Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Csúcsformában a Total Dance magyar sztárjai

Fiatalokat megszégyenítő lendülettel ropják a színpadon, a 40 közelében vagy azon is jócskán túl „lebulizzák” akár a 20-as korosztályt is a koncertjeiken a Total Dance Spring Edition fellépői. Vajon hogy csinálják? Mennyire szükséges a sportos életmód egy zenész számára?

Zoltán Erika élete szorosan összefonódik a tánccal. Az 1986-os siófoki Interpop Fesztiválon feltűnt énekesnő ma is „túl szexi”, de ezért maga is sokat tett. Férjével, Kátai Róberttel, alias Robby D.-vel 25 évvel ezelőtt alapították máig sikeres tánciskolájukat, de ez a tevékenység már jóval hamarabb „megtalálta” a szőke előadót.

„Három éves korom óta táncolok, ez tényleg a mindennapjaim részévé vált. Ma is ugyanúgy 200 százalékon pörgök, mintha én magam is 25 éves lennék, persze azért a fellépések után már érzem azok hatását” – mondja nevetve Erica C., hiszen 1994 óta ez a művészneve. Erika 1990-ben ismerkedett meg a hiphoppal, éppen Robbynak köszönhetően, aki szerinte a mai napig a műfaj legnagyobb tudora Magyarországon.

A tánc mellett több mint három évtizede a fitnesztermeket is rendszeresen látogatja a szőke énekesnő, pontosabban egy ideje már otthon tartja karban magát az egyre népszerűbb kardiogépek segítségével.

Ami Robby D.-t illeti, nem meglepő módon tehát a tánc az ő életét is meghatározza, de van még egy nagy szerelme: a foci. Annak idején tehetséges játékosnak számított, a Pécsi MSC utánpótláscsapatának tagja is volt, de végül hivatásként mégis a táncot választotta. Ennek ellenére nem szakadt el a sportágtól, hiszen kispályás együttesével rendszeresen megfordult különböző tornákon. Ma már inkább televízión élvezi a jó focimeccseket, az ízületei ugyanis megakadályozzák, hogy úgy rohangáljon a pályán, mint mondjuk 20 évvel ezelőtt. A színpadon persze mindebből semmit nem fogunk látni, mert a tánc- és énektudása mit sem kopott az évek során!

Ha fociról van szó, Csordás Tibi sem tud nemet mondani. A korábban a Fiesta zenekarban, három éve pedig szólóban dolgozó örökifjú énekes régebben a médiaválogatottban is időről időre fellépett, és ha teheti, ma is elmegy rugdosni a labdát a barátaival.

„Világéletemben sportoltam, mindig jól indul a napom, amikor mozgok egy jót reggel” – kezdi a pályáját rockzenészként, a Junkies tagjaként kezdő előadó. „Az alap nálam a kondizás, ez heti öt alkalmat jelent, de tényleg mindenre vevő vagyok, akár egy jó pingpongozásra vagy mondjuk nyáron egy kis wakeboardozásra. A téli sportok viszont nem a kedvenceim, mert a hideget nagyon nem szeretem.”

Varga Zsoltot Dr. Love-ként, illetve UFO Zsoltiként ismerte meg a nagyközönség a 90-es években, és UFO Update néven újra szórakoztatja a nagyérdeműt a jól ismert dalokkal. Nem mellesleg ő a Total Dance Spring Edition művészeti vezetője is, vagyis a tánc, mint mozgásforma nála is abszolút a number one.

„Emellett persze a sport más formáit sem hanyagolom el” – árulja el a „Szerelemdoktor”.

„Ha nem is mindennap, de hetente háromszor elmegyek futni, ami arra is jó, hogy összeszedjem a gondolataimat. Gyerekként mindenféle fiús sportágba belekóstoltam, cselgáncsoztam, fociztam, görkorcsolyáztam, később pedig a jógát is kipróbáltam, ami nagyon hasznos, csak éppen ezzel a pörgős életformával nehéz szinkronba hozni.”

