Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Universiade 2. nap

Tóth Krisztián bronzérme az első magyar érem a nápolyi Nyári Universiadén. A Testnevelési Egyetem 25 éves versenyzője az első mérkőzésén kikapott, de aztán a bronzmeccsig küzdötte magát, ahol a török Sismanlar Mert ellen lépett küzdőtérre, és végül ipponnal győzött.

Az Universiade 2. napján judo, kosárlabda, vívás (női párbajtőr, férfi kard), úszás és vízilabda sportágakban voltak érintettek a magyar egyetemisták.

Nehezen indult a nap judósainknak, szereplésükre rányomta bélyegét a 26 órás utazás, miután Frankfurtban lekésték a csatlakozást, kis szerencse is kellett ahhoz, hogy a mérlegelésre éppen beessenek. Lőrincz Renáta (ELTE) -70 kg-os, Kárpáti Emese (KGRE) +70 kg-os, Tóth Krisztián (TE) -90 kg-os kategóriában az első, Árvai Péter (SZTE) +90 kg-os kategóriában a második mérkőzéseiken kikaptak, de vigaszágon mindegyik visszakerült a mezőnybe, így esélyük nyílt egészen a bronzmérkőzésig menetelni. Lőrincz Renáta két vesztett és két nyert mérkőzés után, Árvai Péter két nyert és három vesztett mérkőzés után a 7. helyen zárta a versenyt. Kárpáti Emese az első mérkőzésén kikapott és ellenfele sem jutott tovább, így neki ezzel ért véget az Universiade.

Vívás:

Női párbajtőrözőink és férfi kardozóink nyitották a vívás első napját, de nem jutott a legjobb nyolc közé magyar vívó. Csonka Valéria (SZIE) szerezte meg a mai vívás legjobb eredményét a 11. hellyel, Gonda Bori (SE) már a csoportkörben befejezte a versenyt, Várnai Vivient (EKE) Csonka Valéria búcsúztatta a második körben 15:10-re. A férfi kardban a három induló közül - Kossuth Bálint (BGE), Kovács István (BGE), Péch Miklós (BCE) - senki sem jutott a 16 közé.

Úszás:

György Réka (Virginia Polytechnic Institute) 400 m vegyes döntőjében a 7. helyet szerezte meg 4:46:30-as idővel. A győztes az amerikai Sargent Majayla lett, őt követte a dobogón honfitársa Pfeifer Genevieve és a hazaiak nagy örömére az olasz Cusinato Ilaria. A többi mai versenyszámban – férfi 100 m hát, férfi 100 m mell és férfi 50 m pillangó – nem jutott magyar a döntőbe.

Kosárlabda:

A magyar válogatott 72-54-es vereséget szenvedett Japántól az Universiade női kosárlabda tornájának második játéknapján. A félidőben még a mieink jártak előrébb, de a harmadik negyedtől érvényesült riválisunk játéka.

Vízilabda:

A magyar férfiválogatott fordulatos és végletekig kiélezett találkozón győzte le 15-12-re Horvátországot a nápolyi Universiadén.

0 Tovább

Megvan az első érem az Universiadén

A megnyitó ünnepségen a zászlót vivő Tóth Krisztián bronzérmes lett a cselgáncsozók 90 kilogrammos súlycsoportjában a Nápolyban zajló 30. Universiadén.

A Testnevelési Egyetem 25 éves versenyzője az első mérkőzésén kikapott, de aztán a bronzmeccsig küzdötte magát, ahol a török Sismanlar Mert ellen lépett küzdőtérre, és végül ipponnal győzött.

“ Sajnálom az első meccset, ahol tompa voltam. Ez annak is köszönhető, hogy járatkésés miatt 26 órás út után érkeztünk meg Nápolyba. Utána már dacból is küzdöttem. Most már csak arra vágyom, hogy kialudjam magam.”- mondta mosolyogva Tóth Krisztián.

Tóth Krisztiánon kívül még tatamira lépett és a 7. helyen zárta a versenyt a +90 kilogrammos Árvai Péter (SZTE) és a 70 kilósok között Lőrincz Renáta (ELTE). Kárpáti Emese (KGRE) az első mérkőzésén kikapott, így neki ezzel ért véget az Universiade.

0 Tovább

Fellobbant a láng Nápolyban

Az ünnepélyes megnyitóval hivatalosan is megkezdődött a 30. Nyári Universiade Nápolyban.

