A Világjátékok után a German Openen is remekelnek a magyar versenytáncosok.

Stuttgartban zajlik a világ egyik legnagyobb táncsportos eseménye, a German Open, ahol Balogh Csongor és Szabó Anita a senior I. standard mezőnyben bronzérmet szerzett. Az eseményen – ebben a kategóriában – 113 páros indult.

A standard versenyeken a párosok öt táncban, angolkeringőben, bécsi keringőben, tangóban, slowfoxban és quickstepben mérik össze tudásukat. A Balogh-Szabó páros a nagyon előkelő, 2. helyet foglalja el senior I. standard világranglistán.

A German Openen egyébként több magyar páros is parkettre lép, többek között a Világjátékok-résztvevő Andrea Silvestri, Váradi Martina duó. A többszörös magyar bajnok páros tavaly döntőt táncolt Stuttgartban.

A Silvestri-Váradi kettős tagja volt a wroclawi Világjátékokon indult magyar táncos delegációnak, amelynek mindegyik párosa pontszerző helyen végzett. Korábban ilyen nem fordult elő a multisport-esemény 36 éves történetében.