Soha nem szerepeltek ilyen jól magyar kick-boxosok világversenyen, mint a mostani korosztályos Európa-bajnokságon: fiataljaink nem kevesebb, mint 72 érmet nyertek Szkopjéban. A macedóniai kontinensviadalon 37 ország közel 1500 sportolója indult három korosztályban és hat szabályrendszerben. Magyarországot 105 versenyző képviselte.

A sporttörténelmi szereplés során 20 arany-, 22 ezüst- és 30 bronzérem került a magyarok nyakába. Hazánk ezzel Oroszország mögött a második helyen végzett az éremtáblázaton.

A nagy számokat magyarázza, hogy az Eb-n kadet1 (10-12 évesek), kadet2 (13-15), illetve junior (16-18) korosztályban rendeztek versenyeket, és mind a hat küzdelmi szakágban avattak bajnokokat. A pointfighting, light-contact és kick-light kategóriákban félerős ütések és rúgások engedélyezettek, míg full-contact, low-kick és K1 szabályrendszerek kiütésre mennek.

A legtöbb elsőséget, 11-et a pointfighting szabályrendszerben szerezték a mieink. Light-contactban három, kick-lightban öt magyar lett kontinensbajnok, és egy magyar siker született full-contactban.

Utóbbi a tavaly az Év Sportolójának választott Veres Roland nevéhez fűződik. A csepeli Halker-Király Team versenyzője a tatamis szabályrendszerekben korosztályában már mindent megnyert, és ezúttal a ringben próbálta ki magát. Veres ott is minden várakozást felülmúlóan teljesített: bejutott a döntőbe, ahol óriási fölénnyel verte esélyesebbnek tartott orosz ellenfelét.

Az egész Európa-bajnokság legeredményesebb versenyzője a szintén csepeli Cselovszki Patrik lett, aki három számban indult – a pointfighting, a light-contact és a kick-light szakágakban –, és mindenhol diadalmaskodott.

„Ilyen még soha nem volt, hogy másodikak legyünk az országok versenyében” – értékelt Király István, a Magyar Kick-Box Szakszövetség alelnöke, akit az Eb-n választottak meg az európai szervezet első alelnökének. – „További büszkeség, hogy pointfightingban a legjobbak voltunk, a Halker-Király Team pedig a legeredményesebb lett a klubok között, ebben a tekintetben már tizenkét éve vezetjük a nemzetközi éremtáblázatot. Az eredményekben rengeteget jelentett, hogy a hazai szövetség soha nem látott energiákat mozgósított a sikeres szereplés érdekében, és jelentős mértékben támogatni tudta az utánpótlás felkészülését. Ami a nemzetközi helyzetet illeti, közel állunk hozzá, hogy decemberben a NOB olimpiai sportágnak ismerje el a kick-boxot. Erre a pillanatra már hosszú évek óta várunk, és sokat segíthet egy jól sikerült felnőtt világbajnokság novemberben Budapesten.”