Ha azt mondjuk, Paréj Zoltán, nem biztos, hogy sokan felkapják a fejüket, ha viszont Cory neve kerül szóba, mindenki tudja, hogy a Happy Gang egyik frontemberéről van szó. A szentendrei énekes gyakorlatilag ugyanúgy néz ki, mint a 90-es években, amikor arany- és platinalemezek egész sora jelezte a sikereiket. Ennek titka, hogy nála is mindig kulcsszerepet töltött be a sport. Jó barátja, az atlantai olimpikon, korábbi kiváló hármas- és távolugró, Ordina Tibor ismertette meg vele az atlétikát, rengeteg versenyen volt ott személyesen. Persze maga is több sportágat űzött. „A teniszt például nagyon szerettem, de az az igazság, hogy a családom nem volt gazdag, nem engedhettem meg magamnak, hogy a fehér sportnak hódoljak” – vallotta be Cory.

A mai napig rendszeres vendég a fitneszteremben, ha pedig az időjárás is megengedi, kerékpározással tartja karban magát.

Aki a saját szemével szeretne meggyőződni arról, hogy az X generáció legbulisabb zenészei hogyan „teljesítenek” a színpadon, megteheti, méghozzá március 28-án a Hungexpo G Arénájában, a Total Dance Fesztivál tavaszi kiadásán!

0 Tovább

Létszámlimit a Telekom Vivicittá Félmaratonon

 

Az első 8500 futó nevezését fogadják a szervezők (BSI) a közelgő, április 19.-i budapesti félmaratonra. Mivel már most csaknem 7000 indulót regisztráltak, nem árt igyekeznie annak, aki 21 kilométert szeretne futni a jubileumához érkezett, 30. Telekom Vivicittá Városvédő Futáson.



A kétnaposra duzzadt eseményre több kitűnő élsportoló is nevezett:
Decker Ádám vízilabdázó, Bóta Kinga, Tóth Dávid, Szalai Tamás kajakosok, Kiss Balázs birkózó.

Újdonság az is, hogy Jegyes-Tóth Kriszta, az MTVA műsorvezetője is nevezett a félmaratonra,  jótékony futóként jelentkezett, az UNICEF jó ügyéhez csatlakozik, futásával 500 ezer Ft-ot akar összegyűjteni az UNICEF-nek.

Április 25.-én Nyíregyházán, április 26.-án Pécsett indulhatnak a futók a Telekom Vivicittá Városvédő Futáson.

Forrás és fotó: futanet.hu


0 Tovább

Kiváló tanárokat és edzőket díjazott a MOL

MOL Tehetséggondozásért Díjat vehetett át a mai napon kilenc példamutató munkát végző pedagógus Budapesten. A díjakat a MOL vezetői, az Új Európa Alapítvány kurátorai, Ónodi Eszter színművésznő az Alapítvány jószolgálati nagykövete, valamint Szilágyi Áron olimpiai bajnok kardvívó adták át.

A MOL Új Európa Alapítvány 2006 óta támogatja a fiatal tehetségeket, és a velük foglalkozó pedagógusokat. Eddig több mint 60 utánpótlásedző és tehetséggondozó tanár részesült a MOL Tehetséggondozásért Díjban, amelyet azok a pedagógusok kapnak meg, akik jó eredményeket értek el több évtizedes munkájuk során, és akiket környezetük emberileg és szakmailag is példaként szeretne a fiataloknak felmutatni.

A 2014-ben beérkezett közel 400 jelölt közül a kuratórium választotta ki azt a három művész tanárt, három természettudományos szaktanárt és három utánpótlás edzőt, akik átvehették a MOL Tehetséggondozásért Díjat, amely erkölcsi és anyagi elismerés: a díjjal 500.000 Ft tiszteletdíj jár. Ezek a tanárok és edzők munkájukkal, áldozatkészségükkel és szakmai támogatásukkal számos tehetséges fiatal pályára lépését segítették már.

                              

„Felfedezni egy gyermekben a tehetséget, majd elindítani őt az úton, amely során tehetsége kibontakozhat, felelősségteljes feladat. A ma elismert pedagógusok, edzők nemcsak meglátják a fiatalokban rejlő kivételes képességet, de inspirálják és kitartásra is ösztönzik őket. Minden szülő azt szeretné, ha ilyen kiváló pedagógusok oktatnák gyermeküket. Örömömre szolgál, hogy a MOL Tehetséggondozásért Díjjal elismerhetjük ezen tanárok és edzők áldozatos munkáját” – mondta Ferencz I. Szabolcs, a MOL Társasági Kapcsolatok ügyvezető igazgatója, az Új Európa Alapítvány kurátora.

