben, hiszen egyúttal a legeredményesebb magyar szakág, a pointfighting hazai vezetője, az általa irányított egyesület, a csepeli Halker-Király Team pedig hosszú évek óta a világ legeredményesebb klubja pointfightingban.

A korosztályos Európa-bajnokság versenyei keddtől szombatig tartanak a macedóniai Szkopjéban, és több mint száz magyar fiatal méretteti meg magát.

0 Tovább

Több mint 120 indulóval megkezdődött a balatonfüredi szörf Eb

20 éve nem volt ilyen jelentős szörfös esemény itthon

 

Több mint 20 éve nem volt ilyen nagyszabású szörfös esemény, mint a balatonfüredi Raceboard & DII szörf Eb. A versenyen Raceboard kategóriában, több mint 22 ország 120 szörfversenyzője méreti meg magát.

 

Szeptember 9-éig tart Balatonfüreden a Raceboard & DII szörf Eb-t. Az eseményt Varga Mihály, a hazai szörf szövetség elnöke nyitotta meg, beszédében kiemelte: "a szörf sokban hasonlít az üzleti élethez. Egy-egy döntés egy egész versenyt tud befolyásolni. Megtisztelő olyan olimpiai sportot támogatni, amelynek értékrendje a tudás alapú gondolkodást állítja a középpontba, akár csak a KÉSZ Csoporté."

Utassy Loránd, a magyar szörfösök szövetségi kapitánya elmondta, hogy több mint 3 éve dolgoznak azon, hogy a világ egyik legjelentősebb szörfös eseményét, a Raceboard & DII szörf Eb-t Magyarországon rendezzék meg. Az Eb a Raceboard és a DII versenyágból áll. A két verseny között az a különbség, hogy a Raceboard egy, a modern kor minden technológiai újítását felvonultató osztály, míg a DII inkább a 80-as, 90-es évek klasszikus szörffelszereléseit használja. A szövetségi kapitány külön sikerként kiemelte, hogy a megmérettetésen összesen 20 magyar versenyző indul. A magyar versenyzők az utolsó „edzést” egy nem mindennapi helyen, a főtámogató KÉSZ Csoport Liszt Ferenc repülőtéri építkezésén tartották.

Raceboard szörf története

A windsurf sportág a ’60-as években alakult ki Dél-Kaliforniában. Jim Drake és Hoyle Schweitzer nevéhez fűződik a sport, amely Magyarországon a ’70-es évek végén terjedt el. 1984-ben már olimpiai sportág a szörfözés, mint a vitorlázás egyik szakága. A raceboard kategória jellemzője, hogy hosszú, svertes (uszonyos) deszkával és nagy vitorlával már kis szélben is tudnak haladni a szörfösök.

1996-tól 2004-ig a Mistral One Design (vitorlaméret: 7,4 m²), míg 2008-2020 között a NeilPryde RS:X az olimpiai szörf osztály. Mindkettő a raceboard kategóriába tartozik, manapság jellemzően nagyobb méretű vitorlákkal versenyeznek, a nők 8,5 négyzetméteressel, míg a férfiak 9,5-essel. Az olimpiai osztály versenyei mellett folyamatosan rendeznek kizárólag Raceboard Európa és Világbajnokságokat, melyeket a világ különböző tájain rendeznek meg. Erre a szörf térképre kerül fel Balatonfüred is a 2017-es Európa Bajnokság rendezésével.

Magyar sikerek a sportban:

•             1993-ban Formula 42 (kibővített raceboard) osztályban Körtvélyesi Miklós harmadik helyen végzett nehézsúlyú kategóriában, melyet Balatonaligán rendeztek meg.

•             1996-ban Raceboard Európa Bajnokságon La Tranche Sur Mer-ben (Franciaországban) Körtvélyesi Miklós 5. helyen végzett.

•             1997-ben a Raceboard Világbajnokságon Dunkerque-ben (Franciaországban) hazánk hatszoros olimpikonja Gádorfalvi Áron könnyűsúlyú kategóriában bronzérmet szerzett.

•             2013-ban a csehországi Nove Mlyny-ben Nikl András Raceboard Világbajnokságon ifi kategóriában aranyérmet szerzett.

0 Tovább

Ejtőernyős célbaugrás – Asztalos Európa-bajnok, a csapat negyedik

A magyar ejtőernyős célbaugrók ismét bebizonyították, hogy a világ legjobbjai közé tartoznak. Ezúttal az Európa-bajnokságon egyéniben aranyat szereztek, csapatban pedig a negyedik helyen zártak.

 

Asztalos István aranyérmes lett Pudgoricában. Idén Montenegró fővárosa adott otthont az ejtőernyős Európa-bajnokságnak, ahol 22 ország 150 versenyzője vett részt. Az aranyérmet a Világjátékok-győztes Asztalos István szerezte meg, a magyar csapat pedig a negyedik helyen zárt.

„Többször megfordult a fejemben, hogy abbahagyom, de örülök, hogy még nem zártam le a versenyzői pályafutásomat. Népes mezőny volt az Eb-n, ahol a magyar csapat kiválóan teljesített, sokáig versenyben voltunk az első helyért, de végül negyedikek lettünk” – mondta az egyéni győztes.

A magyar csapatban Asztalos István, Bánszki Tamás, Gál Szabolcs, Hirschler Gábor és Varga Tamás kapott helyet.

Asztalos István ebben a sportágban több kimagasló eredménnyel rendelkezik, többek között a 2005-ös duisburgi Világjátékokon szerzett aranyérmet.

0 Tovább

sportbanyaszat

blogavatar

Sokkal több érték, és érdekes sztori van a sportban, mint ami elsőre látszik. Isten hozott a 2-es tárnában!

Kedvencek

NemOlimpiaiSportok NemOlimpiaiSportok

Ezen az oldalon a nem olimpiai sportágak híreit olvashatják. Ha infót szeret...

Közösségben az Egészségért Közösségben az Egészségért

Egy jó közösségben minden egyszerűbb, a sport és céljaid elérése egyar...

Feedek

Feedek

Archívum