Meghosszabbodott a nevezési határidő 2011-es Kihívás Napjára!

A Magyar Szabadidősport Szövetség, a települési önkormányzatok kérését figyelembe véve úgy döntött, hogy 2011. április 28-ig kitolja nevezési határidőt.

A Kihívás Napja 1991 óta hazánk legnépszerűbb lakossági sporteseménye. Hazánkban eddig összesen 1587 település vett részt a vetélkedésben. Tavaly a versenyben részt vett falvak és városok lakói egyetlen nap alatt több mint 7 millió negyedórás testmozgást végeztek. A Kihívás Napjának célja, hogy a lakosság körében kedvet teremtsen a mozgáshoz, az egészséges életmódhoz. Nagy előnye, hogy a résztvevőknek nem kell utazniuk, helyben megszokott környezetükben mozoghatnak, sportolhatnak.

Kendo - 18. Sakura Kupa - eredmények

A Budapest Főnix Kendo és Iaido Klub rendezésében, hét ország 163 versenyzőjének részvételével, lezajlott a 18. Kendo Sakura Kupa Budapesten.

Köszöntötték a vívó klasszist

Olimpiai- és világbajnokok társaságában köszöntötték Sákovicsné Dömölky Lídiát. Az olimpiai bajnok tőröző március 9-én töltötte be a 75. életévét.

Az egykori klasszist Deutsch Tamás, az MTK elnöke is felköszöntötte a budapesti eseményen, ahol megjelent Bárány Árpád olimpiai bajnok párbajtőröző, Tordasi Ildikó ötkarikás bajnok tőröző, Kovács Edit, Tuschák Katalin és Szőcs Zsuzsanna világbajnok tőröző, Mincza-Nébald Ildikó olimpiai bronzérmes, világbajnok párbajtőröző, továbbá Szőcs Bertalan, az MTK mesteredzője.

Sákovicsné Dömölky Lídia tagja volt az 1964-ben Tokióban olimpiai aranyérmet szerző magyar női tőrválogatottnak.

Karatés érmek Szlovákiából

Hét érmet szereztek a magyar WKF-karetésok a Szlovák Grand Prix-n. A pozsonyi versenyen a Világjátékok-győztes S. Kovács Ádám aranyérmet nyert a 67 kilogrammos kategóriában.

S. Kovács súlycsoportjának eredményhirdetése

A női 68 kilósok között Metzger Sandra ezüstérmet szerzett, akárcsak Horváth Ottó a férfiak 60 kilogrammos súlycsoportjában.

Ez volt az Andris Vasiljevs által irányított felnőtt csapat utolsó felkészülési versenye a májusi Európa-bajnokság előtt.