A 2014. évi MOL Tehetséggondozásért Díjat olyan kiváló tanárok vehették át, mint Bernhardt Andrásné hegedűtanár (Jászberény), Dr. Király Sándor informatika tanár (Eger) Kothencz Melinda, oboaművész-tanár (Pécs), Lengyel Lászlóné matematika-kémiatanár (Nádudvar), Szalay József vizuális nevelés tanár (Budapest) és Udvardi Imre fizika-csillagászat tanár (Budapest). A sportszakemberek között Kissné Oroszi Edit sportlövő mesteredző (Budapest), Martinkó Gábor kajak-kenu edző (Budapest) és Szabó Krisztián, gyorskorcsolya edző (Szeged) részesült az elismerésben.

A díjakat Baán László a Szépművészeti Múzeum és az MNG főigazgatója, az Új Európa Alapítvány kuratóriumának elnöke, Szilágyi Áron olimpiai bajnok kardvívó, valamint Ónodi Eszter, a Katona József színház művésze, az Új Európa Alapítvány jószolgálati nagykövete adták át.

A díjátadót követően rövid koncertet adtak azok a fiatal zenészek, akiket korábban a MOL Tehetségtámogató Program pályázata segített hangszervásárláshoz vagy utazáshoz és egyben tavaly a Virtuózok komoly zenei televíziós versenyben sikerrel szerepeltek, közöttük Boros Misi zongorista, aki a kicsinyek korcsoportjának győztese volt.

A díjátadó esemény keretében az Alapítvány meghirdette az idei pályázati programjait is. Elsők között a MOL Tehetségtámogató Program Sport kategóriájára pályázhatnak 2015. március 31-ig azok a 10-18 év közötti fiatalok, akik jó eredményt értek már el országos vagy nemzetközi versenyeken és továbblépésükhöz anyagi segítségre van szükségük. A pályázati információk a www.ujeuropaalapitvany.hu oldalon találhatók meg.

                                                                

 Az Új Európa Alapítványról

Az Új Európa Alapítvány kiemelt figyelmet fordít a fiatal tehetségek, a gyermekegészségügy, civil szféra támogatására pályázati programjai keretében. A MOL Tehetségtámogató Program 10-18 év közötti tehetségeket támogat a sport, a művészet és a tudomány területén. Az Új Európa Alapítvány díjazza a fiatal tehetségekkel foglalkozó tanárok, edzők valamint újságírók munkáját is. A MOL Gyermekgyógyító Program a krónikusan beteg és a fogyatékkal élő gyermekekkel foglalkozó civil szervezeteket segíti. A KÖSZ! Program az iskolai közösségi szolgálat megvalósításában közreműködő civil szervezeteket támogatja. A Zöldövezet Program civil szervezetek és társasházi közösségek zöldfelületet létrehozó és megújító tevékenységéhez járul hozzá. Az alapítvány közhasznú, alapítója a MOL, amelynek társadalmi felelősségvállalási programjában kiemelt szerepet játszik évi 150 millió forintos támogatási keretével. www.ujeuropaalapitvany.hu, www.facebook.com/ujeuropaalapitvany

A 2014. évi MOL Tehetséggondozásért Díj kitüntetettjeinek rövid méltatása:

 

MŰVÉSZ TANÁROK

Bernhardt Andrásné (1952) – hegedűtanár, JÁSZBERÉNY

Bernhardt Andrásné 1974 óta tanít, 1987 óta a jászberényi Palotásy János Zeneiskola Alapfokú Művészeti Iskola hegedű tanára.  Szakmája iránt elhivatott, a kötelezettségeken túl messzemenőkig szívén viseli a növendékek értelmi és érzelmi nevelését. A tehetségeket és a támogatásra szorulókat felkarolja, önzetlenül segíti. A roma növendékekkel és szüleikkel kifejezetten jó a kapcsolata. Tanítványai megyei és országos versenyeken szerepeltek szép eredményekkel. Volt tanítványai közül sokan a tanárnő bíztatására és segítségével választották a zenei pályát, lettek hegedűművészek, népzenészek, hegedűkészítők. Volt diákjai ragaszkodnak személyéhez és visszajárnak hozzá továbbképzős osztályába.