A San Paolo Stadionban szerda este rendezett ünnepségen 119 ország sportolói vonultak fel, köztük a magyar sportolók, több mint százan. A magyar zászlót Tóth Krisztián, judo versenyző, a Testnevelési Egyetem hallgatója vitte. A megnyitón beszédet mondott többek között Oleg Matytsin a FISU elnöke, videoüzenetben Thomas Bach, a NOB elnöke, és az eseményt Sergio Mattarella, Olaszország köztársasági elnöke nyitotta meg. A Magyar Egyetemi - Főiskolai Sportszövetséget Prof. Dr. Kiss Ádám, elnök képviselte, Dr. Székely Mózes, főtitkár, pedig a versenyzőkkel együtt vonult fel.

Az Universiade lángját Carlotta Ferlito, tornász gyújtotta meg, Lorenzo Insigne, az SSC Napoli, a helyi labdarúgó csapat kapitányának segítségével.

A közel három órás megnyitót Andrea Bocelli, világhírű operaénekes produkciója zárta.

Az egyetemisták olimpiáján a magyar színeket 160 fős küldöttség képviseli. Az Universiadéra a magyar csapatban 38 felsőoktatási intézmény hallgatói kaptak helyet.

Az Universiadék 1959 óta íródó történetében a magyar sportolók eddig 120 arany-, 95 ezüst-, és 112 bronzérmet nyertek. Az egyetemisták olimpiájának nevezett nápolyi eseményen a magyar fiatalok 12 sportágban - atlétika, íjászat, judo, kosárlabda, ritmikus gimnasztika, röplabda, taekwondo, tenisz, torna, úszás, vívás, vízilabda - versenyeznek majd. A nápolyi Universiade versenyei július 14-éig tartanak.

0 Tovább

Magyar bajnok úszók is indulnak az Universiadén

Több éremesélyes úszónk is indul a Nyári Universiadén, melynek idén július 3-14. között Nápoly ad otthont, ahol olyan nagy nevek is figyelemmel kísérik a versenyeket, mint például Federica Pellegrini olimpiai bajnok, hatszoros világbajnok, világcsúcstartó olasz úszónő, aki 2007-ben Bangkokban 2 arany és 1 ezüstérmet szerzett.

A mieink közül idén Szentes Bence (SZE) és György Réka (Virginia Politechnic Institute, USA) számít éremesélyesnek, ők mindketten magyar bajnoki címmel büszkélkedhetnek.

„Az egyetemisták olimpiájának számító Universiadén a VB közelsége miatt magyar világklasszis úszó sajnos nem tud részt venni, ezzel valószínűleg több ország is így lesz, de a magyar úszás van olyan erős, hogy így is több éremesélyest is ki tud állítani a MÚSZ, a többiektől pedig a döntőbe jutás az alap elvárás” – nyilatkozta dr. Sós Csaba a MÚSZ szövetségi kapitánya.

Szentes Bencén és György Rékán kívül a magyar csapat tagjai: Szabó Norbert (Virginia Politechnic Institute, USA), Sós Dániel (University Of Louisville), Kovács Benedek (EDUTUS), Horváth Lili (University of Missouri), Sebestyén Dalma (SZE) és Bonecz Boglárka (Florida State University) érte el a döntőbe jutáshoz szükséges időeredményt (8. hely). Kutasi Máté (TE) és Szurovcsják Yvett (NYE) pedig nagyon közel volt hozzá.

A versenyzők közül Szentes Bence (SZE) és Sebestyén Dalma (SZE), illetve György Réka (Virginia Politechnic Institute, USA) megúszta, a rögtön az Universiade után kezdődő világbajnokságra is, a FINA „A” szintet, de mindegyikük esetében van két jobb idővel rendelkező magyar, ezért nem kerültek a VB csapatba. Sós Dániel (University Of Louisville), és Szabó Norbert (Virginia Politechnic Institute, USA) ifi VB érmesek egyéniben, Bonecz Boglárka (Florida State University) és Horváth Lili (University of Missouri) ifi EB érmesek, Kutasi Máté (TE) felnőtt magyar bajnok, Szurovcsák Yvett (NYE) pedig ezüstérmes volt. Kovács Benedek (EDUTUS) ifi EB helyezett egyéniben.

0 Tovább

60 éves az Universiade - Egy tucat sportágban indulnak magyarok

 1959-ben Torinóban rendezték meg először együtt a nyugati és a keleti tömb országai a Nyári Universiadét. Akkor 43 ország 985 sportolója között a magyarok 7 arany-, 5 ezüst és 2 bronzéremmel az éremtábla 3. helyén végeztek. A multisportesemény-sorozat idén folytatódik.

