Ezüstérmes lett az U18-as fiúcsapat a zalaegerszegi teke csapat-világbajnokságon. A magyar válogatott a Brancsek János, Nagy Gergő, Ifj. Horváth Péter, Farkas Ádám négyessel kezdett, ám a második körben cserélt Fehér László szövetségi kapitány, és Nagy helyett Czeilinger Gábor kapott lehetőséget.

A folytatásban kiderült, hogy bejött a csere és végül a németek mögött a második helyen zárt a magyar csapat. A bronzot a horvátok szerezték meg.

A zalaegerszegi vb-n ez az első magyar érem, szombaton a női U18-as válogatott a pontszerző, ötödik helyen végzett. Hétfőn a párosok versenyével folytatódik a vb, továbbra is az U18-asoké a pálya, a felnőttek 15-én kezdenek.