 

Kothencz Melinda (1974) – oboaművész-tanár, PÉCS

Kothencz Melinda oboaművész, 2001 óta tanít oboát és kamarazenét a Pécsi Művészeti Gimnáziumban, ahol jelenleg igazgatóhelyettes, valamint furulyát és oboát a Kontrasztok Alapfokú Művészeti Iskolában. Gazdag és eredményes szakmai életútja alapján elmondható, hogy nemcsak meglátja a fiatal tehetségekben a lehetőséget, hanem eredményesen támogatja kibontakoztatásukat is. Kisiskolás koruktól a művészeti szakképzés befejező évfolyamáig neveli és oktatja a tehetséges oboa szakos növendékeket és zenei együtteseket, akik már maguk is számos fellépésen és versenyen bizonyítottak. Több hazai és nemzetközi versenyen kapott tanítványai által elért jó eredményekért felkészítő tanári díjat. Tanítványa Mohai Zsófia 2011 óta a MOL Tehetségtámogató Program tagja, a Virtuózok komoly zenei verseny középdöntőse volt 2014-ben.

 

Szalay József (1952) – rajz- és vizuális kultúra tanár, BUDAPEST 

Szalay József 1976 óta a Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium valamint elődje rajz- és vizuális kultúra, művészettörténet és mozgókép-médiaismeret tanára, 2014-től immár nyugdíjasként. Országos szakértő a vizuális kultúra területén, az országos középiskolai tanulmányi versenyek előkészítő bizottságának tagja. Éveken át érettségi elnökként, vizsgabiztosként tevékenykedett. Középiskolai tanári pályája mellett a MOME és a PPKE mozgókép és médiaismeret vezetőtanára, az ELTE művészettörténet módszertan-tanára is volt. Diákjai rendszeresen eredményesen szerepeltek a különböző képzőművészeti és művészettörténeti versenyeken. Tankönyveket, tanterveket írt, lektorált. Empatikus készsége, türelme fémjelzi pedagógusi pályafutását. Tanítványai megkülönböztetett tisztelettel, szeretettel fordulnak felé. Sok tehetség köszönheti áldozatos munkájának rangos díjait, pályájának indulását.

 

TERMÉSZETTUDOMÁNYOS SZAKTANÁROK

Lengyel Lászlóné (1958) – matematika-kémiatanár, NÁDUDVAR

Lengyel Lászlóné 1975-ben a nádudvari Kövy Sándor Általános Iskola elődjében kezdte meg több évtizedes tanári pályafutását matematika-kémia szakos tanárként. Lelkiismeretességének, kimagasló munkabírásának és töretlen lelkesedésének köszönhetően feladatait mindig maradéktalanul ellátta. Kezdettől fogva szívügye volt a tehetséggondozás, az új módszerek elsajátítása érdekében különböző továbbképzéseken vett részt. Tanítványai a megyei, az országos matematika és kémia versenyek helyezettjei voltak. Kiváló tanári munkáját több kitüntetéssel ismerték el. A tanárjelöltek kötelező külső tanítási gyakorlatukon szívesen választották vezetőtanáruknak. 2013 szeptemberétől nyugdíjas, de továbbra is figyelemmel kíséri volt tanítványait, a Curie Tehetséggondozó Alapítványban mai napig aktív.

 

Király Sándor PhD (1966) – informatika tanár, EGER

Király Sándor az egri Eszterházy Károly Főiskola, Neumann János Középiskola és Kollégium tanára több mint 20 éve. Évente több diákja jut be az országos tanulmányi versenyek döntőjébe, nevéhez számos OKTV-győzelem fűződik informatikából, programozásból, közgazdaságtanból, tanítványai ezüst és bronzérmes versenyezők lettek a nemzetközi informatikai diákolimpiákon. Többen köszönhetik neki, hogy informatikával kapcsolatos pályát választottak. Diákjai pályafutását a középiskola után is segíti. Részt vett a kétszintű érettségi kidolgozásában, társszerzője és lektora több, érettségire felkészítő tankönyvnek és feladatgyűjteménynek. A tanár úr triatlonozik, 2012-ben magyar bajnok lett korosztályában, négyszeres vasember. Köztársasági Elnöki Emlékérmes pedagógus.