2019-ben Nápoly ad otthont a világversenynek július 3. és 14. között. A magyarok 12 sportágban indulnak. Érdekesség, hogy az Universiadét megnyerő élsportoló hallgatók 49,48%-a később olimpiai és/vagy vb-érmet fog nyerni – ez sok évtizedes tapasztalat, így jó esély van arra, hogy akár a jövő olimpiai bajnokai is ott lesznek Nápolyban.

A Magyar Egyetemi - Főiskolai Sportszövetség (MEFS) információi szerint a nápolyi egyetemisták olimpiáján atlétikában, íjászatban, judóban, női kosárlabdában, ritmikus gimnasztikában, női röplabdában, taekwondóban, teniszben, tornában, úszásban, vívásban, továbbá női és férfi vízilabdában szurkolhatunk a magyaroknak.

Az Universiadét legutóbb két éve rendezték meg Tajpejben, ahol az elmúlt ötven év egyik legkiemelkedőbb szereplésével zárt a magyar egyetemi csapat. Hallgató sportolóink 2017-ben tizennégy éremmel (5 arany, 5 ezüst, 4 bronz) a tizennegyedik helyen végeztek az országok közötti ranglistán, és az 1-6. helyezettek együtt összességében a legtöbb pontot gyűjtötték az 1965-ös budapesti Universiade óta.

0 Tovább

Esküt tett a 29. Téli Universiadéra utazó magyar csapat

Negyven fős sportolói magyar csapat vesz részt a 29. Téli Universiadén – hangzott el a magyar csapat ünnepélyes fogadalomtételén Budapesten. A multisport-eseménynek a szibériai Krasznojarszk városa ad otthont, ahova a téli egyetemi játékok során az eddigi legnagyobb delegációval indul útjára a magyar egyetemi csapat. Az eskü szövegét Csiki Attila a jégkorongozó csapat támadó játékosa, a Budapesti Gazdasági Egyetem hallgatója mondta.

Prof. Dr. Kiss Ádám – a Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség (MEFS) elnöke beszédében kiemelte egyre nagyobb presztízse van az Universiadéknak.

„Az olimpia után az Universiade, vagy ahogy mi hívjuk az egyetemisták olimpiája a legnagyobb multisport esemény a világon. A magyar csapat közel 60 ország 3 000 válogatott élsportolójával együtt vesz részt a megmérettetésen. A Téli Universiadékon a magyar csapat eddig összesen 11 érmet szerzett, ezen belül is a téli játékok történetében a 2013-as évben Trentinóban a legtöbbet, ahol Knoch Viktor és Burján Csaba is a rövidpályás gyorskorcsolya váltó tagjaiként váltak Universiade-bajnokokká. Egyetemistaként alapozták meg ezzel a sportkarrierjüket, majd nyertek olimpiát 2018-ban” – mondta az elnök.

Krasznojarszkban az alábbi sportágakban indulnak magyar egyetemisták: biatlon, jégkorong, jégtánc, műkorcsolya, rövidpályás gyorskorcsolya és sítájfutás. Az eskütételen bejelentették: 2019-ben tizennyolc egyetemről indulnak egyetemisták a legrangosabb multisport egyetemi versenyen.

Az eseményen felszólalt Sárfalvi Péter, sportlétesítményekért és sportkapcsolatokért felelős helyettes államtitkár, Vlagyimir Szergejev magyarországi orosz nagykövet, prof. dr. h.c. Mocsai Lajos a Testnevelési Egyetem rektora és dr. Székely Mózes a MEFS főtitkára, az Unviersiadéra utazó csapat vezetője.

Az orosz nagykövet kiemelte: Krasznojarszk mögött a teljes orosz föderáció ott áll a 29. Téli Universiade megszervezésekor és lebonyolításakor. Sárfalvi Péter beszédében kitért arra, hogy a nyári sportágak mellett a téli sportok is egyre népszerűbbek Magyarországon.

A Testnevelési Egyetem rektora szerint a TE a jövőben az Universiade-válogatottak központjává válhat. „Mindannyiunk reménye, hogy Magyarországon a felsőoktatásban rang legyen egyetemi sportolónak lenni. Sportolónak, aki fémjelzi az adott sportágat, egyben képviseli az egyetemet, főiskolát” – mondta Mocsai Lajos.  

A Téli Universiade versenyei március 2-án kezdődnek és 12-éig tartanak.

