Hatalmas meglepetéssel ért véget a ravennai strandlabdarúgó-világbajnokság: a korábban még dobogón sem végző Oroszország a döntőben, ahol Mészáros István volt a második számú játékvezető, elképesztően simán verte a rekordbajnok Brazíliát - tudósít a strandfoci.hu!

Az első harmad alapján még úgy tűnt, szoros meccset vív egymással a trónkövetelő és a tizenháromszoros (FIFA-vb-n négyszeres) aranyérmes. A második tizenkét percben viszont a szbornaja begyújtotta a rakétákat és állva hagyta ellenfelét. Sisin és Sajkov ezúttal is feltartóztathatatlan volt, Mihail Lihacsev együttese pedig már 9-3-ra (!) is vezetett...Az ember már-már sajnálta a tébláboló brazil játékosokat, döbbenetes volt a különbség a két gárda között. A végén, 12-5 után a végül mesterhatosig jutó Andre még kozmetikázott az eredményen, amely kifejezetten hízelgő lett a selecaóra nézve...Oroszország tehát története során először lett világbajnok, és a portugálok 2001-es, valamint a franciák 2005-ös sikere után mindössze harmadszor fordult elő, hogy nem Brazília állhatott fel a dobogó tetejére.

A bronzérmet a portugálok kaparintották meg, akik nagy csatában, 3-2-re verték a torna meglepetéscsapatát, Salvadort. A közép-amerikaiak, akik a csoportküzdelmek során még 11-2-re kikaptak a luzitánoktól, még vezettek is a találkozón, esélyesebb riválisuk csak a záró harmad elején, Belchior büntetőjéből tudta bebiztosítani győzelmét. Az ibériai játékosok vitrinjében lassan alig férnek el a bronzmedáliák, hiszen a legutóbbi két vb-n is harmadikként zártak, sőt 2003-ban és 2004-ben, a FIFA-éra előtt is.

FIFA Strandlabdarúgó-világbajnokság, Ravenna

Döntő

Oroszország – Brazília 12-8 (3-2,6-2,3-4)

Gólszerzők: Sisin (21.,31.,32.), Sajkov (2.,6.), Leonov (8.,25.), Jeremejev (13.,19.), Makarov (15.,20.), Betinho (öngól, 21.), ill. Andre (8.,11.,30.,33.,34.,35.), Betinho (17.), Sidney (22.)

Bronzmérkőzés

Portugália – Salvador 3-2 (1-1,1-1,1-0)

Gólszerzők: Madjer (6.,25.), Belchior (15.), ill. Alvarado (2.), Velasquez (19.)