 

Udvardi Imre (1958) – matematika-fizikatanár, BUDAPEST

Udvardi Imre 2004 óta tanít a budapesti Könyves Kálmán Gimnáziumban matematikát és fizikát. Tanítványai nagy arányban jutnak be az egyetemi képzésbe. Pedagógus szakvizsgát tehetséggondozó szakirányból szerzett. A gimnázium csillagászati obszervatóriummal rendelkezik, a tanár úr csillagászati szakkörei regionális szinten ismertek. 2012 óta a nemzetközi csillagászati diákolimpia magyar nemzeti csapatának egyik vezetője és felkészítője, a diákok egyéniben és csapatban is sikerrel szerepelnek a versenyeken. A tanári úr munkájáért Miniszterelnöki dicsérő oklevélben, az MTA dicséretében részesült. Emberi tulajdonságai, pedagógiai elkötelezettsége és szakmai felkészültsége egyaránt érdemessé teszik a díjra.

 

UTÁNPÓTLÁS EDZŐK

Kissné Oroszi Edit (1958) – sportlövő mesteredző, BUDAPEST

Kissné Oroszi Edit meghatározó alakja a magyar sportlövészet utánpótlás nevelésének. Keze közül sorra kerülnek ki Európa- és világbajnok sportlövők, olimpikonok. Az UTE-ben megismerteti a gyerekekkel a sportág alapjait, kíséri, segíti őket első versenyeiktől kezdve akár az olimpiáig. Sportági utánpótlás vezetőként is hatalmas odaadással és elszántsággal dolgozik. A fiatal sportolók mindig bizalommal fordulhatnak hozzá tanácsért, segítségért. Jelenleg több mint 25 utánpótlás versenyzővel foglalkozik szakedzőként naponta, köztük a siket olimpiai bajnok Biatovszki Mirával és az ifjúsági olimpiai bajnok Péni Istvánnal.

 

Martinkó Gábor (1957) – kenu edző, BUDAPEST

Martinkó Gábor eredményes sportolói pályafutást követően kezdett el edzőként dolgozni, 2006-tól az Újpest kajak-kenu edzője, ahol a nulláról építette fel a kenus utánpótlásbázist. Tanítványai hatvan hazai bajnoki cím mellett több aranyérmet nyertek a korosztályos Európa- és világbajnokságokon, nemzetközi maraton versenyeken. (Schmidt Richárd 2012, 2013; Szabó Kristóf 2014; Dóri Bence 2014) Gábor az egészen kicsi gyerekektől az U23 korosztályig foglalkozik az utánpótlás korosztállyal, a korcsoportok 12 évet ölelnek fel. Igazi közösségteremtő ember. Olyan szellemiséget, olyan értékrendet képvisel és ad át, amely a tanítványok számára nemcsak a vízen, hanem az életben is biztos igazodási pontot jelenthet.

 

Szabó Krisztián (1974) – gyorskorcsolya edző, testnevelő tanár, SZEGED

Szabó Krisztián gyorskorcsolyázó olimpikon volt. Élsportolói pályafutását befejezve edzőként is a maximális teljesítmény elérésére készíti fel versenyzőit. 2001 óta a Szegedi Korcsolyázó Egyesület vezetőedzője. Legsikeresebb versenyzői: Lajtos Szandra háromszoros olimpikon, Junior VB bronzérmes, olimpikon; Kónya Zsófia olimpikon, mindketten a Szocsiban 6. helyezett váltó tagjai, valamint a friss felnőtt magyar bajnok Jászapáti Petra. Tanítványai 2015-ben EB bronzérmesek lettek. Gyorskorcsolya edzői munkája mellett a Szegedi Tisza Volán sportegyesület jégkorongos palántáit is edzi. Edzői pályafutása alatt több ezer óvodás és kisiskolás gyermek tanult meg nála korcsolyázni. Emellett a szegedi Hansági Ferenc Vendéglátóipari és Idegenforgalmi Szakközépiskola testnevelő tanára.