0 Tovább

Dr. Kaszó Klára: majd szép lassan talán kicsit odafigyelnek ránk!

Dr. Kaszó Klára szerint a Szocsiban lezajlott „magyar csoda” összehozhatja a magyar sísportot. A Magyar Sí Szövetség elnöke a SportBánya hétfő esti adásában elmondta, hogy a sok „semmiből való próbálkozás” sokszor szított viszályt a magyar sítársadalmon belül. „Most azt remélem, hogy a lehetőségek megadják a közös összefogást is” – fogalmazott a sportvezető a Juventus 103.9 sportmagazinjában. Kaszó Klára hozzátette, hogy január 24-én kaptak sportágfejlesztési támogatást.

–        Azt még mindig nem tudtam elfogadtatni, hogy a nem egy sportágat jelent a Magyar Sí Szövetség, hanem legalább ötöt, de majd szép lassan talán kicsit odafigyelnek ránk! – zárta nyilatkozatát a hazai sí szövetség elnöke.

A SportBányában megszólalt Miklós Edit is, aki sporttörténelmi sikereivel akár el is hitetheti a magyar közvéleménnyel, hogy el lehet felejteni a földrajzi kötöttségeket, és komolyabb támogatással, még nagyobb bravúrok is elérhetők számunkra is a sísportban. A magyar olimpikon az olimpia női lesikló versenyben hetedik lett.

A SportBányában elhangzott két nyilatkozat meghallgatható itt!

Fotó: Magyar Sí Szövetség

0 Tovább

6 hét múlva indul a FarFarAway projekt – 2 fiú, 3 hónapig, egy 80 centiméter széles páros kajakban az Atlanti-óceánon

Kovácsik Levente és Szabó Norbert Ádám novemberben arra vállalkoznak, hogy egy speciális páros kajakkal keresztülevezzék az Atlanti-óceánt. Ezzel világelsőként kerülnek bejegyzésre, valamint Guinness bizottság által minősített rekordot állítanak fel. Céljuk, hogy Spanyolországból 6500 kilométert megtéve a nyílt óceánon keresztül, megállás és külső támogatás nélkül eljussanak a Karib-szigetekig.

 

„A világraszóló vállalkozás, avagy: FarFarAway- Túl az Óperencián!” projekt megvalósítói, Levente és Norbert 2013. szeptember 26-án, ünnepélyes keretek között mutatta be és avatta fel a Kele nevű hajót, amely több mint két hónapon át szolgál majd otthonként számukra. A hajó teste a magyar szabadalmú EasyPlank technológiával készült, így előállítása költséghatékonyabb volt, míg a hajótest csavarási ellenállása erősebb lesz. A hajó külső felét gyanta és szénszál szövet-rétegekkel vákuumozták.

 

 „Ennek köszönhetően még az acélnál is erősebb és rugalmasabb is lesz a hajó. A szénszál és a gyanta ugyanis úgy dolgozik együtt, mint az acél és a beton a vasbetonban. Ezt a folyamatot megismételték a hajótest belső felén, majd ezt követően ugyanígy a hajó felső részének a külső és belső felén is” – magyarázta Levente.

 

„A tervezés során a legfontosabb szempont a biztonság, a gyorsaság és csak utolsó sorban a komfort volt. A hajó kicsi. Ennek ellenére úgy kellett megtervezni, hogy 2 ember, 300 kilogramm étel, az összes technikai, ruházati és biztonsági felszerelés elférjen bennemondta Norbert.

 

A fiatalok a hajó avató-eseményen meséltek azokról a sikerekről és megpróbáltatásokról, amelyek a projekt közel egy évvel ezelőtti, hivatalos bejelentése óta történtek velük, köztük arról a nem mindennapi fizikai és lelki felkészülésről, amely elengedhetetlen a világraszóló vállalkozás sikeres teljesítéséhez. 

 

„Egy éve folyamatosan edzünk, általában egy héten hat alkalommal, az esetek felében napi kétszer is. Ebből az egyik egy kardió jellegű munka, a másik pedig a személyi edzőnk által előírt edzésforma – például futás, spinning, úszás-, vagy erőnléti edzés. Ezt egészítettük ki az edző által kitalált váratlan szituációkkal és alvásmegvonásokkal” – magyarázta Norbert.

  

 

Kérjük, hogy kövesse figyelemmel és vigye hírét a FarFarAway projektnek, hogy minél többen lehessenek részesei a két fiatal nem mindennapi vállalkozásának!

http://www.facebook.com/farfaraway.live

(Organic Communications Kft.)

Fotó: Pálfi Dániel Illés

0 Tovább

Universiade: Tesztelnek az RG-sek és az aerobikosok

RG-ben Vass Dórától döntős szereplést, a csapattól érmet is remélhetünk a Shenzhenben zajló Universiadén, míg az aerobikosok célja elsősorban a tapasztalatszerzés. A Világjátékok programján szereplő sportágak közül RG-ben és aerobikban szerepelnek magyar versenyzők az egyetemisták és főiskolások közös versenyén Kínában. A ritmikus gimnasztikázóknál Vass Dóra is ott lesz a megmérettetésen.

Vass Dóra (Fotó: Vörös Nándor)


- Az olimpiai kvalifikációs világbajnokság előtt kiváló felmérő lesz ez Dórának – mondta a Nemzeti Sportszövetség Sajtószolgálatának Sinkó Andrea, az RG-sek szövetségi kapitánya. – Abban bízom, hogy bejut a legjobb 12 közé, bár elég erős lesz a mezőny a hírek szerint. Ez bíztató eredmény lenne, hiszen a vb-n az első 15 helyezett kvalifikál a londoni olimpiára. Csapatban is indulunk, ami nagy dolog, mert az egyetemistáknál nehéz összeszedni a társaságot egy ilyen versenyre, tudomásom szerint Kínában is összesen négy csapat lesz, így az éremszerzés sem reménytelen.

Az aerobik sportág most debütál az Universiadén, így nehéz az esélyeket latolgatni, ráadásul a nemzetközi szövetség kísérleti jelleggel aerodance és stepaerobik számokban is rendez versenyt.



- Lehetetlen megjósolni, hogy az új számokban mire leszünk képesek, ráadásul nincs sok tapasztalatunk az ilyen versenyek terén, leszámítva a 2009-es Világjátékokat, melyen ötödik lett a női csoport – hangsúlyozta Katus Tamás, a Magyar Torna Szövetség Aerobik Szakágának elnöke. – Természetesen sportaerobikban is indulunk, összesen kilencen utazunk az Universiadéra, célunk elsősorban a tapasztalatszerzés.

A két sportág képviselői hazánkban is részt vehetnek majd egy rangos nemzetközi versenyen, ha a Világjátékok Nemzetközi Szövetsége úgy dönt, hogy Budapest és Gödöllő rendezheti az olimpián kívüli sportágak közös versenyét 2017-ben.

(Molnár Mátyás - Nemzeti Sportszövetség Sajtószolgálat)

0 Tovább

Mégis mennek jégtáncosok az Universiadéra - Letette az esküt a magyar csapat

Tizennyolc fős csapat képviseli Magyarországot a törökországi téli Universiadén. Az utolsó pillanatban került az indulók listájára a Turóczi Dóra, Major Balázs jégtánckettős – mondta Hédi Csaba, a Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség főtitkára, aki egyben a magyar csapat vezetője lesz az Universiadén.

Az eskü szövegét Knoch Viktor rövidpályás gyorskorcsolyázó és Turóczi Dóra jégtáncos mondta a Magyar Sportházban. A téli Universiadét január 27. és február 6. között rendezik meg Erzurumban.

Knoch Viktor és Turóczi Dóra

Korábban vita alakult ki a csapatkijelölés kapcsán, amelyről itt olvashatnak.

A magyar csapat:

Rövidpályás gyorskorcsolyázók: Huszár Erika, Heidum Bernadett, Darázs Rózsa, Keszler Andrea, Lajtos Szandra, Knoch Viktor, Darázs Péter.

Jégtáncosok: Turóczi Dóra, Major Balázs

Alpesi sí: Berecz Anna, Bene Márton, Szepesi Bertold

Hódeszka: Harmat Rózsa, Viszlay Vanda, Kiss Miklós, Németh Zsolt, Liptay Dávid, Balogh Ádám.

0 Tovább

sportbanyaszat

blogavatar

Sokkal több érték, és érdekes sztori van a sportban, mint ami elsőre látszik. Isten hozott a 2-es tárnában!

Kedvencek

NemOlimpiaiSportok NemOlimpiaiSportok

Ezen az oldalon a nem olimpiai sportágak híreit olvashatják. Ha infót szeret...

Közösségben az Egészségért Közösségben az Egészségért

Egy jó közösségben minden egyszerűbb, a sport és céljaid elérése egyar...

Feedek

Feedek

Archívum