0 Tovább

A legfontosabb az, hogy az indulók pozitív élményekkel zárják a kalandot

A Magyar Vitorlás Szövetség (MVSZ) azon dolgozik, hogy a versenysport mellett az utánpótlásban és a szabadidősport területén is fejlődjön a sportág, valamint a teljesen amatőrök számára még vonzóbbá váljon a vitorlázás. Utóbbi területhez kapcsolódhat a Clipper Round the World népszerűsítése is. Megkezdődtek ugyanis az egyeztetések arról, hogy az országimázst erősítve, magyar hajó is versenyezzen hajó a földkerülő vitorlás viadalon. A Clippers Round the World fejlesztési igazgatója, David Cusworth tartott előadást Budapesten az egyre népszerűbb versenyről. Az eseményen ott volt Koczka Terézia, a Clipper önkéntes nagykövete, aki már teljesítette az embert próbáló versenyt.

„Egy nagyon népszerű amatőr földkerülő vitorlás versenyről beszélünk” – mondja David Cusworth. „Egy ilyen verseny alatt az ember átértékeli az életét, sokat tanul. Sokan ezért a tanulásért vállalkoznak a kihívásra.  Vannak multik, amelyek munkatársai részt vesznek a Clipper Round the World versenyen, és amellett, kollégáik jellemfejlődésére pozitívan hat a kihívás teljesítése, sokat profitálnak reklám és marketing terén”.

David Cusworth szerint a legfontosabb, hogy a Clipper Round the World versenyen indulók pozitív élményekkel zárják a kalandot. „Ez a legfontosabb: az indulók ne csalódjanak. Pedig egy földkerülő, közel egyéves verseny nem könnyű, de a nehézségek ellenére mindenki pozitív élményekkel zárja a Clippert” – tette hozzá David Cusworth.

Koczka Terézia 60 évesen döntött úgy, hogy nekivág a távnak. „A Clipperen lehet csak egy-egy szakasznak is teljesíteni. Nem kötelező körbehajózni a Földet. Én nagyon sokat kaptam attól a 11 hónaptól. Sokat tanultam, és jobban megismertem magam” – nyilatkozta Koczka Terézia.

A verseny történetében eddig 5 magyar részvevő volt, közülük ketten voltak Földkerülők. A Clippert a legendás vitorlázó Sir Robin Knox-Johnston alapította, aki elsőként hajózta egyedül, megállás nélkül körbe a földet 1968-69-ben. Ez az egyetlen olyan verseny, ahol amatőr részvevők versenyezhetnek a világ körül.

 

0 Tovább

Felépült a kómából, Ironman-versenyre készül

Csodák márpedig vannak! Ezt többek között Barát Péter sztorija is igazolja. A sportember két éve még kómában feküdt, az orvosok már lemondtak róla, most pedig a balatonfüredi Balatonman versenyre készül, és rajthoz áll az idei Ultrabalatonon is.

Barát Pétert két évvel ezelőtt, kerékpározás közben, elütötte egy autó. A cserbenhagyásos gázolás után többszörösen összetört gerinccel kórházba került, majd kómába esett. Az orvosok valójában lemondtak róla. Nem így Barát saját magáról! Nem ment tovább a leépülés és a megsemmisülés felé vezető lejtőn! Felébredt a kómából és amilyen hamar csak lehetett elkezdett mozogni, sétálgatott, majd kocogott. Közben már túl van egy maratonon, most pedig a június közepén megrendezendő Balatonman-re készül.

„Az iron távot néztem ki magamnak, azaz a tervek szerint a júniusi versenyen 3,8 kilométert fogok úszni, 180 kilométert kerékpározom, és a végén futok egy maratoni távot” – mondja derűsen Péter.

„A felkészülésbe természetesen jól illeszkedik az idei Ultrabalaton is, ahol szintén elindulok az egyik csapat tagjaként futok majd. A rendszeres sport kitartásra nevel, és vidámságot ad. Minden olyan embernek csak ajánlani tudom, akik nem sportolnak rendszeresen. Mindegy, hogy úsznak, futnak, kerékpároznak, vagy gyalogolnak, a lényeg, hogy csinálják!” – hangsúlyozza Barát Péter.

Az Ultrabalaton a május 29. és 31. között rendezik meg, míg a füredi Balatonman versenyt június 12. és 14. között bonyolítják le. További részletek a www.ultrabalaton.hu és a www.balatonman.hu oldalakon.

0 Tovább

TAFISA Világkongresszus 2015 - Megkezdődött a regisztráció

Már érkeznek a regisztrációk az őszi Budapesten rendezendő TAFISA Világkongresszusra. Az október 14-től 18-ig tartandó esemény nem csupán egy kongresszus lesz. A Szabadidősport Nemzetközi Világszervezete (TAFISA) és itthon a Magyar Szabadidősport Szövetség (MSZSZ) is sokat vár a kongresszustól, amelyet a Pesti Vigadóban rendeznek meg.

Korábban elindult a kongresszus hivatalos honlapja, amely két címről is elérhető: www.tafisaworldcongressbudapest.com és http://www.hungariansportforall.hu.

A szervező bizottság havonta állít össze hírleveleket, amelyeket a TAFISA-tagok kapnak meg szerte a világban. „Informálunk, friss hírekkel szolgálunk, és egyben bemutatjuk Budapestet a sportdiplomatáknak. Örömteli, hogy bár több hónappal vagyunk a kongresszus előtt, már érkeznek a regisztrációk” – mondja Füleky András, a szervező bizottság operatív vezetője.

A TAFISA vezetése a budapesti kongresszustól azt reméli, hogy a jelenleginél jobban rá tudják fordítani a figyelmet a szabadidősport, és a rendszeres mozgás fontosságára.

0 Tovább

Clipper Round the World - Magyar hajó indításáról tárgyalnak

 A verseny toborzásáért felelős igazgatója Budapesten tart előadást

 Megkezdődtek az egyeztetések arról, hogy magyar zászló alatt is versenyezzen hajó a Clipper Round the World vitorlás viadalon, a toborzásért felelős igazgató Budapesten tart előadást.

A verseny történetében eddig 5 magyar részvevő volt (1 fő 2011/12-ben, és 4 2013/14-ben), közülük ketten voltak Földkerülők. Egyikük, Koczka Terézia, aki fejébe vette azt, hogy a Clipper önkéntes nagyköveteként inspirálja honfitársait arra, hogy vegyenek egy nagy levegőt és menjenek…”Mert aztán 20 év múlva nem azt fogják bánni, amit megtettek, hanem azt, amit nem”.

A Magyar Vitorlás Szövetség (MVSZ) az ötlet mellé állt, és 2015. március 17.-én vendégül látja David Cusworth-ot (toborzásért felelős igazgató, Clipper Ventures) és Koczka Teréziát azért, hogy az esetleges érdeklődők konkrét információt szerezzenek a részvételről, és hogy megkezdjék a tárgyalásokat a magyar szponzorációs formáról.

A Clipper verseny egyedülálló a maga nemében. A legendás vitorlázó Sir Robin Knox-Johnston alapította, aki elsőként hajózta egyedül, megállás nélkül körbe a földet 1968-69-ben. Ez az egyetlen olyan verseny, ahol amatőr részvevők versenyezhetnek a világ körül, az élet legkülönbözőbb területeiről és függetlenül korábbi vitorlás tapasztalatuktól. Nem feltétele a részvételnek a vitorlás tudás, ugyanis egy átfogó tréning program biztosítja, hogy még a legtapasztalatlanabbak is elsajátítsák azokat az alapismereteket, amik versenyzéshez és a hajós léthez szükségesek – olvasható a hunsail.hu összeállításában.

0 Tovább

sportbanyaszat

blogavatar

Sokkal több érték, és érdekes sztori van a sportban, mint ami elsőre látszik. Isten hozott a 2-es tárnában!

Kedvencek

NemOlimpiaiSportok NemOlimpiaiSportok

Ezen az oldalon a nem olimpiai sportágak híreit olvashatják. Ha infót szeret...

Közösségben az Egészségért Közösségben az Egészségért

Egy jó közösségben minden egyszerűbb, a sport és céljaid elérése egyar...

Feedek

Feedek

Archívum